PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
law
Posts: 513
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:31 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by law »

[quote="bianconero"]
pojam, razvoj i zadaci javnih finansija - prvo poglavlje
javni rashodi - drugo poglavlje
javni prihodi - trece poglavlje
budzet - cetvrto poglavlje
javni dug - peto poglavlje
fiskalni federalizam - sesto poglavlje

prva 3 su za parcijalu, cekaju se pitanja iz treceg poglavlja ali to dok predje jos odredjeni dio gradiva.
[/quote]

Koje vam je izdanje knjiga? Je li 2007.?

law
Posts: 513
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:31 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by law »

Drage kolege, znam da je ovo sve sa literaturom haos nastao i da je mimo svih propisa, iscitajte i Zakon o visokom obrazovanju cl.56, stav 2... Ne znam koliko ce upaliti nase zalopojke. Al vjerujte da je literatura profesora Djonlagica mnogo ljepse napisana! Ako niste vec detaljno ucili po literaturi prof. Jahica ovo ne bi trebao biti neki problem, jedino sto je prof Djonlagic novi pa ne znam ni kakav mu je kriterij ni princip testa... Al valjda ce sve biti okej!
Isti problem je i sa EU, prof. Misita tek sada trazi novu knjigu, dakle usred skolske godine! Trebamo dati novac za njegovu novu knjigu samo da nam izvuku pare! I jos je vecina nas pocela uciti i spremala ispit po izdanju 2010. i sad treba da se prebacujemo na novu...

bianconero
Posts: 133
Joined: Fri Jun 29, 2012 2:48 pm

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by bianconero »

[quote="law"]
Koje vam je izdanje knjiga? Je li 2007.?
[/quote]
2012. :D

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by vuk usamljeni »

Ako mislite na džonlagićevu knjigu valjda ovo najnovije,jer sam pitao na ekonomskom Fakultet gdje prodaju,40 km,nisam za izdanje...A vaše kolege sa bolonje kažu da je predavao prije nekoliko godina na ekonomskoj i da je bio haos,ima tu negdje,prelistajte......

Azrass
Posts: 21
Joined: Thu Dec 15, 2011 2:09 pm

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by Azrass »

Od jedne kolegice sam saznala da bi ispit iz Finansija za stari sistem mogao biti odrzan u srijedu u 14 sati. Prof. Rizvanovic im je rakao da dodu, on bi tada trebao biti na fakultetu.

Iskreno nisam sigurna da li ce se ispit zaista odrzati obzirom da nista nije nigdje objavljeno.

shitz
Posts: 138
Joined: Tue Oct 11, 2011 9:33 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by shitz »

Prof. Rizvanović je ponudio da održi ispit 08.04. ali ako prodekan to odobri, a to se nije desilo.
Prodekan mi je jučer, e-mailom, odgovorio da će prof. na Finansijama biti neki kolega sa Ekonomskog fakulteta, nije rekao ime, ali očito to više neće biti prof. Rizvanović i da će se "pitanje" u vezi ovoga predmeta riješiti u aprilu. Doduše nije rekao u aprilu koje godine  :@

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by vuk usamljeni »

Kolegi je neki dan odgovorio da ćemo znati ove sedmice,meni nije od jučer odgovorio,samo su vratili termine od treće godine za April koje su bili sklonuli što sam tražio.....

hilmo h
Posts: 139
Joined: Wed Jan 14, 2015 9:06 pm

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by hilmo h »

u srijedu 8.4 u 14 sati je ispit iz međunarodnog finansijskog prava -- izborni na četvrtoj godini-------ma mi bi trebali svi otići tada na ispit, pa da nam se tad pojavi veličanstvo prodekančić ---ako nekoliko ih ode pitanje dali će priznati ispit---možemo mi birati i literaturu i profesora za svoje pare -- pa sve se kupuje bar smo to naučili na faxu

law
Posts: 513
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:31 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by law »

Nemojte odmah nasjedati na te price da je prof. bio grozan, meni nije bio grozan na drugoj godini jer je sve ass radila, on nije nista novo uvodio u odnosu na rahmetli prof. Bajru Golica.. I raspitala sam se sa par ljudi sa ekonomije za Djonlagica, u jednom periodu je bio strog, al sve u svemu moze se poloziti, cak sam i skriptu dobila, samo ocito radjenu po izdanju 2007. Ustvari je isto sve samo su kod mene rashodi 4. poglavlje. Kopiranu knjigu mozete kupiti u kupirnici nasoj na Skenderiji, ne vjerujem da je vise od 10KM

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by vuk usamljeni »

Kod Hilde?Ma nije više problem ništa osim što se decidno ne izjašnjavaju ko je profesor i naravno rokovi,da je rečeno prije 2 mjeseca džonlagić,dobro....Pa prije 20setak dana ga pitali,džonlagića, ko će nama starom sistemu biti,litertura i kad..odgovorio je ne znam ko će biti,koja literatura ni kad,treba nekad da vidi sa dekanom..To je najveća zbrka..imaju viška sad profesora a ništa,ovo sve je držao jahić sam i na III i na IV godini..

Post Reply

Return to “III godina”