PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by vuk usamljeni »

Nije problem da se to vidi,ko se malo bolje razumije u ovo,mislim da to možemo i sami otvoriti,bar je prije bilo,dok nisu redizajnirali stranicu,al može mislim i sad,al ja baš nisam gledao,i trebao bi neko ko je iz Sarajeva ili bude tu da vodi.....Najbolje bi bilo ako se uključi to udruženje studenata,pa ima tamo tema i uz njih i sa njima sarađivati...Ako,kažem.....Ma gleda se i ova tema samo ćute,i čekaju da se neko drugi izbori,ja se nadam da mi neće ni trebati,al sam uz i za...

anastasia84
Posts: 182
Joined: Fri Apr 22, 2011 3:35 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by anastasia84 »

Na ovo se mora raagovati sto prije idu ispiti , to znaci da ne mogu izaci da vidim kako izgleda ispit da mi ne

otvore rubriku u indexu ili upisu 5-icu ako ne znam nista ako se bude sutilo oni ce ovo koristiti do maximuma

na nasu stetu jel imamo pravo izlaziti koliko hocemo



molim da se reaguje ja bi ali ne znam kome i kako

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by vuk usamljeni »

Na komisiju se ide poslije tri nepoložena puta,znači 4 i svaki naredni put.Tako je uvijek bilo.Lično ne znam da li stari režim ima ili nema komisiju,to ne mogu tvrditi,al niko nije godinama upisivao ocjene,mislim 5.Poslije 2 put i da ima pravo na komisiju,ne može poslati...tek poslije 3 nepoložnog puta,ako i ima pravo na formiranje komsije.

anastasia84
Posts: 182
Joined: Fri Apr 22, 2011 3:35 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by anastasia84 »

[quote="Aida_ida date=1421428928"]
Najbolje bi bilo otvoriti novu temu "produzetak studiranja po starom sistemu i staroj bolonji " ili tako nesto kako bi sto vise studenata ucestvovalo i kako bi bilo vidljivo .Ovako nas je malo aktivno ovdje.

Mozda da zamolimo nekog od administratora ,moderatora??
[/quote]

mislim kolega da su ovo pusti snovi, pa nece niko mjenjati zakon radi naseg ne ucenja  i ne zalaganja da zavrsimo fax niti je fakultetu u interesu da mu diplomira 200 studenata ko ce ostati da uplacuje po 100KM po ne  polozenom ispitu svi bi mi ovo volili bio bi manji pritisak ali mislim da je to ne moguce iz 101 razloga

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by aidaim »

Nema pravo uopšte, komisija za stari sistem nikad nije postojala, lično sam se uvjerila, pa to i jest jedina prednost starog sistema, ali pošto na našem faxu radi ko šta hoće, ako USP ne reaguje oni će to i uvesti, još jedan način da nam uzmu pare.. Pa valjda ovo neko čita iz tog USP-a, oni trebaju reagovati, barem za te petice i komisije..

anastasia84
Posts: 182
Joined: Fri Apr 22, 2011 3:35 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by anastasia84 »

Kolega tako je bolonji mi stari sistem izlazimo koliko hocemo !!!!

Vidite da su pojedini prof uveli sad ovo kao da smo mi ludi !! znam kako sam studirala i koliko sam izlazila
da ne polemisemo ako moze neko da reaguje mislim da ni vama nece biti pravo kad vam OTVORE RUBRIKU a vi odustali sa ispita, ili vam upisu 5 a vi dosli da vidite KAKO ISPITUJE

cinjenica je da se svi mi bojimo ja ovo izlazem ovdje jel ne smjem reci prof u lice sta to upisujete i sarate po indexu
Last edited by anastasia84 on Fri Jan 16, 2015 7:01 pm, edited 1 time in total.

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by vuk usamljeni »

Kako je Bolonja uvedena ne znam,a imali smo komisijske ispite prije,i ja sam na jednom bio,4 put kad sam izlazio,nekad davno sa prve godine.......I uvijek bilo,samo što nije niko il slabo ko upisivao 5.Opet kažem,ne znam sad,gdje piše imal ili nema,ne znam,a da je prije bolonje bilo bilo je,ko je htjeo da šalje i upisuje,slao je i fino se plaćalo izlazak na komisiju.....Oni oko zakon ne promjene,tek gube,mislite da ćemo većina preći na Bolonju ja prvi,više ne upisujem,imam stepen,i sa njim znam šta mogu privatno raditi kao pravnik,i ne moram dalje.Uglavnom drugi su preko Studentskog Parlamenta poslali inicijativu za sebe,a mi neka ćutimo---A ja smijem reći svakom profesoru i rekao sam,ne jednom u lice šta mislim.....Sad skoro me nije nijedan zakačio pa nemam razloga.

hamza shore
Posts: 101
Joined: Thu Mar 10, 2011 5:54 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by hamza shore »

Mislim da USP moze da se izbori da se produzi
rok do 2016.,kao sto se izborio i za bezuslovni upis.
Zasto bi Medicina mogla,a mi ne?

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by aidaim »

Ne znam, bar da nema tih komisija i petica, ja sam na sociologiju izašla milion puta kod Ive Tomića, doslovno 10 puta, nisam mogla položit, čovjek samo upisivao datum u index, kakva komisija i petice, jedino ako su neki profesori insisitirali i imali svoja neka pravila, a i to me na našem faxu ne čudi....

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by vuk usamljeni »

Ja opet kažem po ovom sad,kako je ,sto režima,nisam vidio ni jednom da ima komisijski za nas,a vidim da ima za Bolonju,dali staru ili Novu,nisam obračao pažnju,al je bilo....A dok je samo stari režim bio,prije bolonje,bilo je i na zidovima obavijesti da se poslije 3  puta izlaska i ne polaganja ispita,dužni 4 put prijaviti komisijski ispit i uplatiti toliko i toliko...,kao i ono da se ne smije polagati ispit sa naredne godine ako nije čista predhodna....Znači prije da,bilo je sigurno....To većina sarog režima zna,ko je prije upisao,pa dugo pauzirao,samo što
se slabo to koristilo i upisivale 5....

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”