PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by vuk usamljeni »

Joj..,nisam nikada čuo da je neko platio više od osamsto km..!Šta ti znači rs-republika srpska'Ako je to,nemam pojma kako je tamo,jedva se i ovdje snalazim..Znači nije ništa naznačeno koji režim,da li Stari,Bolonje..Čitaj kako piše...Za sve..da ja nebi dalje pametovao,ja ne znam kako se kod vas broje ispiti,(ako si u jednoj od te dvije bolonje,a ako si stari režim,ne može biti jasnije)jer ih imate duplo više,mada je to i kao kod nas samo podjeljeno..Al su zato naglasili MAKSIMALNO 800 km...

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by vuk usamljeni »

Da se ispravim,sad sam dobro pogledao,jer me to nije interesovalo,rs skontao sam,r.samofinansirajući.I tu je isto 100 Km po ispitu samo kod toga je maksimalno 1000 km,a ti imaš kako sam skontao 8 ispita,znači 800 km,i ako bogda položiš još koji ovaj mjesec i sračunaj...

anchy12
Posts: 52
Joined: Fri Nov 12, 2010 1:45 pm

PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by anchy12 »

Da li Pravni fakultet učestvuje u štrajku? Lp

arijen
Posts: 515
Joined: Sun Nov 29, 2009 10:41 pm

PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by arijen »

Vuk usamljeni, drago mi je sto i ne citas kako treba, a vec dajes svoj komentar. Neka kolegica je rekla na forumu da, kad ostane vise od 7 ili 8 predmeta placam punu cijenu dakle 1000km, i od tad se vise nije javila. Pa se raspitujem, jer ako je 100km po predmetu nema logike. Ali  hvala sto si se potrudio pa sabrao sve fino za mene.

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by vuk usamljeni »

Rekao sam da sam pogriješio,išao sam na vanredne studente,nisam gledao to rs,i ispravio sam se,moja greška.A više nemaš šta da gledaš kad ti i tu piše sto maraka po ispitu,nema puno pametovanja,znači 8x 100=800,a maksimalno 1000.Ja se trudim pomoći ako sam pogriješio,ljudski je.al i ti trebaš,kao pravnik,logički da tumačiš,fino ti piše sve od jučer.Do tad mogli smo svi nagađati,al jučer imaš zvanično.Znači izvini ako sam te zezno,ispravio sam odmah,jer ima tih režima 3 i svako gleda svoj.Nema potrebe za omalovažavanjem,ta što ti je to  rekla neka ti onda ona objasni sve.Svaki put sam sebi kažem neču više nikome pokušati pomoći i uvjek se zeznem,i opet ja ne valjam..al takav sam..

Amcho
Posts: 6097
Joined: Thu Nov 12, 2009 6:39 pm

PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by Amcho »

Da razjasnimo dileme ako ih još uvijek ima.

Kod obnove godine studenti plaćaju 100 km po nepoloženom ispitu ( govorimo za statuse RS-V), što znači da iznos ne može biti preko visine školarine kod redovnog upisa. Ako je studentu ostalo 5 nepoloženih ispita onda on plaća 500 km, međutim ako mu je ostalo 11 ispita, onda će RS platiti 1.000 km jer je to redovni iznos školarine, a vanredni onih 800 km. Nadam se da je sada sve jasno. :d055:

I nema potrebe da se prepirete svi mi imamo dobru namjeru i želju, a to je da se pomogne drugima i objasne nejasne stvari. Samo opušteno kolege-ice tu smo da širimo kolegijalnost. :d055:


[member=7790]anchy12[/member]
Obavještavamo vas da u skladu sa zaključcima Senata i Upravnog odbora Univerziteta u Sarajevu, Pravni fakultet neće učestvovati u štrajku koji se spominjao posljednjih dana.

Lijep pozdrav želimo,

VAŠ USP TIM

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by vuk usamljeni »

U redu je kolega i hvala na obavijesti u vezi štrajka.

arijen
Posts: 515
Joined: Sun Nov 29, 2009 10:41 pm

PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by arijen »

Odmah si napadacki nastupio, nema potrebe. I ja sam bila iznervirana jer upravo to, logicki tumacim sta pise, i onda se djevojka javi i kaze ako je ostalo 8 ispita placa se hiljadu, i od nje vise ni traga ni glasa. Izvini i ti vuk usamljeni :)

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by vuk usamljeni »

U redu je nećemo se džabe prepirati već gledati da pomažemo.Ja jesam pogriješio,već sam umoran od svog posla,a ovo mi je usput i želim da pomognem,al sam ne namjerno pomjeašao te režime,da sam odmah primjetio imala bi odmah tačnu informaciju.Ta kolegica te možda nije zeznula,već slušala priče,al od jučer je sve jasno.Tako ne zamjeri,Sretno.

ajna music
Posts: 119
Joined: Fri Mar 29, 2013 12:31 pm

PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by ajna music »

moze li se upisati sredinom oktobra? zna li netko?

Post Reply

Return to “III godina”