PFSA: Socijalno pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Amcho
Posts: 6097
Joined: Thu Nov 12, 2009 6:39 pm

PFSA: Socijalno pravo

Post by Amcho »

Prije svega nije korektno jednog profesora nazivati komandirem pogotovo ne onakvu profesoricu kod koje postoji red i data riječ. Profesorica je korektna žena javi joj se putem e-maila i upitaj možeš li i kada naknadno upisati ocjenu. ;)

dcolakovic
Posts: 19
Joined: Tue Jun 12, 2012 12:31 pm

PFSA: Socijalno pravo

Post by dcolakovic »

Molim kolege koji su upoznati s polaganjem ispita iz Socijalnog prava da mi objasne šta znači kada profesorica u rezultatima pored broja bodova i zvjezdica napiše - Usmeni razgovor: Ostvarivanje prava iz PiO? Je li pita samo ovaj dio, ili i ostatak knjige počevši od navedenog dijela, ili može postaviti pitanje iz kompletne knjige? Mnogo bi mi koristila iskustva kolega koji su već prošli ovaj dio... Unaprijed hvala  :d055:
Last edited by dcolakovic on Mon Jul 21, 2014 11:36 am, edited 1 time in total.

Amcho
Posts: 6097
Joined: Thu Nov 12, 2009 6:39 pm

PFSA: Socijalno pravo

Post by Amcho »

Postavi pitanje samo iz navedenog dijela, neće te pitati ostatak knjige jer je to položeno. Meni je konkretno na usmenom postavila pitanje sa testa jer sam pogrešno odgovorio. Tako da obavezno spremi i obrati pažnju na pitanje sa testa iz oblasti PIO koje ti je došlo . Sretno ;)

dcolakovic
Posts: 19
Joined: Tue Jun 12, 2012 12:31 pm

PFSA: Socijalno pravo

Post by dcolakovic »

[quote="Amcho"]
Postavi pitanje samo iz navedenog dijela, neće te pitati ostatak knjige jer je to položeno. Meni je konkretno na usmenom postavila pitanje sa testa jer sam pogrešno odgovorio. Tako da obavezno spremi i obrati pažnju na pitanje sa testa iz oblasti PIO koje ti je došlo . Sretno ;)
[/quote]
Mnogo hvala kolega Amcho - mnogo ste mi pomogli! :)

Zapravo ja nisam stigla odgovoriti 4. pitanje koje se odnosilo na postupak iz PiO...

Amcho
Posts: 6097
Joined: Thu Nov 12, 2009 6:39 pm

PFSA: Socijalno pravo

Post by Amcho »

Nema na čemu kolegice. :) Onda će te sigurno pitati baš taj postupak iz PIO. Samo to dobro spremi i neće biti problema sigurno. :D

dcolakovic
Posts: 19
Joined: Tue Jun 12, 2012 12:31 pm

PFSA: Socijalno pravo

Post by dcolakovic »

[quote="Amcho"]
Nema na čemu kolegice. :) Onda će te sigurno pitati baš taj postupak iz PIO. Samo to dobro spremi i neće biti problema sigurno. :D
[/quote]
Superiška. Hvala još jednom! :d055: :D :bravo:

Nihooo92
Posts: 217
Joined: Mon Feb 27, 2012 11:54 am

PFSA: Socijalno pravo

Post by Nihooo92 »

[quote="dcolakovic"]
Molim kolege koji su upoznati s polaganjem ispita iz Socijalnog prava da mi objasne šta znači kada profesorica u rezultatima pored broja bodova i zvjezdica napiše - Usmeni razgovor: Ostvarivanje prava iz PiO? Je li pita samo ovaj dio, ili i ostatak knjige počevši od navedenog dijela, ili može postaviti pitanje iz kompletne knjige? Mnogo bi mi koristila iskustva kolega koji su već prošli ovaj dio... Unaprijed hvala  :d055:
[/quote] Koje lekcije sve podrazumijeva ''Ostvarivanje prava iz PiO'' -jel samo postupak ili jos nesta ? :D

dcolakovic
Posts: 19
Joined: Tue Jun 12, 2012 12:31 pm

PFSA: Socijalno pravo

Post by dcolakovic »

[quote="Nihooo92"]
Koje lekcije sve podrazumijeva ''Ostvarivanje prava iz PiO'' -jel samo postupak ili jos nesta ? :D
[/quote]
Nemam trenutno knjigu kod sebe, ali ako me sjećanje dobro služi, Ostvarivanje prava iz PiO je jedan naslov koji obuhvata nekoliko podnaslova, uključujući i postupak, sveukupno nekih 20ak stranica u knjizi... Mogu provjeriti u knjizi kad dođem kući pa staviti tačne informacije, ako ovo niej dovoljno jasno... :)

dcolakovic
Posts: 19
Joined: Tue Jun 12, 2012 12:31 pm

PFSA: Socijalno pravo

Post by dcolakovic »

[quote="dcolakovic"]
Nemam trenutno knjigu kod sebe, ali ako me sjećanje dobro služi, Ostvarivanje prava iz PiO je jedan naslov koji obuhvata nekoliko podnaslova, uključujući i postupak, sveukupno nekih 20ak stranica u knjizi... Mogu provjeriti u knjizi kad dođem kući pa staviti tačne informacije, ako ovo nije dovoljno jasno... :)
[/quote]
Nadovezujem se na prethodno... Radi se o naslovu knjige na stranici 297 (3. Postupak za ostvarivanje, korištenje i prestanak prava iz penzijskog i invalidskog osiguranja), i pretpostavljam da se uče svi podnaslovi, tačnije do stranice 306.

Nejla
Posts: 165
Joined: Sat Oct 09, 2010 2:27 am

PFSA: Socijalno pravo

Post by Nejla »

Zna li neko da li ce u septembru biti usmeno ili pismeno ili ce se moci birati?

Post Reply

Return to “III godina”