PFSVEMO: Radno i socijalno pravo

Još malo pa diploma...
Stanko
Posts: 4
Joined: 24 Oct 2011, 19:05

Čuo sam da će se na dekanskom moć polagati samo CIJELI ispit a da neće moć onako parcijalno??? Navodno je to profesor rekao kada je završio ispit jučer. Jel zna netko nešto o tome??
vladek007
Posts: 25
Joined: 21 Sep 2009, 22:00

Danas sam bio na ispitu u Vitezu i polagao sam kod prof. Rozića drugi dio tj. Socijalno pravo, a prvi dio tj. Radno pravo sam položio prošli puta kod Žepića. Međutim, kada sam mu rekao da polažem samo drugi dio, pitao me kada sam položio kod njega prvi dio na što sam mu normalno rekao da nisam kod njega već kod prof Žepića. Na to je on počeo pričati kako je prof Žepić nelegalno predavao i ispitivao i td., da on to ne priznaje, već da me može pitati cijeli ispit da provjeri. I tako je i bilo. Ali , srećom, prošao sam. Pitao me po tri pitanja iz svakog dijela. Iz radnog je bilo PORODILJNI DOPUST, UGOVOR O RADU I DISCIPLINSKE MJERE  a iz Socijalnog STAROSNA MIROVINA, OBITELJSKA MIROVINA I INVALIDSKA MIROVINA. S tim što je kod svakog pitanja bilo još nekoliko pod pitanja. Ali je bio korektan i ne traži previše. Osnovne stvari, definicije, podjele, rokove i sl.
anchybo
Posts: 13
Joined: 05 Jun 2012, 13:24

Trebam polagati ovaj predmet kod prof. Rozića ali sam čula da traži da se na ispit donese knjiga pa može li mi netko samo reći tko je autor te knjige, i naravno kakva iskustva imate sa ovim predmetom i profesorom?
ellie
Posts: 2
Joined: 11 May 2011, 09:39

Ja isto trebam polagati u petak u Orasju ovaj ispit,moze li mi netko reci je li dovoljna ova skripta ovdje,pita li profesor po njoj? Ja imam neku knjigu po kojoj je pitao prof. Zepic,a izgleda da po njoj ne pita prof. Rozic???
Andy
Posts: 33
Joined: 30 Mar 2011, 21:54

Ako je itko polagao radno preko kolokvija, može li napisati pitanja za 2.kolokvij, u koji spada europsko radno pravo? :)
Danijela01
Posts: 6
Joined: 08 Oct 2011, 21:36

Zna li itko kako je bilo na ispitu 05.02.... pismeni ili usmeni.. pitanja...
Hvala..
little miss fickle
Posts: 2
Joined: 06 Oct 2011, 01:21

Bilo je pismeno. Ja sam pisala samo radno.Deset blic pitanja. Radnopravna sposobnost, karakteristike radnih sporova, vrste i podvrste "instrument probandi" , načelo pravosnažnosti, značaj unutrašnje organizacije, koje samoupravne opće akte supstituira pravilnik o radu, karakteristike društveno-radnih odnosa.
Danijela01
Posts: 6
Joined: 08 Oct 2011, 21:36

Hvala puno za pitanja...Mame studentice koje ne mogu uvijek do fakulteta jako cijene svaku info..
Hvala jos jednom...
little miss fickle
Posts: 2
Joined: 06 Oct 2011, 01:21

Nema na čemu. Ja sam isto izvan Mostara, tako da znam koliko bilo kakve informacije znače. Nadam se da sam bar malo pomogla. Sretno s učenjem! :)
kimeta rebihic
Posts: 19
Joined: 05 Dec 2011, 23:54

jel tko polagao u vitezu na proslom roku radno i soc i kako je bilo,,mislim pitanja,,i kako pita,,kratko ili opsirno
Post Reply

Return to “Treća godina”