PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Post by Harvester_of_Sorrow »

Otvaram temu za sve polaznike II ciklusa medjunarodnopravnog smjera na krivicnoj katedri PFSA.
Last edited by Harvester_of_Sorrow on Tue Dec 04, 2012 2:36 am, edited 1 time in total.

Pinkica
Posts: 120
Joined: Sat Aug 22, 2009 3:37 pm

Odg: PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Post by Pinkica »

Pozdrav ,može li mi neko reci sta je sa rasporedom predavanja za DL studente...cini mi se da samo za nas nije izasao raspored??

amila
Posts: 168
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:01 pm

Odg: PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Post by amila »

Za studente dl studija predavanja kod prof Tomica su sutra od 17h-19h,pise na stranici fakulteta u dijelu koji se odnosi na dl studij.

Pinkica
Posts: 120
Joined: Sat Aug 22, 2009 3:37 pm

Odg: PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Post by Pinkica »

Hvala punooo...pogledat ću:)

Pinkica
Posts: 120
Joined: Sat Aug 22, 2009 3:37 pm

Odg: PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Post by Pinkica »

Zna li se je li dekan na fakultetu? hocemo li danas u 17h imati predavanja?

mexy
Posts: 12
Joined: Mon Jun 29, 2009 7:20 pm

Odg: PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Post by mexy »

Daću svoj komentar na početak master studija:

Kako sam shvatio, na prvom semestru imamo četiri predmeta: Metodologija istraživanja (obavezni za sve katedre), Međunarodna krivična djela (obavezni), Fenomenologija narkomanije i narko kriminala (obavezni) i jedan od tri ponuđena izborna predmeta. Na drugom semestru imamo jedan predmet i to Krivično pravo EU, te izabranu master temu. Ako sam pogriješio, nek me neko ispravi.

Jedina stvar koja me zasad razočarala je činjenica da Prof. Zvonimir Tomić diktira na predavanjima. To je u najmanju ruku smiješan način učenja studenata pogotovo ako se u obzir uzme to da se radi o drugom ciklusu studija. Da stvar bude gora, diktirao je konvencije čije tekstove imamo na netu :S

Borislav Petrović je ok, predavanja su bar meni jako dobra i vjerujem da će se od njega moći puno toga naučiti. Kod Prof. Hajrije Čolić zasad ništa nismo imali, jer je nastava na izbornim predmetima prolongirana radi izbora istih, a njen obavezni predmet ćemo slušati u drugom semestru.

Pinkica
Posts: 120
Joined: Sat Aug 22, 2009 3:37 pm

Odg: PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Post by Pinkica »

Pozdrav, da li je neko od DL studenata obratio pažnju na 2 seminarska rada koja trebamo uraditi ???jedan do 18. decembra a drugi iz narkomanije do 21.decemra????
Bila sam na predavanju profesora Petrovića rekao je da ce biti seminarski ali ne da je tako brzo..
A kod profesora Tomića nisam išla na predavanje..
Ima li iko nekih saznanja..koliko stranica i sl?

MissVegas
Posts: 107
Joined: Wed May 05, 2010 2:07 pm

Odg: PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Post by MissVegas »

Prije svega, pozdrav svima :)

Ja sam također student II ciklusa - DL studij. Pinkica, prije svega da ti odgovorim na tvoje pitanje vezano za zadaće koje smo dobili iz predmeta Međunarodna krivična djela i Fenomenologija narkomanije i narkokriminala. Da te ispravim: to nisu seminarski radovi, već eseji koje smo u obavezi da uradimo i da predamo do utvrđenog roka. Navodno će (kako sam shvatila Belindu Kalas) spisak tema za seminarske radove biti naknadno objavljen. Ovdje se zapravo radi o analizi pojedinih krivičnih djela i međunarodnih konvencija iz pripadajuće oblasti. Što se tiče nekih tehničkih uputa, strogih pravila nema, analizu pišemo u slobodnoj formi, kao odgovor na esejsko pitanje, i takve zadatke ćemo dobivati svake sedmice. Ja sam zadaću iz MDK predala jučer, napisala sam oko 7-8 stranica (ne računajući naslovnu i spisak literature  :haha:)  a maloprije sam vidjela da i kod Petrovića moramo napisati i predati esej do idućeg petka. Pretpostavljam da će iz Fenomenologije teme za seminarske radove biti naknadno objavljene, tako da se ne brinete puno oko toga :) Eto nadam se da sam barem malo pomogla :)

Pinkica
Posts: 120
Joined: Sat Aug 22, 2009 3:37 pm

Odg: PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Post by Pinkica »

Hvala puno na odgovoru, naravno da jesi pomogla i to jako puno:)
Pozdrav:)

MissVegas
Posts: 107
Joined: Wed May 05, 2010 2:07 pm

Odg: PFSA: Medjunarodnopravni smjer (katedra krivicnog prava)

Post by MissVegas »

Zna li neko kad će izaći teme za seminarske radove kod Tomića i Petrovića?

Post Reply

Return to “II ciklus studija”