PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mina**
Posts: 220
Joined: Thu Apr 15, 2010 12:17 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mina** »

da li su ovo samo 2 predmeta iz uprave , ne razumijem?

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Harvester_of_Sorrow »

Izasao je raspored predavanja i na katedri za historiju:

http://www.pfsa.unsa.ba/pf/index.php/ob ... us-studija

azrita
Posts: 84
Joined: Tue Nov 02, 2010 5:51 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by azrita »

Koliko sam uspjela da vidim,samo nije izasao za pravno-ekonomsku katedru DL studij??Ako neko nesto sazna,neka objavi :) pozz i sretno svima koji su uspjeli upisati

NeLa
Posts: 140
Joined: Mon Sep 07, 2009 7:44 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by NeLa »

Nije mi jasno, je li ministarstvo donijelo konacnu odluku ???

Vera
Posts: 3
Joined: Sun Sep 23, 2012 1:09 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Vera »

Nije. Ministarstvo nije dalo nikakav odgovor. Ovo je dopunjena lista koju su popunili studenti sa prve katedre. Ja mislim da ministarstvo treba dati bilo kakav odgovor. Sramno je da se studenti zavlače do decembra pa se donese ovakva odluka.
Last edited by Vera on Sat Dec 01, 2012 8:47 pm, edited 1 time in total.

NeLa
Posts: 140
Joined: Mon Sep 07, 2009 7:44 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by NeLa »

Takodjer smatram da bi ministarstvo trebalo dati bilo kakav odgovor , mada smo mi izgleda navikli da nas se pravi budalama  :mrgreen:

Zna li neko zasto su na upravno-pravnom smjeru samo 2 predmeta?

Anna
Posts: 215
Joined: Fri May 29, 2009 3:36 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Anna »

da li ima jos neko da je primljen na prvoj rang listi za 2 ciklus,a na konacnoj samo nestao sa spiska??????

Fadi
Posts: 14
Joined: Mon Nov 16, 2009 9:14 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Fadi »

Ljudi ja mislim da njima ne treba odg ministarstva ili ga nikako nisu ni poslali tj da su poslali dobili bi odgovor... Do sada ja koliko znam fakultet i dekan su odluciivali i ono sto su oni donijeli bilo je konacno tj ako oni kazu primit cemo sve svi ce  biti primljeni, ministarstvo se naknadno potpise... Kako mogu na prvi ciklus primit 700 a na drugi smao 100 studenata...ako je tada moglo koliko hoces vandrednih neka i sada tako bude...

Ja mislim samo da smo mi peticiju potpisali predali dekanu to bi bilo rijeseno iako smatram da jos nije kasno....

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by SABINI »

I ja se slazem s kolegom-kolegicom Fadi ;)  Trebali bi se pokrenut i proslijedit peticiju Dekanatu.Doista,ovo nema smisla-ako je svake godine  bilo moguce da se vanredno upisu studenti preko 150 primljenih,ne vidim razlog zasto ne i ove godine-pa jesmo li Bolonja ili ne???? :c053: :c053: :c053:

babyblue
Posts: 3
Joined: Sun Jan 31, 2010 8:27 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by babyblue »

Ja takodjer dijelim misljenje s Fadi i Sabini, zaista je katastrofalna organizacija ove godine u vezi sa upisom na master, kako po pitanju broja primljenih studenata, tako i po pitanju svega ostalog (objava spiskova tek u decembru - zbog cega su studenti onemoguceni da pokusaju upisati master na drugim fakultetima, uvodjenje naknadnog smijera  za koji vecina studenata nije ni znala, dezinformacije vezane za status DL,  ukidanje vanrednog studija koji je 4 godine studiranja bio normalna pojava provodjenja bolonje na nasem fakultetu, kojekakve zvijezdice na konacnom spisku za prednosti - strani drzavljani,  specijalistički studij (valjda su neki prije magistrata specijalizirali nesto xD) itd. Minimum sto mozemo pokusati jos, jeste mozda peticija, jer je zaista sramota da sve ovo ostane nedoreceno.

Post Reply

Return to “II ciklus studija”