PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
strumftnt
Posts: 24
Joined: Wed Oct 31, 2012 9:16 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by strumftnt »

ja sam danas isao do 'saltera' za postdiplomski studij, cura (kad kazem cura, podrazumijeva se da ne mislim na Danicu  :D  ) koja radi mi je rekla da je za sad jos uvijek planirano da nastava pocne 3.12., da misli da ce odluke sa danasnjeg kolegija biti objavljene na stranici fakulteta, ali da smatra da ne bi bilo lose obici faks jos jednom do kraja sedmice i da ce se rang lista koja je ranije izasla malo izmijeniti (svi koji su prosli ne trebaju se brinuti, koliko sam shvatio neki studenti greskom nisu uvrsteni ili sta vec..  :S )

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Harvester_of_Sorrow »

I ja sam bio danas. Ovo sto su kolege napisale je tacno, moze se samo promijeniti smjer, ali ne i status koji je ranije upisan. Zalba na rang listu se moze napisati i predati njima, a oni ce da proslijede dekanu, ili je mozete direktno predati dekanu. Vjerovatno su danas uz kaficu odlucili da se ne moze status mijenjati, da im je lakse. Ovo pogoduje svima sa visokim prosjekom koji nisu prosli, a pokusali su upisati redovne. Jedino s te strane ce da bude pravedno. Sve ostalo sto su nam ostavili je cista nepravda. Ako zelite pisati zalbu savjetujem vam da to ucinite do cetvrtka jer je ovo preliminarna lista, rok za zalbu je 3 dana kako pise u pravilima, pa nam to ostavlja  sutra i cetvrtak. Mozda postoji mogucnost da se zalite i na drugu listu kada izadje, ili se rok racuna od liste koja bude objavljena na oglasnoj ploci, ali kakav je ovo haos u to nisam siguran. Moja preporuka vam je da svi koji niste zadovoljni, mislite da ste osteceni, zakinuti, dovedeni u zabludu- zalite se na sva zvona u bilo kojim rokovima i ne prezajte od bilo kakvih prava koje imate. Da im se studenti zale je najmanje sto su zasluzili. Na oglasnoj ploci nije bilo nikakvih informacija oko upisa.
Last edited by Harvester_of_Sorrow on Tue Nov 27, 2012 8:37 pm, edited 1 time in total.

esko_13333
Posts: 6
Joined: Thu Nov 15, 2012 12:14 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by esko_13333 »

zna li se ishod danasnjeg sastanka Kolegija????

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by MarcusTulliusCicero »

Odgovoreno ti je tri posta iznad!

esko_13333
Posts: 6
Joined: Thu Nov 15, 2012 12:14 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by esko_13333 »

da ali nista konkretno sa danasnjeg sastanka...

ima li odobrenja od ministarstva???

Tanjah
Posts: 33
Joined: Mon Oct 11, 2010 9:09 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Tanjah »

Drage kolege, kontaktirala sam danas sluzbu za postiplomski radi par pitanja o nacinu placanja upisnine, obzirom da sam primljena na master prema objavljenoj listi.

Medjutim....medjutim....nevjerovatno, ali istinito, gdja sa postiplomskog mi je rekla da se "nista jos ne zna", jer ce "danas biti objavljene konacne liste". ja opet kazem da sam primljena, a ona rece da "to ne znaci nista", jer su "neki izbaceni sa ranije objavljene  liste" i da ce danas biti objavljene konacne liste.

Ja vise ne znam koga da krivim, da li totalno nekompetentne sluzbe ili nas ovdje, aplikante za master koji smo ili bakalaureati prava i diplomirani pravnici, a nismo sposobni reagovati na način kako nas akademsko zvanje obavezuje i dopustamo da se sa nama ponasa na ovakav nacin i da se usput unistava cijeli jedan sistem skolovanja kadrova  na kojem bi ovaj drzava trebala da pociva. Tek kada budemo javno trazili odgovornost drugih i sami cemo se odgovorno ponasati prema sebi i  profesiji.


I imam jos jedno pitanje: zna li se koliko je primljenih kandidata na  master sa privatnih fakulteta?

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Harvester_of_Sorrow »

Jedini nacin da vas neko REGULARNO izbaci sa prosle liste je da se sami ispisete, ili da ste promijenili katedru.

Rabya
Posts: 44
Joined: Mon Dec 07, 2009 2:40 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Rabya »

Joj, izbacuju? Pa stvarno:D  ....cirkus...ustvari, učinili bi mi uslugu.Hvala Bogu, ima Mostar, Travnik, Banja Luka, Pale, Kiseljak -.-'

strumftnt
Posts: 24
Joined: Wed Oct 31, 2012 9:16 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by strumftnt »

nisu oni djaba postavili ono prozorce na vrata Danicine kancelarije, naredne godine kad se bude pravila rang lista, naoruzani cuvar ce stajati pred vratima.  :|

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by SABINI »

Pa,jel izasla ta konacna lista???Obzirom da prema navedenim postovima,prethodna lista nista ne znaci??

Post Reply

Return to “II ciklus studija”