PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by MarcusTulliusCicero »

Najbolje je urađeno na Sveučilištu u Mostaru, I i II ciklus objedinjeni i studira se po principu 5+0.

Amyyy
Posts: 63
Joined: Sun Mar 01, 2009 3:37 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Amyyy »

Eh ljudi moji , ovo fkt nema nigdje...ja s prosjekom 8.33 nisam primljena medju redvne, a neki sa prosjekom 7 ili 6 jesu, nigdje veze, logicno je da nas se pola ne bi prijavilo na krivicno da smo znali za ovaj sistem po 13 svakog statusa, ...i tako 4 godine ucis, trudis se i na kraju za sta, nizasta... zalosno :(  sad treba biti vidovit pa  se opredijelit za novi odgovarajuci smjer, tuga , cemer ,jad :(

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by pravnik_123 »

Ne bi me iznenadilo da se nekima prosjek i navlacio - ali to je sad drugi par opanaka (sto bi rekao Duvnjak).
Uglavnom - mnogo nelogicnosti i nepravilnosti.

reuf
Posts: 214
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:41 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by reuf »

O tome ja i govorim! Jedina logicna stvar je bila napraviti rang listu od 150 studenata po prosjeku, i reci ovi studenti imaju najbolji prosjek, primljeni su. Onda po ocjenama nek bolji biraju smijer i status koji zele i cao. Apsurd je da neko na ubacenom ekonomskom smjeru sa 6 ili 7 prosjekom bude primljen, a neko kao Amyy iznad sa prosjekom od 8,3 treba Boga da moli da je primit na master, i predaje papire na neke alternative gdje ce opet zavisit od slucajnosti hocel bit primljena. Ako sad svi polete na jedan smjer, opet mozes sa prosjekom 6 biti primljen na neki drugi...to samo kod nas ima...

Nemam ja nista protiv losijih studenata, ni sam ne blistam, ali neki red treba da se zna. Da su makar rekli da ce biti ovaj "13" sistem, pa ne bi svi na istu katedru pohrlili....da ne govorim da je ekonomska katedra ubacena...bas da se covjek sokira....

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Harvester_of_Sorrow »

Ja predlazem slijedece da pricekamo naknadne rezultate konkursa i da vidimo kada ce biti donesena odluka da li ce sve da prime. Nakon toga SVI koji su zakinuti za upis zbog :

1.)gospodje Danice i njenih prica o prevelikoj konkurenciji, a ne naglasavanju da se odnosila samo na krivicnu katedru, o rijecima kao sto su bez 8,0 ni ne upisujte redovan status na II ciklusu, zbog njene neljubaznosti i nepristupacnosti i nedavanja adekvatnih informacija na konsultacijama, sto su se mnogi zbog njenih rijeci i postupaka kao referenta za II ciklus predomislili i nisu upisali redovan studij u strahu da ne izgube uopste studiranje na II ciklusu,

2.) odluke o ravnomjernom rasporedjivanju objavljene naknadno kada je vec x studenata predalo upisni materijal i ocekivalo da ce biti primljeno 50 redovnih po prosjeku bez obzira na katedre. Cista diskriminacija svih onih koji su vec predali dokumente vjerujuci da ce biti primljeni zbog visokog prosjeka bez obzira na katedru.

3.) dodatnoj katedri koja je otvorena mjesec i kusur dana od konkursa sto je opet dalo naknadnim upisivacima da udju u redovne po ovom kriteriju ravnomjernog rasporedjivanja.

4.) ama bas nikakvim obavjestenjima na stranici fakulteta za studente koji nisu u Sarajevu

treba da pisu zalbu, ili da kolektivno pisemo zalbu. Svi koji su zakinuti bilo za upis na status koji su htjeli, ili sto se uopste nisu upisali ako ova odluka o prijemu svih bude negativna. Vjerovatno ce se tada ova agonija produziti, ali ako se ovoliko cekalo na rezultate samo da se studentima oduzme zelja za ikakvim zalbama (koje su itekako osnovane nakon svega) po sistemu: "nece se zaliti 100% ionako predugo cekaju", treba im dokazati da su se prevarili. Mene samo zanima da li iko zna koliko je dugo zalbeni rok u ovoj stvari.

Kolega reufe slazem se sa vama u svakoj rijeci posta.
Last edited by Harvester_of_Sorrow on Sat Nov 24, 2012 1:58 am, edited 1 time in total.

Amyyy
Posts: 63
Joined: Sun Mar 01, 2009 3:37 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Amyyy »

Neovisno o tome da li ce sve da prime ili ne treba se zalit, jer ja nisam niti zelim da apliciram za Dl...Ispunjavam uslove za redovne,a za  cinjenicu sto su oni nama radili iza ledja i nisu rekli kakva je procedura izbora  treba da odgovaraju,nesto se fkt treba organizovat !

mexy
Posts: 12
Joined: Mon Jun 29, 2009 7:20 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mexy »

Ja sam primljen na redovne na krivičnu katedru, ali apsulutno podržavam sve što ste pisali u prethodnim postovima. I ova objava rezultata je sramotna, nigdje ne piše rok za ulaganje prigovora, nigdje ne piše ništa za uplatu itd...
Niko nije unaprijed znati kako će rasporediti prijem studenata i zbog toga dosta studenata ispašta. Velika, jako velika greška. Ili će je ministarstvo ispraviti ili sami studenti.

strumftnt
Posts: 24
Joined: Wed Oct 31, 2012 9:16 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by strumftnt »

Prosao sam..  :D
cestitke raji koja se upisala, vama ostalim zelim da se uspijete izboriti za pravo da naknadno budete primljeni..  :d055:

ako se ne varam, nisu dali uputstva za dalju proceduru, rok za predaju ostalih papira, indexa i sl...  :zamisljen:

Elmaaaaaa
Posts: 96
Joined: Sun Oct 25, 2009 1:15 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Elmaaaaaa »

Ovako nam i treba, kad smo ovo dozvolili. Davno smo trebali nešto uraditi ali nismo. Sad se čudimo. Tako je, kako je. Nama je lijepo, taman kako smo zaslužili.

mleon88
Posts: 29
Joined: Fri Sep 24, 2010 9:57 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mleon88 »

Pa sad su barem otvorene sve karte, znamo koliko
nas je i ko ima kakav prosjek imenom i prezimenom, ostale su jos tri katedre, predat cemo zahtjeve za upis tamo gdje jos ima mjesta za redovne i rs i dl, pa ko ima bolji prosjek neka prodje, uglavnom sada znamo ko kakav prosjek ima i ko sada moze biti u preostalim smjerovima i u kojem broju,... Barem ima neki kriterij, tako je kako je, ocjene su ostale jedini jos validni kriterij u ovom svom sivilu, da ne kazem crnilu procedure za prijem studenata na II ciklus. Uglavnom pravni fakultet, sada njegovo ime pisem malim slovom, od institucije, postao je privatna firma.

Post Reply

Return to “II ciklus studija”