PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Harvester_of_Sorrow »

Malo smanjite tenzije, svi koji cekamo smo u jednakom polozaju. Nema potrebe za daljim raspravama. Kada budu rezultati biti ce objavljeni ovdje sigurno. Do tada nam ostaje da cekamo.

strumftnt
Posts: 24
Joined: Wed Oct 31, 2012 9:16 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by strumftnt »

Ukratko bih da se osvrnem na zaista inspirativnog i van svake mjere kolegijalnog reufa.. :)
moguce je da si u svom pravnickom zanosu predvidio prvu recenicu drugog pasusa Jacquellininog posta (ili ako ces lakse shvatiti član 1. stav II) gdje kaze da nema nista ni protiv 5000 upisanih studenata na master, pa ti tako ova replika o njenoj 'zainteresovanosti samo za vlastiti status' pada u vodu...
Istina je da je prije 10-15 god bila privilegija nositi zvanje Magistra prava..a sad kako je krenulo, uskoro ce godisnje izlaziti vise Mastera nego Bakalaureata...rizikujuci da i mene okarakterises kao sebicnog, reci cu da to nije u redu... :)
Zivo me zanima da li bi ostao pri istim argumentima da po izlasku rang liste uvidis da nisi prosao jer su mjesta uglavnom zauzeli diplomanti (tvoje kolege, vjerovatno i prijatelji) eminentnih ustanova iz Kiseljaka, Travnika i sl, gdje srednja prosjecna ocjena rijetko kad pada ispod 9?!
Do ove godine, ne vjerujem da su ikada sva mjesta predvidjena Konkursom bila popunjena, tako da je stanovita zabrinutost ili eventualna netrpeljivost zbog letargicne reakcije Sluzbe za dodiplomski studij, koju je Jacquellina iskazala sasvim razumljiva....ipak, teoretski se moze desiti da 150 ljudi ne bude primljeno. :)  dok s druge strane tvoja potpuna ravnodusnost prema situaciji se moze protumaciti kao da si ti sasvim siguran da ces upasti..ali to je vec drugi par cipela. O tome drugom prilikom. Zajedno sa misljenjem o gramatickoj ispravnosti tvog komentara. :))

Nadam se da ce ova situacija biti u sto skorije vrijeme rijesena, na zadovoljstvo svih ukljucenih.
Nemojte me banovati.  :mrgreen:

Lijep pozdrav :)
Last edited by strumftnt on Tue Nov 20, 2012 11:40 am, edited 1 time in total.

reuf
Posts: 214
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:41 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by reuf »

Da se ne upustamo u dalje rasprave, Harvester ce nas sve protjerati sa foruma, samo cu kratko naglasiti da nisam iz Kiseljaka, Travnika i slicno, diplomirao sam u Sarajevu, odakle su i sve moje kolege. Komentarisem zato sto mi je smijesno to kako se neki zaboga brinu za dignitet akademske titule. Moja kako kazes, "potpuna ravnodusnost prema situaciji" uzrokovana je iskljucivo uvjerenjem da cemo svi biti primljeni, cisto zbog sume koju uplacujemo, a koje se fakultet nece odreci.

A sto se tice opaske o gramatickoj ispravnosti komentara - to je nesto o cemu apsolutno necu raspravljati sa osobom koja pise da sam "preDvidio" recenicu u tekstu.



Cekamo rezultate, i naravno, sretno i tebi! :)

mleon88
Posts: 29
Joined: Fri Sep 24, 2010 9:57 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by mleon88 »

Ljudi ne opterećujmo se rezultatima, nego uživajmo u slobodnom vremenu !!! :)

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Harvester_of_Sorrow »

Ja se nadam da su rasprave oko rezultata sada fakat zavrsene. Svaki dalji komentar prepucavanja cu da brisem. Postaviti cu rezultate ovdje kada izadju, ali vjerujem da ce biti objavljeni i na portalu. Vidimo se u decembru, ili 2052... :P  :D

Tanjah
Posts: 33
Joined: Mon Oct 11, 2010 9:09 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Tanjah »

Endure. In enduring, grow strong. :))

Hannibal
Posts: 1019
Joined: Mon Apr 04, 2011 2:02 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Hannibal »

Zanima me sljedece,da li je moguce upisati master ciklus studija nakon zavrsenog roka,odnosno konkursa?Ja sam cuo da je to navodno moguce pisanjem molbe do januara,na vanredne,pa me zanima ima li neko informaciju u vezi toga.Posto nema vise vanrednog studija,vjerovatno mogucnost studiranja kao DL ili RS.

NeLa
Posts: 140
Joined: Mon Sep 07, 2009 7:44 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by NeLa »

Ako rezultati ne budu u ova dva dana, kako "azurna" gospoda s fakulteta planira zapoceti nastavu 3.decembra a treba obaviti svu potrebnu proceduru oko upisa???? :c053:

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by pravnik_123 »

MA nece predavanja poceti ni do februara kako je krenulo :S

strumftnt
Posts: 24
Joined: Wed Oct 31, 2012 9:16 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by strumftnt »

Mozda Master ove godine bude besplatan, kao nagrada za svo razumijevanje i strpljenje koje smo pokazali u cjelokupnoj situaciji..  :D

Vaš Pravni fakultet.

Post Reply

Return to “II ciklus studija”