PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
emotivan1989
Posts: 259
Joined: Sun Jan 29, 2012 4:32 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by emotivan1989 »

@meritaa

svee stooo znas uraditi uradi bolje je za tebe:)))

rosita pedringo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 23, 2010 5:07 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by rosita pedringo »

3. uzanse su _________ i dijele se na _______ i ______. opce uzanse ________ je donijela ______________ i one su regulirale ________. Nakon donosenja ZOO primjena opcih uzansi je rijesena tako sto ______________......jel neko zna odgovor na ovo pitanje pozz

King
Posts: 25
Joined: Wed Mar 14, 2012 11:31 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by King »

3. uzanse su _kodificirani trgovački običaji_ i dijele se na _opće_ i __posebne__. Opce uzanse ________ je donijela ______________ i one su regulirale _promet svih vrsta robe u prometu_. Nakon donosenja ZOO primjena opcih uzansi je rijesena tako sto _će se uzance uvažavati ukoliko su samo posebno ugovorene...

amra 1
Posts: 453
Joined: Fri Oct 02, 2009 6:38 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by amra 1 »

uzanse su kodificirani privredni(trgovacki) obicaji i dijele se na opce i posebne...(ovaj dio sto slijedi ne znam odgovoriti)....Nakon donosenja ZOO primjena opcih uzansi je rjesena tako sto navedeno da je moguca primjena opcih uzansi primjenjivati u onim situacijama koje zakon o obligacionim odnosima nije regulisao i ako stranke u obligacionom odnosu zahtjevaju njihovu primjenu i ili proizilazi da su njihovu primjenu zeljele. mislim da je to odgovor :D

a evo kolega odgovorio prije mene evo sad vidjeh  :mrgreen:

binovski
Posts: 81
Joined: Tue Oct 05, 2010 9:40 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by binovski »

zna li itko do kada traje upis??

rosita pedringo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 23, 2010 5:07 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by rosita pedringo »

hvalaaa kolege divni ste :)

Smacker
Posts: 633
Joined: Fri Nov 05, 2010 2:05 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Smacker »

Molim vas moze li bilo ko napisati koji se zakon koristi na ispitu,mislim koji se uopste moze koristiti za zadatke i slicno?Hvala.

Amcho
Posts: 6097
Joined: Thu Nov 12, 2009 6:39 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Amcho »

Što se tiče zakona koriste se sljedeći ZOO i Porodični zakon FBiH. Ti su najvažniji i najviše će ti pomoći kod zadataka.  :p031:

Smacker
Posts: 633
Joined: Fri Nov 05, 2010 2:05 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Smacker »

Amcho znas li je li se kroisti svih hiljadu i nesto zakona iz ZOO-a ili samo prvih 150-ak kao sto kazu, valjda se snac s ovih 1200 i nesto, 265 str za isprintat.
Last edited by Smacker on Wed Sep 12, 2012 12:39 am, edited 1 time in total.

amrag
Posts: 51
Joined: Tue Jun 01, 2010 2:43 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by amrag »

moze li mi neko molim vas reci kakv je bio ispit danas? sta se desavalo?? nisam u sarajevu ni u toku desavanja.. hvala

Post Reply

Return to “II godina”