PFSA: Međunarodno javno pravo I

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
rajko
Posts: 73
Joined: 12 Sep 2009, 16:32

Mogu li zamoliti kolege koje sutra budu izlazile na drugu parcijalu mjp II da nam napisete pitanja.POzzzzz
amra 1
Posts: 448
Joined: 02 Oct 2009, 18:38

[quote="Sarmica"]
Moze li mi neko napisati podnaslove u pitanju Rat i druge vrste oruzanih sukoba? Hvala :)
[/quote]

1.pravedni i nepravedni rat; 2.sudionici u oruzanim sukobima; 3.vrste oruzanih sukoba i primjenjiva pravna pravila; 4. medj.oruzani sukobi; 5. nemedj.oruzani sukobi; 6. unutrasnji nemiri i zategnutosti; 7. uplitanje Vijeca sigurnosti u medj. i nemedj. oruzane sukobe.
armin_student
Posts: 208
Joined: 11 Sep 2009, 15:35

Jel mi moze neko reci jel pitanja " sposobnost sklapanje ugovora  " i " postivanje i primjena ugovora " imaju podnaslove.. i ako da, mozel neko napisati..jer u mojoj skripti nemaju :((
Nina_M
Posts: 411
Joined: 23 May 2009, 12:20

Ni u mojoj skripti nema :D
Chocolate
Posts: 119
Joined: 10 Jun 2011, 09:42

sposobnost sklapanja ugovora:
suverene drzave, federalne jedinice, vatikan, medjuvladine organizacije, ustanici u nekom oruzanom sukobu
mada nisu ni u knjizi nesto posebno istaknuti kao podnaslovi (ono kao dosad) ali su uglavnom izdvojeni, a kod postivanja i primjene ugovora nema ni u knjizi podnaslova nego jedino ono sto ima i u skripti pod a,b ic (da nema retroaktivnog ucinka, da ugovor veze svaku stranku i da krsenje obaveza povlaci medjunarodnu odgovornost)
armin_student
Posts: 208
Joined: 11 Sep 2009, 15:35

e hvala :))
WARLight
Posts: 38
Joined: 04 Nov 2010, 16:24

Moze li neko postaviti pitanja koja su bila na drugoj parcijali danas? HVALA :)
Chocolate
Posts: 119
Joined: 10 Jun 2011, 09:42

ispit jos traje nekima ali uglavnom pitanja u mojoj grupi ptanja su bila:
      pojam i vrste ugovora- rat i druge vrste or. sukoba
      sposobnost sklapanja ugovora - ogrannicenja ratovanja
      postupci sklapanja ugovora i IZVORI RATNOG I HUMANITARNOG PRAVA

jeste jeste upravo tako pitanje koje nije bitno!  :@ :@ :@ uzasno je nepravedno dati sva bitna pitanja drugim grupama a jednu odabranu grupu ovako fino zaje*ati... ma normala...
amra 1
Posts: 448
Joined: 02 Oct 2009, 18:38

evo pitanja s integralnog:
1. Drzavne granice
2. Kolektivne mjere prema Povelji UN
3. Postupak sklapanja ugovora
4. Izvori ratnog i humanitarnog prava

A sto smo uopste pisali ocjenu koju smo dobili iz MJP I? nesto mi to sumnjivo  :zamisljen:
melibe
Posts: 19
Joined: 02 Aug 2009, 17:51

hmm paa zar nije bilo da napisemo sta smo dobili iz parcijale mjp2?
Post Reply

Return to “III godina”