PFSA: Privredno pravo

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
cekyca25
Posts: 51
Joined: 07 Jun 2010, 16:37

Hvala puno na odgovoru :)
gospodjica
Posts: 9
Joined: 20 Feb 2010, 19:31

[quote="crazy"]
Eh ovako pitanja su bila ista kao i prosle sedmice ,ja sam uradila tacno sva 3 ,cetvrto pitanje nisam bas dobro znala pa sam pisala uopsteno o stecaju sve sto sam znala i sve sam ispisala do kraja papira , zamolila sa prof. Da mi odmah pregleda rad i oborila me kaze ovo pitanje ste  uopsteno pisali,pitam se samo kolika je razlika izmedju 6 i 9 znaci nema je ,mislila sam da sam  da je to za jedne 6,jer znam da su mnogi tako prosli ,al valjda u mom slucaju dok ne naucim od korice do korice necu poloziti :(
[/quote]

kolegice draga, saosjećam se s tobom.. ista sam takva.. ja sam uradila svih 5 pitanja s tim da sam jedno pitanje uradila polovično i nisam položila :(

i tačno tako, nema razlike iz 6 i 10 :( jedino kod nas na fakultetu treba uraditi 100% za prolaz :(
crazy
Posts: 396
Joined: 16 Mar 2009, 00:03

Valjda cemo poloziti sljedeci put :D
baloon
Posts: 192
Joined: 27 Mar 2010, 20:05

ako sam shvatio dobro iz dvije knjige se uci privreda..jeli obimnije gradivo nego mpp i inace jeli tezi predmet treba li vise vremena za nauciti od mpp..koliko kjnige inace imaju strana
ninocka
Posts: 30
Joined: 03 Jul 2011, 19:28

Može li neko postaviti rezultate........
sabina.84
Posts: 29
Joined: 24 May 2011, 10:07

da li su to izasli rezultati?
Last edited by sabina.84 on 15 Mar 2012, 16:38, edited 1 time in total.
ninocka
Posts: 30
Joined: 03 Jul 2011, 19:28

a gdje će biti upis ocjena,jel u njenom kabinetu i gdje se on nalazi?
cekyca25
Posts: 51
Joined: 07 Jun 2010, 16:37

Koja je razlika izmedju ugovora o zastupanju i ugovora o posredovanju?? Znam uopceno pisat,al znal neko konkretno sta treba napisat? Hvala...
Last edited by cekyca25 on 13 Mar 2012, 14:49, edited 1 time in total.
Hasisar
Posts: 101
Joined: 01 Jun 2009, 14:15

Razlike između posredovanja i zastupanja
1. Posrednik obično obavlja faktičke a zastupnik pravne radnje.
2. Posrednik obavlja svoju djelatnost u svoje ime i za svoj račun a zastupnik u ime i za račun nalogodavca.
3. Posrednik za obavezu ima nastojanje da pronađe poslovne veze za nalogodavca a zastupnik zaključivanje pravnih poslova za nalogodavca.
4. Posredovanje je u pravilu ad hoc odnos dok je zastupanje u principu trajan odnos.
5. Posrednik je nepristrasni trgovinski subjekt dok je zastupnik «pristrasan» što znači da štiti interese samo svog nalogodavca.
6. Posrednik može posredovati za obje buduće ugovorne strane do zastupnik zastupa samo jednu.
7. Posredništvo je u principu neformalan a zastupništvo formalan ugovorni odnos.
8. Različita su prava i obaveze posrednika i zastupnika.
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”