PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Paja
Posts: 32
Joined: 12 Feb 2010, 15:36

Zna li se kada će izbaciti nove termine?
finito
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2012, 14:27

i mene zanima kada ce konacno dati termine za mart? Čak kruže priče da će neki prof održati ispite prema ranijim terminima!

vidim da na stranici fakulteta u odjeljku II ciklus stoji obavijest prof Gradašćević ali istu ne mogu da otvorim, pa molim kolege, da ako su uspjeli otvoriti ovu obavijest, ovdje napišu o čemu se radi?

Hvala!
Paja
Posts: 32
Joined: 12 Feb 2010, 15:36

O B A V J E Š T E NJ E

za studente II ciklusa


I


(1)Ispit iz nastavnog predmeta Pravo socijalne sigurnosti (Državno pravni smjer) zakazan za 07.02.2012. u 16:00 sati obaviti će se u utorak 13.03.2012.godine u 17.00 sati . Ispit se polaže usmeno u kabinetu 216.

(2)Ispit iz nastavnog predmeta Organiziranje i finansiranje socijalne zaštite u BiH /izborni predmet /(Državno pravni smjer) zakazan za 07.02.2012. u 16:30 sati obaviti će se u utorak 13.03.2012.godine u 17:30 sati. Ispit se polaže usmeno u kabinetu 216.

II


(1)Ispit iz nastavnog predmeta Evropsko radno pravo i pravo socijalne sigurnosti (Komunitarno pravni smjer) zakazan za 07.02.2012. u 17:00 sati obaviti će se u utorak 13.03.2012.godine u 16.00 sati. Ispit se polaže usmeno u kabinetu 216.

(2) Ispit iz nastavnog predmeta Radne migracije u pravu EU /izborni predmet/ (Komunitarno pravni smjer) zakazan za 07.02.2012. u 17:30 sati obaviti će se u utorak 13.03.2012.godine u 16:30 sati. Ispit se polaže usmeno u kabinetu 216.


prof.dr Jasminka Gradaščević-Sijerčić
finito
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2012, 14:27

hvalaaa :)
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Obavještavaju se studenti II ciklusa studija, na svim smjerovima, da će se ispiti, zakazani u periodu od 20.02.2012. godine, održati prema utvrđenom rasporedu ispita, računajući i ispite zakazane za 20.02.2012. godine.

http://:cenzura:/pravni-fakulteti/pravn ... jevo/4586/
plankton
Posts: 7
Joined: 05 Nov 2011, 21:04

Moze li mi molim vas neko napisati koliko strana (minimalno) treba da sadrzi prijedlog mag. rada ?
Hvala
advokat
Posts: 17
Joined: 25 Apr 2010, 13:06

[quote="ClEoPaTrA"]
Poštovana kolegice, na našem fakultetu je trenutno isti postdiplomski za studente koji su završili fakultet po starom sistemu i za one koji su to završili po novom, tzv." Bolonjskom". Master studij traje jednu godinu, tj. dva semestra. U prvom- zimskom semestru imate četiri predmeta, a drugom semestru jedan predmet + izrada magistarskog rada. Ove godina fakultet je ponudio samo tri smjera: Građansko pravo u EU, Državno-pravni i Ekonomsko-pravni smjer. Također, na ovom konkursu primaju 200 studenata, 50 redovnih, 80 samofinansirajućih i 70 vanrednih ( možda sam zamijenila RSS i V studente, ali ukupni broj je isti). Redovni plaćaju 100 KM, RSS 1000 i V 800, stim da 300 KM se plaća za izradu magistarskog rada + svakako ljekarski pregled i upisni materijal. Što se tiče ranigiranja kandidata, to se vrši na osnovu ocjena tokom četverogodišnjeg studija. Master studij nije kao nekadašnji postdiplomski studij u trajanju od 2 godine, jer se više ne dobiva stručni naziv Magistar pravnih nauka. Ovaj studij se mora završiti u roku 2 godine, ili se u protivnom gubi pravo školovanja.
Nadam se da vam je sada mnogo jasnije, i da sam vam svakako bar malo pomogla ;)
[/quote]

I na tuzlanskom Univerzitetu su isto uveli.

Istina, rok je po Statutu UNTZ ostao nepromijenje tj. nakon zavrsetka ispita , rad treba odbraniti u roku od tri godine.

Međutim, sada se prica da bi htjeli uvesti, kao u Sarajevu, da se mora magistrirati u roku od dvije godine, ne znam koliko su to naklapanja a koliko pak ima istine. Ovo je izazvalo izvjesnu dozu uznemirenja.

Međutim, vidim da se u Sarajevu upise po 150 kandidata + preopterecenost profesora + dobar dio studenata na II ciklusu je zasnovao i radni odnos, tako da me zanima kako stignete da istrazite i napisete rad u roku od godinu, godinu i pol? Mislim, jel to uopće moguce uraditi u tako kratkom roku? I kakav ce biti kvalitet tog rada jer ipak to treba biti NAUČNI a ne opisni rad?
ŠtulićBog
Posts: 39
Joined: 04 Oct 2011, 14:26

Nije to više magistarski rad. Ovo je "master teza" od nekih 80 stranica. Produženi seminarski. ;)
Hegel
Posts: 66
Joined: 19 May 2009, 12:10

Magistarski rad po Bolonji se više ne karakteriše kao naučni, već kao stručni rad.
advokat
Posts: 17
Joined: 25 Apr 2010, 13:06

Ma ne znam, vidim da su u Sarajevu predavanja svaki dan, da se kroz razne aktivnosti tokom redovne nastave "prikupi" dio ocjene a drugi dio ocjene je sa ispita, vec se mogu izabrati i teze i mentori, dok kod nas u Tuzli predavanja iz nekih predmeta nisu niti počela, u nekima se opet ne zna niti ispitna literatura, tamo gdje su počela organizuju predavanja se samo dva dana u sedmici, zadrzan je stari sistem ispita tj. naučiš i prijavis, ne vjerujem da se tako može isplagati za godinu dana, a pitanje ce biti kasnije kako naci mentora jer su to profesori sa dr. fakulteta koji imaju obaveze prema matičnim fakultetima.
Drugim riječima, neko bi da 5 godina skrati na 2 godine, bez ostalih izmjena.
Post Reply

Return to “II ciklus studija”