PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

NINA-M :)
Nikako da nađemo zajednički jezik.Nisam ja sam sebe demantovao,vec se taj porez na promet dobara i usluga se sastojao od tri procenta ,proizvodi na koje nije bilo poreza to tj.0% poreza,zatim 10 posto poreza na određene vrste roba,i 20 posto čini mi se na visokotarifnu robu da je bio taj porez-to je ustvari taj porez na promet...a PDV ga je samo zamjenio i umjesto tri vrste procenata poreza PDV je uveo jedinstvenu stopu 17 posto,što znaci nema više 0 %,10% ili 20%,nego samo 17 posto :)
Mido,a razlike su možda navedene samo da se povuče paralela između prijašnjeg poreza na promet i sadašnjeg PDV- ;),a ja kako znam da prošle godine još ni jednom nije bio taj prijašnji porez na promet proizvoda i usluga,jer je knjiga izadata prije nego se uveo PDV
Last edited by nuki_cika on 01 Feb 2012, 20:56, edited 1 time in total.
melibe
Posts: 19
Joined: 02 Aug 2009, 17:51

ako se odustane dal se gubi kod njega rok?
mido117
Posts: 312
Joined: 07 Jan 2010, 09:36

hvala ti nuki puno na odgovoru ,:)))
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

[quote="melibe"]
ako se odustane dal se gubi kod njega rok?
[/quote]
Meni su rekli da on uopste ne racuna te rokove, a odustajanje se nije nikada vala racunalo kao gubitak roka.

Inace ja pojma nemam kako cu sutra taj ispit uradit, sve mi se zivo izmjesalo.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="melibe"]
ako se odustane dal se gubi kod njega rok?
[/quote]
Na ovom predmetu nema komisijskog ispita. Odustao -la ili ne, isto ti je! :)
Nina_M
Posts: 411
Joined: 23 May 2009, 12:20

[quote="nuki_cika"]
NINA-M :)
Nikako da nađemo zajednički jezik.Nisam ja sam sebe demantovao,vec se taj porez na promet dobara i usluga se sastojao od tri procenta ,proizvodi na koje nije bilo poreza to tj.0% poreza,zatim 10 posto poreza na određene vrste roba,i 20 posto čini mi se na visokotarifnu robu da je bio taj porez-to je ustvari taj porez na promet...a PDV ga je samo zamjenio i umjesto tri vrste procenata poreza PDV je uveo jedinstvenu stopu 17 posto,što znaci nema više 0 %,10% ili 20%,nego samo 17 posto :)
Mido,a razlike su možda navedene samo da se povuče paralela između prijašnjeg poreza na promet i sadašnjeg PDV- ;),a ja kako znam da prošle godine još ni jednom nije bio taj prijašnji porez na promet proizvoda i usluga,jer je knjiga izadata prije nego se uveo PDV
[/quote]
Tacno, PDV je zamijenio porez na promet roba i usluga, ali ti si na pocetku rekao da su ta dva poreza ista, zato sam i reagovala :D
amina.s.
Posts: 152
Joined: 03 Mar 2010, 16:12

ako moze neko da napise koja su pitanja bila danas na ispitu?hvala;)
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

Registar i komisija vrijednosnih papira
OSlobadjanja od poreza privrednih drustava
Novac i novcani sistemi

Ja sam napravila jednu gresku, ako se moze tako reci. :mrgreen:
Napisala sam sva 3 pitanja, sve je tacno i bez okolisanja jel, ali sam lekciju novac i novcani sistemi prosirila sa lekcijom funkcije novca i kad sam izasla sa ispita onda sam skontala da je to skroz druga lekcija i da nije bilo potrebe da je pisem.
Sta mislite hocel bit problem to? :(
Dara
Posts: 149
Joined: 22 Nov 2010, 23:29

Znas li slucajno kad ce rezultati? :)
Last edited by Dara on 02 Feb 2012, 14:37, edited 1 time in total.
MineLa
Posts: 29
Joined: 04 Oct 2009, 21:18

15.2 u 14:00h :)
Post Reply

Return to “III godina”