Preminuo prof. Nijaz Duraković

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

U Sarajevu je iznenada u 64. godini preminuo ugledni profesor i političar Nijaz Duraković. Bio je predsjednik Saveza komunista BiH, predsjednik SDP-a BiH, član ratnog Predsjedništva Republike BiH te član Predsjedništva SDU BiH. Prof. Duraković je bio redovni profesor na Fakultetu političkih nauka na predmetima "Uporedni politički sistemi" i "Međunarodni odnosi", a studenti Pravnog fakulteta u Sarajevu ga pamte i kao profesora na predmetu ''Savremeni pravno-politički sistemi''.
MED
Posts: 14
Joined: 04 Oct 2011, 09:35

Baš sam se iznenadila, ne mogu vjerovati! Vjerovatno će biti na TV kad je sahrana.
Hasisar
Posts: 101
Joined: 01 Jun 2009, 14:15

Gromada od čovjeka  ;(  ;(. Neka mu Allah dragi da lijep dženet i sve najbolje dženetske ljepote. Čast mi je sto sam kod njega polagao ispit!!!
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

I ja to kažem"neka Mu Allah dz.š.podari lijepi dzenet" i da  li je sutra dzenaza u tri sata,tako sam nesto čuo? :)
Čovjek je bio bez dlake na jeziku,sve je govorio onako kako jeste,ali je bio korektan na ispitu bar meni,jednom me je oborio,hajd to ću mu halaliti :mrgreen:,ali drugi put sam položio
Last edited by nuki_cika on 30 Jan 2012, 21:46, edited 1 time in total.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

KOMEMORACIJA NIJAZU DURAKOVIĆU
"Smrt nije kraj, naš Nijaz će ostati da živi u sjećanju..."
http://www.sarajevo-x.com/bih/drustvo/s ... 20130098#1
dominion
Posts: 288
Joined: 19 Dec 2010, 15:12

Veliki kapacitet i ''kliker'' sto bi se reklo, steta sto po pitanju svog zdravlja nije bio takav i cuvao ga, pozivio bi jos dosta godina. RIP
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Hiljade građana na posljednjem ispraćaju profesora Nijaza Durakovića

http://www.depo.ba/hronika/hiljade-grad ... durakovica
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”