PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dacca
Posts: 584
Joined: 08 Dec 2010, 18:10

Jeste pomjeren, rekao je Goran juce pred ispit.
AnjaA
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2011, 19:39

Kod integralnog polaganja ( kod prof. Petrovica ) koje lekcije pita iz posebnog dijela? I treba li se sve uciti iz opceg dijela?
law
Posts: 505
Joined: 30 Oct 2009, 00:31

Je li istina da prof. Tomic ne pita razvoj krivicnog prava i nauke na usmenom?
2godina
Posts: 181
Joined: 24 Nov 2011, 18:31

Profesor Tomic pita od Funkcija krivicnog zakonodavsta tj lekcija prije Izvora krivinog prava prava pa nadalje,u i biti iz prvog djela trebas nauciti zadnjih 10 strana od one skripte od 30 strana,ja sam samo to naucila i 8 dobila iz tog dijela:)
masssa
Posts: 34
Joined: 26 Oct 2010, 22:10

Moze li se poloziti kod prof. Tomica drugi i treci dio iz skripte sa bh pravnika? Da li je iko bio te srece haha?
bolestan
Posts: 265
Joined: 07 Apr 2009, 20:20

Moze, ali moze se desiti da te pita neke lekcije iz druge glave koje nemaju u skripti, vec samo u knjizi.
Neznanka
Posts: 227
Joined: 15 Sep 2011, 22:46

Treba li uciti krivicne sankcije (koje imaju u skripti samo , a u knjizi nemaju) kad se polaze krivicna odgovornost, ili samo ovo iz knjige nekih 85 str ????
2godina
Posts: 181
Joined: 24 Nov 2011, 18:31

[quote="bolestan"]
Moze, ali moze se desiti da te pita neke lekcije iz druge glave koje nemaju u skripti, vec samo u knjizi.
[/quote]


Ima 4-5 lekcija...napamet cu reci pa ako ko zna bolje neka ispravi:negativna eliminatorna funkcija,drustvena opasnost,materijalni i formalni supsidijar. ,bice krivicnog djela,nesto u vezi necinjenja...mislim da je to to otprlike sto nema u skripti.
FuGiTiVe
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 11:16

za krivicno I uchimo zakljuchno sa kriv.odg.(bez sauchesnishtva koje spada vech u kr. II) ?? E sad,znam da fale neke lekcije u prvom i drugom dijelu u onoj skripti po predavanjima (116 str.),pa me zanima da li neshto fali i shto se tiche tog trecheg dijela,kriv.odg. ili su tu u biti sve lekcije potrebne za ispit?  :S  :moli:
i kad chemo konachno znati taj drugi termin u februaru(15,16..)?  :D
Dzeniii
Posts: 428
Joined: 05 Jan 2010, 00:00

Gotovo u svakoj skripti fali lekcija, a zna se desiti da ti profesor, ako ne postavi kao pitanje, postavi podpitanje koje se recimo nalazi samo u knjizi... Meni je tako, i sreća da sam znala :D Tako da, dobro razmisli odakle ćeš učiti. A za Krivično I, učiš uvodni dio, krivično djelo i krivičnu odgovornost. S tim da imaš pravo svaki pojedinačno.  :kava:
I drugi rok je 15.2. ;)
Last edited by Dzeniii on 23 Jan 2012, 13:14, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “II godina”