Dodjela diploma

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
ernest
Posts: 104
Joined: Mon Sep 12, 2011 11:35 am

Odg: Dodjela diploma

Post by ernest »

Kada je dekan juce rekao da je na nasem faksu diplomiralo oko 600 ljudi, neki su se ljudi u publici smijali.

Nekako i jeste bilo "nezgodno".  Kad su prozivali ostale fakultete, uvijek se vidjelo po dvadesetak ljudi, a kad je u pitanju pravni faks, bilo je stvarno dosta studenata, kao da su dosli da gledaju kakvu utakmicu. Mislim, ne krivim ih sto su dosli, ali stvarno se na tome vidi da nas pravni fakultet jednostavno proizvodi previse pravnika.
Last edited by ernest on Sun Oct 23, 2011 7:14 pm, edited 1 time in total.

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by nuki_cika »

Upravo zbog toga bi i trebali i promijeniti upisnu poilitiku na pravnom fakultetu pod broj 1
Pod broj dva-ljudi misle da je nas fakultet jedan onako težak faks koji zahtjeva mnogo vremena i koncentracije tokom studija,što je potpuno netcano.Bas naprotiv,kriteriji na predmetima su razočoravajući i ovakva težina fakulteta je u rangu možda političkih nauka,možda jednu ili 2 stepenice više,gdje uz jako malo truda možes završiti fakultet.
Pogledajte samo medicinu,stomatologiju,farmaciju i još neke fakultete koji zahtjevaju mnogo mnogo više odricanja nego nas fakultet,vježbe po cjeli dan,dođes kući sav nikakav i onda moras uciti opet plus opet moras uporedo raditi neke dodatne zadaće,a na nasem možes da ne odes ni na jedno predavanje,a da položis bez problema

Smmokvica88
Posts: 86
Joined: Mon Nov 30, 2009 3:07 am

Odg: Dodjela diploma

Post by Smmokvica88 »

mozda glupo pitanje, ali ukoliko necemo upisivati master ove godine, je li trebamo uzeti nazad svoj index ili kako???

Dado
Posts: 298
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:00 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by Dado »

Za master studij se kupuje novi index ,a stari index neces vise dobiti on ostaje na fakultetu :)

Smmokvica88
Posts: 86
Joined: Mon Nov 30, 2009 3:07 am

Odg: Dodjela diploma

Post by Smmokvica88 »

hvala puno na odgovoruuuu :))))

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by aidaim »

Možda je ovo glupo pitanje al eto zanima me ... Jeste li na dodjeli diploma nosili svi ona odijela, kapa i to-i stari sistem ili samo bolonja?

ivana
Posts: 32
Joined: Thu Apr 09, 2009 12:08 am

Odg: Dodjela diploma

Post by ivana »

heh...nije nitko,samo oni ekstra dobri studenti ( prosjek 10 i to ;)) ...

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by aidaim »

Aha, tako znači, bezveze im je to  :mrgreen:

bilijar
Posts: 49
Joined: Sun Oct 17, 2010 6:57 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by bilijar »

A jesu nam diplome "gotivne".  Mogli su se vala potruditi za onih 80 maraka koliko smo platili da ih malo ljepse naprave.  Izgleda isto kao falsifikat.  Meni se skoro pa i ne vidi onaj suhi pecat.  Jedva sam ubijedio notara da mi napravi kopiju i ovjeri.  Pazi ovo, notar koji je pravio kopiju moje diplome uzeo je broj telefona fakulteta i rekao mi da diploma tako izgleda da ce morati zvati i provjeriti je li original ili kopija.  Aferim Pravni fakultet Sarajevo...

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: Dodjela diploma

Post by ClEoPaTrA »

80 KM?

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”