Dodjela diploma

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
Nejraaa
Posts: 380
Joined: Fri Dec 31, 2010 8:06 am

Odg: Dodjela diploma

Post by Nejraaa »

Imali ovdje neko iz prvih generacija "polubolonjaca" da iz prve ruke kaze kako je sa drzavnim organima. Da li se pravi razlika izmedju beclera sa 180 i 240 ects bodova?
Ja znam da je nedavno Drzavna agencija slala upit Ministarstvu pravde da li se becleri izjednacavaju sa sedmim stepenom, na sto su dobili odgovor da se ne izjednacavaju. Ali nije precizirano sta je onda s nama koji imamo 240 bodova. Pa ako neko ima iskustva po tom pitanju i svrati na ovu temu, neka ih podijeli s nama.

caroarmin
Posts: 3
Joined: Sat Sep 26, 2009 7:47 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by caroarmin »

da li neko ima info o tome kad i u kojem periodu se vrši dodijela diploma u 2011 godini, bliži se oktobar a kako čujem još niko nije dobio pozivnice :-(

Laly
Posts: 146
Joined: Mon Jan 04, 2010 12:57 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by Laly »

2009 i 2010 godine dodjela diploma je bila u novembru i mislim da je tako i ove godine!

ivana
Posts: 32
Joined: Thu Apr 09, 2009 12:08 am

Odg: Dodjela diploma

Post by ivana »

i mene zanima to za promociju jel se zna oćemo mi koji smo diplomirali u septembru moć sad na promociju,ako ne zna li netko jel ima neki način da se diploma dobije prije sljedeće godine? jer čekat ju godinu i dva mjeseca,a potrebna je prije zbog nostrifikacije.... :O :@

AdiMali
Posts: 173
Joined: Fri Jan 29, 2010 3:45 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by AdiMali »

Zna li neko kako ide uplata za stampanje diplome, jel 97 KM na racun fakulteta ili nesto drugacije

hvala ;)

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: Dodjela diploma

Post by ClEoPaTrA »

Broj žiroračuna: 3389002208251473
Svrha: taksa za štampanje diplome
Iznos: 97 KM ;)

mirta
Posts: 74
Joined: Tue Jun 08, 2010 3:35 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by mirta »

nejraaa kod zapošlavanja ste izjednačeni vi bololjci koji ste završili 4 god. sa nama diplomiranim pravnicima,jedino na fakultetima gdje je pravo 3+2 god nisu izjednačeni.

Ribafish
Posts: 73
Joined: Fri Sep 04, 2009 7:35 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by Ribafish »

[quote="Samanta"]
jel to definitivno,ko je zavrsio sada u septembru,npr na prvom roku,nece moci dobiti svecanu diplomu sad kad bude ????????????????jel svi imate istu informaciju(stari sistem)
[/quote]I mene interesuje da li je ovo tacno?Moze li neko provjeritina studentskoj,please?

anestezija
Posts: 445
Joined: Fri Jun 26, 2009 12:40 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by anestezija »

[quote="Nejraaa"]
Imali ovdje neko iz prvih generacija "polubolonjaca" da iz prve ruke kaze kako je sa drzavnim organima. Da li se pravi razlika izmedju beclera sa 180 i 240 ects bodova?
Ja znam da je nedavno Drzavna agencija slala upit Ministarstvu pravde da li se becleri izjednacavaju sa sedmim stepenom, na sto su dobili odgovor da se ne izjednacavaju. Ali nije precizirano sta je onda s nama koji imamo 240 bodova. Pa ako neko ima iskustva po tom pitanju i svrati na ovu temu, neka ih podijeli s nama.
[/quote]
Bez obzira sto nam na diplomi nece pisati dipl.pravnik nego bachelor, imamo ista prava pri zaposljavanju. Tako npr. prema statutu Advokatske komore BiH, kod uslova za advokatskog pripravnika se spominje samo da ti je potrebno 240 ECTS bodova. Dakle, bitni su bodovi, a ne ime titule.

-          da je diplomirao na Pravnom fakultetu u Bosni i Hercegovini s četverogodišnjim studijem ili završenim prvim ciklusom školovanja dodiplomskog studija pravnog fakulteta koji je vrednovan sa najmanje 240 ECTS bodova, odnosno da je diplomirao na nekom od Pravnih fakulteta u bivšoj Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji do 22. svibnja 1992., a ako je diplomirao na Pravnom fakultetu druge države, ovaj uvjet stječe nakon nostrifikacije diplome kod nadležnog organa sukladno Zakonu.

Nejraaa
Posts: 380
Joined: Fri Dec 31, 2010 8:06 am

Odg: Dodjela diploma

Post by Nejraaa »

Znam ja to sve.  ;) Kazu mi ljudi da je problem zaposljavanje u drzavne organe preko Drzavne agencije za zaposljavanje koja nije razdvojila bachelore sa 240 ects bodova od onih sa 180. Pa pitam kakva su iskustva ako je neko s foruma pokusavao da se zaposli preko Drzavne agencije.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”