PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by ClEoPaTrA »

Neće. Predložene tri katedre su tri konačne za ovu godinu.

Labello
Posts: 105
Joined: Thu Mar 05, 2009 8:33 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Labello »

Pa da, cini se nevjerovatno,ali se sve bojim da ne bude kao sa izbornim predmetima-ko prije:S Zasto ovo govorim,jer mi je drug prosle godine diplomirao u posljednji cas za prijavu na master i morao je izabrati katedru koju uopste nije zelio,jer su ostale bile "popunjene":S
Usput receno, ove godine su katedre u odnosu na proslu godinu,bezveze.Gdje je npr.katedra za medjunarodno pravo?!:S Zna li neko koji su prof.na pravno-teorijskoj katedri,predmeti?:)

fairy
Posts: 94
Joined: Wed Dec 02, 2009 5:43 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by fairy »

Pa ako je tako, cemu onda uopste konkurs?

Didas
Posts: 47
Joined: Tue Mar 02, 2010 9:31 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Didas »

Zvala sam fakultet da se raspitam za postdiplomski ali mi se niko ne javlja. S obzirom da radim da li neko zna kada se moze otici kod one gopodje na prvom spartu za postdiplomski. Bila sam neki dan oko 4 sata i nikoga nije bilo?

Imate li ikakve informacije vezane za katedre? Nekako su sve bezveze. Koji su profesori na pravno ekonomskoj katedri?
Hvala

edit: Upravo sam sada kontaktirala fakultet. Istina je da postoje samo ove tri katedre, objavljeno je konacno i na oglasnoj ploci.
Uglavnom rekli su mi da predam prijavu (vjerovatno da je sami napisemo i otkucamo,tako sam razumjela), original diploma, prosjek ocijena, ridni list, cips prijavnica o mjestu prebivalista i cinimi se da je rekla i drzavljanstvo.
S obzirom da sam se raspitala za vandredni studij, cijena je 800KM plus administrativni troskovi izadje negdje oko 950KM u startu, a sve skupa sa izradom magistarskog rada oko 1500KM, sto nije uopste velika cijena.
Last edited by Didas on Fri Aug 26, 2011 1:31 pm, edited 1 time in total.

bosari
Posts: 85
Joined: Fri Apr 09, 2010 5:18 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by bosari »

teta danica radi od11-13h sa strankama

Lejs
Posts: 44
Joined: Sat May 15, 2010 9:17 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Lejs »

šta treba navesti u tom zahtjevu za upis, ima li neki obrazac možda... primjer !?
katedre su smiješne. Inače, cijeli ovaj sistem gdje manipulišu kadrovima na način da im ne žele ponuditi mogućnost nekog opcionog smijera je najgluplji akademski izum ovog desetljeća. Živio novi dekan i sve "promjene" koje je uveo na PFSA. Jedina promjena je da sad imamo tunel na ulazu u fax, prije ga nije bilo.

Cossack
Posts: 16
Joined: Sun Nov 21, 2010 8:26 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Cossack »

[quote="bosari"]
teta danica radi od11-13h sa strankama
[/quote][quote="Didas"]
Zvala sam fakultet da se raspitam za postdiplomski ali mi se niko ne javlja. S obzirom da radim da li neko zna kada se moze otici kod one gopodje na prvom spartu za postdiplomski. Bila sam neki dan oko 4 sata i nikoga nije bilo?

Imate li ikakve informacije vezane za katedre? Nekako su sve bezveze. Koji su profesori na pravno ekonomskoj katedri?
Hvala

edit: Upravo sam sada kontaktirala fakultet. Istina je da postoje samo ove tri katedre, objavljeno je konacno i na oglasnoj ploci.
Uglavnom rekli su mi da predam prijavu (vjerovatno da je sami napisemo i otkucamo,tako sam razumjela), original diploma, prosjek ocijena, ridni list, cips prijavnica o mjestu prebivalista i cinimi se da je rekla i drzavljanstvo.
S obzirom da sam se raspitala za vandredni studij, cijena je 800KM plus administrativni troskovi izadje negdje oko 950KM u startu, a sve skupa sa izradom magistarskog rada oko 1500KM, sto nije uopste velika cijena.
[/quote]

Mozes li mi dati link na obavjest o novim katedrama? Nikako ne mogu da nadjem... :(

Unaprijed hvala! :)

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by ClEoPaTrA »

Obavijest o katedrama imate na oglasnoj ploči za postdiplomski studij, na prvom spratu do kabineta Mr.ass.Almedine Šabić i ass.Irene Stanić.

Cossack
Posts: 16
Joined: Sun Nov 21, 2010 8:26 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Cossack »

[quote="ClEoPaTrA"]
Obavijest o katedrama imate na oglasnoj ploči za postdiplomski studij, na prvom spratu do kabineta Mr.ass.Almedine Šabić i ass.Irene Stanić.
[/quote]

Znaci ne moze se naci na netu? :( Koja profesionalnost...  :@

bosari
Posts: 85
Joined: Fri Apr 09, 2010 5:18 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by bosari »

radi se o smjerovima i u pitanju su:

-teorijsko pravni smjer
-građansko pravo u EU
-ekonomsko pravni smjer

da li neko zna koliki ce od prilike biti broj prijavljenih kandidata

Post Reply

Return to “II ciklus studija”