Promjena statusa

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Slatka mala
Posts: 92
Joined: Tue Apr 05, 2011 10:48 pm

Odg: Promjena statusa

Post by Slatka mala »

Ja sam nedavno na studentskoj pitala za taj prelazak iz vanrednog u RS i rekli su mi da treba prosjek, a meni treba do pocetka sljedece akademske godine potvrda da sam redovan student...Zanima me, mogu li ja napisati molbu, ali da ne predajem na studentsku, vec nekako da je direktno dekanu predam, jel to moguce? :nervoza: :moli:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Promjena statusa

Post by MarcusTulliusCicero »

Ne treba ti prosjek za status redovnog samofinasirajućeg. Prosjek treba za status redovnog koji se finansira od sredstava osnivača. Molbu uputi direktno dekanu i navedi razloge zašto želiš da se prebaciš (pravo na penziju, stipendiju, prevoz).

ruvi
Posts: 2
Joined: Sat Oct 30, 2010 8:40 am

Odg: Promjena statusa

Post by ruvi »

odslusala sam prvu godinu kao redovan samofinanisirajuci, i onda sam ovu godinu skroz pauzirala, mozeli mi neko reci jel se mogu ponovo u septembru upisati kao vanredan student

bambi_88
Posts: 367
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:19 am

Odg: Promjena statusa

Post by bambi_88 »

a ta molba se predaje jel tako kad se predaju papiri za upis? ali što to znači ako sam ja recimo vanredan jel prvo platim 800 km kao i do sada pa onda ako mi odobre još platnih dodatnih 200 km ili?

selmich
Posts: 89
Joined: Sun Jun 27, 2010 11:16 am

Odg: Promjena statusa

Post by selmich »

Da li neko zna da li redovan samofinasirajuci student moze da zadrzi svoj status ako dva puta obnovi istu godinu ? I ako ne moze da zadrzi , da li bi molba u tom slucaju ista pomogla , jer mi je to bitno samo iz razloga sto bi mi prelazak u vanredne zaustavilo primanja :( pleaseeee... helppp... :(

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Promjena statusa

Post by MarcusTulliusCicero »

Može. Status gubiš nakon 3. obnove.

selmich
Posts: 89
Joined: Sun Jun 27, 2010 11:16 am

Odg: Promjena statusa

Post by selmich »

Ooooo.....hhhvaaallllaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....ppppuunnnnnoooooooo......:):):):):):)

Berich
Posts: 417
Joined: Sun May 09, 2010 8:15 pm

Odg: Promjena statusa

Post by Berich »

koliki prosjek treba za prelazak sa vanrednih na redovne ???

endless
Posts: 277
Joined: Thu Mar 29, 2012 2:11 pm

Odg: Promjena statusa

Post by endless »

Jednom sam cuo da je 8,5 minimum.

Berich
Posts: 417
Joined: Sun May 09, 2010 8:15 pm

Odg: Promjena statusa

Post by Berich »

iii ....ne da se to popraviti za jos koji broj iza zareza :P nema  ispita a sad ce upis. Hvala svakako na informaciji , da ne idem bezveze da ganjam to.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”