Promjena statusa

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
guzva
Posts: 82
Joined: Fri Mar 13, 2009 12:55 pm

Promjena statusa

Post by guzva »

Eh dragi forumasi i forumasice, zamolila bih vas da napisete, ako ste upuceni naravno jer ja nisam,  kada se moze predati molba za promjenu statusa iz redovnog samofinasirajuceg na redovni? Kakva forma se treba ispostovati prilikom pisanja molbe? I koji su to opci kriteriji, kokretno da li se moze ici ispod trazenog prosjeka 8.5 ako je osoba zavrsila sve u junskom roku?
Ukratko, pisite sve sto znate o temi  :D

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Promjena statusa

Post by MarcusTulliusCicero »

Danas mi je jedan kolega nešto pričao o ovome... On hoće da se prebaci u redovne i ima prosjek 8,3. Na studentskoj su mu rekli da mora imati prosjek 8,5.

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Promjena statusa

Post by Dama Pikova »

[quote="guzva"]
Eh dragi forumasi i forumasice, zamolila bih vas da napisete, ako ste upuceni naravno jer ja nisam,  kada se moze predati molba za promjenu statusa iz redovnog samofinasirajuceg na redovni? Kakva forma se treba ispostovati prilikom pisanja molbe? I koji su to opci kriteriji, kokretno da li se moze ici ispod trazenog prosjeka 8.5 ako je osoba zavrsila sve u junskom roku?
Ukratko, pisite sve sto znate o temi  :D
[/quote]

ne znam za molbu, ali mogu kontaktirati jaranicu koja je to probala na prvoj godini da mi kaze formu molbe, kako ide ta procedura i sl. iz njenog iskustva znam da su te prve molbe cak prihvatali bez nekog velikog osvrta na prosjek, medjutim u septembru to vise nije bio slucaj. pa eto probaj :p031:

guzva
Posts: 82
Joined: Fri Mar 13, 2009 12:55 pm

Odg: Promjena statusa

Post by guzva »

ok hvala ti puno, cula sam i ja nesto slicno tome ali ako mozes jos da se raspitas kod tvoje kolegice bilo bi super  ;)

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: Promjena statusa

Post by elSaik »

Moraš imati 8,5. Ja sam prošle godine predao sa 8,4 i odbili su je.  ;( S tim da sam predao u septembru. Ne znam za to da je blaži kriterij ako se očisti sve u junu.

Što se forme tiče, nema posebne forme. Pišeš normalnu molbu. Napišeš "S obzirom da ispunjavam uslove predviđene Pravilnikom studiranja (ne znam tačan naziv pravilnika) molim vas da mi dozvolite prelazak iz RSF u R." Treba ti naravno potvrda o prosjeku koju uzimaš na studentskoj i to je to. Sretno.  :d025:

guzva
Posts: 82
Joined: Fri Mar 13, 2009 12:55 pm

Odg: Promjena statusa

Post by guzva »

ok hvala i tebi elsaik, ja cu pokusati sad pa cemo vidjeti 

Nermyta
Posts: 262
Joined: Thu May 28, 2009 12:07 pm

Odg: Promjena statusa

Post by Nermyta »

potvrda o prosjeku???
treba otici na studentsku i traziti potvrdu o prosjeku?

massa
Posts: 85
Joined: Sun Jun 07, 2009 10:28 pm

Odg: Promjena statusa

Post by massa »

[quote="Nermyta"]
potvrda o prosjeku???
treba otici na studentsku i traziti potvrdu o prosjeku?
[/quote]

Vjerovatno ti klepe index,uzmu provjere,izracunaju i potvrde,pa neces valjda
ti sebi pecat o prosjeku opecatiti??? :f040:

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: Promjena statusa

Post by elSaik »

Odeš na isss.ba i tražiš uvjerenje o prosjeku...

malena
Posts: 82
Joined: Mon Jun 29, 2009 3:45 pm

Odg: Promjena statusa

Post by malena »

Redovan sam student,ali mi je iskrsla šansa za stalno zaposlenje.Podnesem molbu za promjenu statusa u vanredne studente,jer redovni studenti ne mogu biti stalno zaposleni.Odobrili su mi promjenu,međutim......Ne daju mi indeks dok ne uplatim ostatak novca.Da li je to po zakonu ili je to jedna od stvari koja su moguća na našem faks-u?A meni treba što prije potvrda da sam vanredni student.

Da li je neko imao možda slično iskustvo?

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”