Promjena statusa

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
ninacandy
Posts: 34
Joined: Thu Jan 06, 2011 11:57 am

Odg: Promjena statusa

Post by ninacandy »

Ja cu obnoviti II godinu, RS sam student, ostalo mi je par predmeta, a prosjek mi je relativno dobar, pa me interesuje ukoliko uspijem nagurati prosjek negdje do 8.5. da li bih se ja mogla prebaciti u redovne???? I da li se gleda prosjek samo II ili i I godine???? :D

fani
Posts: 324
Joined: Wed Jan 27, 2010 12:39 pm

Odg: Promjena statusa

Post by fani »

Ne mozes se prebaciti u redovne ako obnavljas godinu. Samo ukoliko ispunis uslove za prelazak u sljedecu godinu studija i ako ti je prosjek visi od 8,5. A i to zavisi od toga koliko se ljudi prijavi i od toga koliki je njihov prosjek.
Last edited by fani on Tue Sep 25, 2012 10:45 pm, edited 1 time in total.

ninacandy
Posts: 34
Joined: Thu Jan 06, 2011 11:57 am

Odg: Promjena statusa

Post by ninacandy »

Aha, nista od toga onda, hvala :D

no_name007
Posts: 224
Joined: Mon Sep 12, 2011 2:40 pm

Odg: Promjena statusa

Post by no_name007 »

molim vas da mi pomognete.. Upisana sam na fakultet kao redovan student,dakle na budzetu.. Svake godine sam se upisivala na vrijeme,ali prosle sam zakasnila i upisala se pocetkom februara :D. Znam,moja greska,ali zbog toga sto sam puno kasnila dopustili su mi da se upisem,ali u statusu vanrednog studenta. Da li mogu ja sad pisati molbu da mi vrate status redovnog studenta jer su mi ga oduzeli samo zato sto sam kasnila sa upisom,i da li ima ikakve sanse da mi to odobre??? Hvala puno

Pandora
Posts: 264
Joined: Tue Sep 07, 2010 11:19 pm

Odg: Promjena statusa

Post by Pandora »

Treba mi savjet. Ako sam prvi put upisana u 3. godinu 2010/11, pa obnovila jednom - 2011/12, da li cu sad ako obnovim 2012/13 morati preci iz statusa redovnog studenta u vanredni?

fani
Posts: 324
Joined: Wed Jan 27, 2010 12:39 pm

Odg: Promjena statusa

Post by fani »

Neces Pandora, imas pravo 3 godine obnoviti u statusu redovnog. Pozdrav

Pandora
Posts: 264
Joined: Tue Sep 07, 2010 11:19 pm

Odg: Promjena statusa

Post by Pandora »

Hvalaaa :)

the maniacs 1987
Posts: 172
Joined: Mon Sep 21, 2009 11:45 am

Odg: Promjena statusa

Post by the maniacs 1987 »

Znači ne treba prosjek sa vanrednih na RS?Ja sam vanredan i sad ovu  II godinu obnavljam,da li mogu u septembru naredne godine kad očistim drugu,dakle kad bude upis za III,doći sa molbom za promjenu statusa?

the maniacs 1987
Posts: 172
Joined: Mon Sep 21, 2009 11:45 am

Odg: Promjena statusa

Post by the maniacs 1987 »

Ja sam vanredan i sad ovu  II godinu obnavljam,da li mogu u septembru naredne godine kad očistim drugu,dakle kad bude upis za III,doći sa molbom za promjenu statusa?

fani
Posts: 324
Joined: Wed Jan 27, 2010 12:39 pm

Odg: Promjena statusa

Post by fani »

Mozes, ako ti prosjek ocjena bude visi od 8,5. S tim da ti i to nije garancija jer svake godine odobre na primjer 5 takvih molbi (ovo govorim onako 5, jer stvarno ne znam koji bude broj odobrenih molbi), i naravno ako tih 5 studenata ima prosjeke  recimo 9 ili 8,9 ili...ti sa 8,5 onda pored njih nemas sanse. Ali obavezno predaj, jer nikad ne znas. Pozdrav

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”