SUTRA vanredna skupština USPa

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: SUTRA vanredna skupština USPa

Post by Dama Pikova »

[quote="crazy"]
pa ko je sad   predsjednik ??  je onaj   Haris  Ibricic,on je meni  nidze veze lik
[/quote]

da. kazem ostalo je sve isto.

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: SUTRA vanredna skupština USPa

Post by Dama Pikova »

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Ma trebala se ''ova druga strana'' malo vise angazovati. Nije dovoljno samo kreirati grupu na FB-u. Pa u onoj grupi ima 358 ljudi, a od toga ih 150 sigurno nikad nije uslo na nas fakultet.

Ne mislim da je sad trebalo organizovati rostiljadu ispred faksa, ali ima jos mnogo nacina pored FB-a da se ljudima skrene paznja.
[/quote]

sta su trebali uraditi? organizovati izbornu kampanju?  :f010: danas je ljude svakako tesko uganjati jer gotovo niko ni ne dolazi na faks sem na ispite i upis ocjene.
ako cemo iskreno, dragi moj kolega, svako ko je bio zainteresiran mogao je jucer doci i cuti sta i jedni i drugi imaju za reci. trebalo je odvojiti nekih sat i po vremena za to od svakodnevnog nishposlicarenja. ipak smo mi svi studenti tog fakulteta i valjda nam je bitno da smo barem informisani. ali izgleda da studentima sem kafe i kako sesticu izvuci, nista drugo ni nije bitno. :p031:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: SUTRA vanredna skupština USPa

Post by MarcusTulliusCicero »

[quote="Dama Pikova"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
Ma trebala se ''ova druga strana'' malo vise angazovati. Nije dovoljno samo kreirati grupu na FB-u. Pa u onoj grupi ima 358 ljudi, a od toga ih 150 sigurno nikad nije uslo na nas fakultet.

Ne mislim da je sad trebalo organizovati rostiljadu ispred faksa, ali ima jos mnogo nacina pored FB-a da se ljudima skrene paznja.
[/quote]

sta su trebali uraditi? organizovati izbornu kampanju?  :f010: danas je ljude svakako tesko uganjati jer gotovo niko ni ne dolazi na faks sem na ispite i upis ocjene.
ako cemo iskreno, dragi moj kolega, svako ko je bio zainteresiran mogao je jucer doci i cuti sta i jedni i drugi imaju za reci. trebalo je odvojiti nekih sat i po vremena za to od svakodnevnog nishposlicarenja. ipak smo mi svi studenti tog fakulteta i valjda nam je bitno da smo barem informisani. ali izgleda da studentima sem kafe i kako sesticu izvuci, nista drugo ni nije bitno. :p031:
[/quote]

Pa kako onda da nesto ocekuju, a jedina aktivnost im je bila otvaranje grupe na FB-u?! Kad smo mi mogli dijeliti letke po faksu, mogli su i oni (1000 letaka je 10 KM). Sad ima vise raje na faksu, nego za vrijeme vjezbi i predavanja... Napravi anketu na forumu i pitaj clanove da li su znali da se skupstina odrzava? Kladim se da ce vise od 80% raje odgovoriti sa NE! :d055:

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: SUTRA vanredna skupština USPa

Post by Dama Pikova »

mislim da je stvar u tome da ni oni koji su znali, koji su uclanjeni u one grupe, koji su obavjesteni nisu smatrali da bi bilo dobro otici. radije napravi anketu koliko je ljudi znalo, a koliko od toga doslo jucer. mislim, par postova iznad i sam rece da te usp ne zanima  :P

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: SUTRA vanredna skupština USPa

Post by MarcusTulliusCicero »

Dalje mozemo povuci anketu i pitati ljude da li znaju uopste sta je USP i koje su njegove duznosti?! U tome se krije poenta zasto vecina ljudi koji su znali za sjednicu nisu uopste dosli na istu.

Stavi se u poziciju studenta prve godine. Jedino sto su primijetili je ona oglasna ploca u sali prve godine na kojoj pise ''Oglasna ploca USP-a!'' Sta je USP, raja veze nema... Zar je bilo tesko na pocetku godine da dodje neko iz USP-a i izadje pred brucoše? Da im ukratko objasni sta je USP, sta su njegove duznosti itd.? Eeee... treba izdvojiti 4 x pola sata i reci par rijeci. :h055: Sve ovo navodi na zakljucak da je USP cirkus, i onda neko ocekuje od studenta prve godine da ga USP zanima?

Nego, reci mi da li je istina da je bilo ''prijetnji mladjim kolegama''?

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: SUTRA vanredna skupština USPa

Post by Dama Pikova »

ajd nastavit cemo na kafi.  :p031:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: SUTRA vanredna skupština USPa

Post by MarcusTulliusCicero »

Haj valja, evo krecem.  :p031:

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: SUTRA vanredna skupština USPa

Post by elSaik »

Jeste bilo prijetnji i mogu samo poručiti da mogu akademski da se rcaku napuše!  :d025:

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”