Studentska služba

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.

Zadovoljni ste radom studentske službe?

Da
71
13%
Ne
459
87%
 
Total votes: 530

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Studentska služba

Post by Lisaa »

Nema na cemu, sto amcho kaze pokusaj  ;)
btw hvala ti i tebi sretna nova!! Lijep provod!  :d055:
Sretno!

Burner
Posts: 59
Joined: Tue Oct 19, 2010 2:46 pm

Odg: Studentska služba

Post by Burner »

Radi li danas studentska?? :) :)

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Studentska služba

Post by Lisaa »

Iskreno, ne vjerujem bas previse da radi jer je neradni dan ali eto pokusaj, otidji mada fkt cisto sumnjam  ;)

Amela-1987
Posts: 101
Joined: Mon Jul 06, 2009 7:36 pm

Odg: Studentska služba

Post by Amela-1987 »

Boze sacuvaj kako je neljubazno osoblje sa studentske sluzbe. Onoliko bezobrazluka, nekulture i drskosti u jednom, pa to je nevjerovatno. Mislim da bi se normalan gradjanin bolje i ljubaznije prema ovci ponasao.
Samu cinjenicu sto su spori ne trebamo ni spominjati, ali kako se ponasaju, pa k'o da dzaba rade. Onog bih tipa sve samarala cim ga ugledam! Ironican je, ma uzasan!
Moze li se ikakva sugestija dekanu poslati pa da ih malo opomene?

Daj nam Boze snage da se suzdrzimo da ih ne poubijamo dok ne diplomiramo!  :moli: :f035: :moli: :f035: :moli: :f035:

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Studentska služba

Post by Lisaa »

oo znam kako ti je imala sam i ja tih faza haha ali eto Dekan je rekao da zna za probleme s njima pa ce u narednom periodu nastojati da ih rijesi, u nasu korist  :d055:

Amcho
Posts: 6097
Joined: Thu Nov 12, 2009 6:39 pm

Odg: Studentska služba

Post by Amcho »

http://epravo.ba/http://studomat. ... ic.php?t=2


Izdvajam sljedeće:

Pitanje:

Ne znam šta se dešava sa uposlenicima studentske službe našeg fakulteta, ali mi nije normalno da su prošla već dva mjeseca od početka akademske godine i mi još uvijek nismo upisani... Predala sam index prije tačno mjesec dana, i još uvijek je na studentskoj službi. Očigledno postoji neki problem. S obzirom da na našim biroima za zapošljevanje ima jako mnogo sposobnih ljudi koji bi bili sretni da imaju takav posao i koji bi taj posao obavljali korektno molim Vas da poduzmete konkretne mjere u riješavanju ovog problema.


Odgovor dekana:


Ovo nije prvi put da studenti imaju prigovor na rad studentske službe! Problemi koje ste navodili odnosili su se na neljubaznost, nekorektnost i neažurnost ili, pak, na neadekvatno radno vrijeme. Obavještavam vas da rad ove službe u zadnje vrijeme prate izvjesne poteškoće, a najizraženije su: kadrovska deficijentnost i više studijskih programa koji trenutno egzistiraju na našem Fakultetu, a ove školske godine i naknadno odobreni I provedeni oktobarski ispitni rok. Naime, bolešću šefice studentske službe nismo ostali samo bez rukovoditelja, već i bez jednog radnika. To sam pokušavao premostiti povremenom ispomoći od postojećih uposlenika, ali to očito nije podiglo nivo efikasnoti rada studentske službe. Također, kao što znate, trenutno su u funkciji tri dodiplomska studijska programa koji su posljedica čestih zakonskih izmjena, te dva postdiplomska programa. To, dodatno, usložnjava rad studentske službe, mada nije opravdanje za neke probleme koje navodite. Najzad, u septembru je otpočela aktivnost upisa i obnove upisa, nakon čega je donesena odluka da se odobri vanredni ispitni rok.

Stoga ću početkom ove godine poduzeti neke mjere kako bi studentska služba bila vama na usluzi u maksimalnom kapacitetu. U tom smislu, kao jednu od mjera poboljšanja rada razmatram i mogućnost privremenog angažiranja naših studenata (slično kao: rad u čitaonicama, internet sali i demonstratori), pa vas molim za mišljenje o tome.




Nadamo se da će se ovo promijeniti, cak sta vise slazem se za ovu ideju dekana da one studenti koji vrijedno uce i polazu ispite nagradi i zaposli kao ispomoc na S. sluzbi te samim tim omoguci da dobijaju dzeparac i postenu zarade koju marku ;)

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Studentska služba

Post by Lisaa »

Meni je ideja super. Samo se nadam da ce uspjeti da se realizuje na najbolji moguci nacin te da nece ostati samo -->ideja  :d055:

Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Odg: Studentska služba

Post by Eborg »

Dobra ideja samo ne bih dao prednost na osnovu prosjeka već na osnovu finansijske potrebe, nema to Bog zna kakve veze s pravom.  ;)

TinkerBeLL
Posts: 526
Joined: Wed Mar 11, 2009 7:57 am

Odg: Studentska služba

Post by TinkerBeLL »

U trenutnom kadru nase studentske sluzbe, prijatni medjuljudski odnosi i lijepi socijalni kontakti su odavno umrli. Ideja da se kandidati za ispomoc na studentskoj izaberu iz reda studenata je i vise nego divna, i nadam se da nece ostati samo na rijecima. Tu prosjek ne treba igrati veliku ulogu, ustvari ne treba mu dati nikakvu. Svi znamo citati i pisati, a i sluziti se kompjuterom. Ne vidim da pored toga treba ikakva druga "strucna" kvalifikacija. Puno je vaznije da nas iza mracnih saltera doceka neko nasmijano lice i "izvoli kolega/ice" , nego "sta hocete majmuni" i "necu da ti zavrsim", "sve vas mrzim, svi ste isti". Samo sto ti ne lansiraju metak u celo kad dodjes nesto pitati ili zavrsiti. Boravak u redu na studentskoj sluzbi kao i bliski susreti sa njenim uposlenicima, su vrhunski testovi samokontrole. Udahni, izdahni, udahni...

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Studentska služba

Post by Lisaa »

Super si to opisala. U potpunosti se slazem s tobom. Fkt je mucno s njima se dogovoriti i nesto postici..Uzas zivi..pravi ---trening zivaca  :mrgreen:

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”