Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
SamraD
Posts: 250
Joined: Tue Sep 27, 2011 1:21 pm

Odg: Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Post by SamraD »

Za diskriminaciju vanrednih nezaposlenih studenata iskljucivo je kriv SPUS. I vanredni studenti su i dalje studenti i zasto im nije bilo od pocetka na umu da u to sve ukljuce i vanredne naravno nezaposlene studente, koji po nikojem osnovu ne ostvaruju pravo na kupon. Ovi mjesecni su jednako preskupi, kao sto su preskupi i redovnim, pogotovo uzevsi u obzir troskove vanrednih studenata spram skolarine i sl.
I krivi smo mi sami, sto nismo na proteste s redovnim studentima izasli i borili se za svoja prava, a i sto izgleda nikome nije dovoljno stalo pa da nekad ode na sastanak SPUS-a i njima ovo sve ponavlja dok i sami ne ukopcaju konacno.

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Odg: Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Post by Vjecni studos »

A vidite... Vanredni nemaju pravo ni na dom, menzu itd. I tako je vanrednim svugdje (vjerujem) jer su mjesta vanrednih studenata i namjenjena za one sto zele studirati uz posao, pa se pretpostavlja da ti studenti rade. Sad, druga je stvar sto se kod nas upisuju svi u vanredne iz ovih ili onih razloga.
Al kao sto je neko gore napisa, ako su ovi u GRAS-u imalo dalekovidni (sto sumnjam) dali bi i vanrednim istu beneficiju pa tako i dodatno zaradili jer ce se vecina vanrednih studenata uz takve cijene ionako svercat pa nista nece dobiti, a kamo li punu cijenu karte.
Last edited by Vjecni studos on Mon Jan 09, 2012 10:43 pm, edited 1 time in total.

Minerva
Posts: 475
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:06 pm

Odg: Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Post by Minerva »

Sad sam isla na stranicu Ministarstva saobracaja KS i skinula taj papir koji je potreban da se prilozi ali pise za period juli-decembar 2011.godine, ima li kakav novi papir ili je to to, pa ja trebam prepravljati? Ako ima novi pls da mi da link. Isto me zanima da li ima polugodisnje karte ili je samo mjesecni kupon u pitanju? :zamisljen:

Diesel
Posts: 644
Joined: Sat May 23, 2009 8:05 am

Odg: Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Post by Diesel »

ja sam vanredna i zaposlena , na posao inace idem pjeske ali kad je nevrijeme onda ponekad ( najcesce kad je grmljavina  :D) idem i tramvajem. znaci imam i posao i STUDENT sam i zbog cega ja da kupujem radni kupon od 45- 50 km (koji usput nije placen od strane firme vec iz mog ionako supljeg dzepa )kad mogu dobiti kupon za studenta od 33km ( ili mozda onaj jeftiniji ako se neko sjeti da i nas vanredne ugura u zahtjev o snizenju cijena kupona) .  znaci npr plata mi je 300 KM od cega moram da placam radnicki kupon od 50 km a ne da iskoristim nizu povoljniju cijenu kupona na koji imam pravo jer sam i student. nitko me ne tjera da radim niti da studiram to je moj izbor a i  ja placam skolarinu po cijeni od 800 KM kao i drugi nezaposleni vanredni student . moje je pravo da iskoristim ono pravo koje je povoljnije za mene i smatram da tu nema niceg loseg!

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Post by nuki_cika »

Ne vjerujem da ce to moći bez obzira na tvoju visinu plate,jer si u radnom odnosu-ako i do toga dođe,najverovatnije cemo morati donisiti potvrde sa biroa kao jedini relevantan dokument da nismo u radnom odnosu da bi mogli dobiti karte,ali pošto nece od toga biti ništa necemo se ni zamarati oko tog problema više :(

Slatka mala
Posts: 92
Joined: Tue Apr 05, 2011 10:48 pm

Odg: Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Post by Slatka mala »

Ali imas pravo na studentski kupon koji je prije vazio za sve studente, i ja sam u istoj situaciji i nikad mi niko nije trazio potvrdu s biroa, izvadila sam studentsku iskaznicu i kupujem kupone koji su prije koristili svi studenti... Znaci placam 2 zone 47,80KM... :D

va_na
Posts: 139
Joined: Mon Mar 01, 2010 9:25 pm

Odg: Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Post by va_na »

[quote="Minerva"]
Sad sam isla na stranicu Ministarstva saobracaja KS i skinula taj papir koji je potreban da se prilozi ali pise za period juli-decembar 2011.godine, ima li kakav novi papir ili je to to, pa ja trebam prepravljati? Ako ima novi pls da mi da link. Isto me zanima da li ima polugodisnje karte ili je samo mjesecni kupon u pitanju? :zamisljen:
[/quote]

Da li je neko našao drugu prijavu?

Leloni
Posts: 182
Joined: Thu Feb 26, 2009 3:32 pm

Odg: Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Post by Leloni »

nema druge prijave samo treba prepraviti datume i mjesece i predat

cove41
Posts: 20
Joined: Sun Jan 30, 2011 6:25 pm

Odg: Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Post by cove41 »

Ako ima neko upućen, zanima me da li ja mogu tek u martu uzeti ovu mjesečnu studentsku od 16 KM, budući da mi ne treba sad kad su ispiti :D Hvala :))

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Besplatan prevoz za studente Univerziteta u Sarajevu

Post by MarcusTulliusCicero »

Naravno, zato se i zove mjesečna karta. :D

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”