Stepenovanje

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Stepenovanje

Post by Swatch83 »

Posto sam cetvrta godina,a imam nepolozenih ispita sa trece,ne kontam zasto bih placala ispite sa trece nakon stepenovanja,valjda bih trebala placati nepolozene ispite sa 4 godine,onoliko koliko ih je ostalo?
Ili grijesim?
I je li moram prvo poloziti radno da bih podnijela molbu za stepenovanje ili to nije bitno?
Koliko se otprilike ceka na odgovor na molbu?
Last edited by Swatch83 on Tue Jan 25, 2011 1:22 pm, edited 1 time in total.

lejlaaa
Posts: 182
Joined: Wed Feb 03, 2010 9:00 pm

Odg: Stepenovanje

Post by lejlaaa »

Placas samo one ispite sa cetvrte godine koje nisi polozila!Bitno je da imas cistu drugu godinu i odmah mozes podnijeti zahtjev za stepenovanje!Cim ti odobre polazes radno pravo pa tek onda upravno,bar je tako bilo predprosle god kad sam ja stepenovala!na molbu cekas par dana najkasnije jednu sedmicu!sretno,nadam se da sam pomogla!

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Stepenovanje

Post by Swatch83 »

hvala ,predacu molbu kad prodju ovi rokovi. ;)

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Stepenovanje

Post by Swatch83 »

Dosadna sam ,znam .. :biggrinlove:je li se stepenovanjem stice VŠS,tj. VI stepen?

master
Posts: 13
Joined: Sat Sep 26, 2009 5:12 pm

Odg: Stepenovanje

Post by master »

Da, VŠS i imaš onda stručni naziv pravnik  :d055:

zaljepljena
Posts: 682
Joined: Mon Sep 14, 2009 9:13 am

Odg: Stepenovanje

Post by zaljepljena »

[quote="SIRENA"]
Da li mogu bolonjci stepenovat???
[/quote]

nazalost, ne mogu. tako mi rekose na studentskoj.
oni racunaju i ovu generaciju 2008/09 kao bolonju, tako da to vazi samo za stari rezim.

nikado
Posts: 8
Joined: Mon Oct 04, 2010 6:12 pm

Odg: Stepenovanje

Post by nikado »

a zanima me sta je sa prvom generacijom bolonje?? 2005/2006 generacija..da li oni mogu stepenovati

zaljepljena
Posts: 682
Joined: Mon Sep 14, 2009 9:13 am

Odg: Stepenovanje

Post by zaljepljena »

zavisi kako vas tretiraju?
kao bolonju ili kao stari rezim?
i ja sam se bila ponadala stepenovanju (upisala 08/09), jer je sad ova gen. 09/10 i 10/11 prava bolonja, ali mi na studentskoj rekose da nema nista od toga.
ovo vazi samo za stari rezim.
ti svakako moras do studentske ukoliko se odlucis na to stepenovanje pa ih pitaj, ili nazovi, mozda se jave.

AdiMali
Posts: 173
Joined: Fri Jan 29, 2010 3:45 pm

Odg: Stepenovanje

Post by AdiMali »

[quote="nikado"]
a zanima me sta je sa prvom generacijom bolonje?? 2005/2006 generacija..da li oni mogu stepenovati
[/quote]

nemozemo stepenovat, ja sam bas prije 20tak dana isao pitat, trebalo mi za posao tako da nema za nas nikakvih papira prije diplomiranja,tuzno ali istinito

malinaac
Posts: 129
Joined: Sun Oct 21, 2012 3:05 pm

Odg: Stepenovanje

Post by malinaac »

Pozdrav svima.Molim vas ,ako neko zna ili Vi koji ste stepenovali, pa nastavili skolovanje , napominjem da imam namjeru da stepenujem, zanima me ,kako se dalje polazu ispiti sa 3 i 4 godine, kojim redosljedom,da li se izlazi samo na redovne rokove,a zanima me mogu li se ispiti polagati i na apsolvenskim rokovima,,ili istovremeno mozes polagati ispite i sa 3 i 4.g.hvala unaprijed. :zamisljen:

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”