Obnova godine

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Ane
Posts: 76
Joined: Wed Oct 28, 2009 5:50 pm

Obnova godine

Post by Ane »

E ček,jel se računa sad od oktobra ili od septembra tih 90 dana? Znači imam još rok ovaj mjesec,novembar?

fani
Posts: 324
Joined: Wed Jan 27, 2010 12:39 pm

Obnova godine

Post by fani »

Ja znam da je rok bio 30 dana i da sam se ja zadnji dan prijavila kako mi je rekla teta sa biroa.

Ane
Posts: 76
Joined: Wed Oct 28, 2009 5:50 pm

Obnova godine

Post by Ane »

Zna li ko provjereno? Ili broj biroa da nazovem..sad god dana necu imati zdravstveno :-S

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Obnova godine

Post by MarcusTulliusCicero »

"Kao vanredan student možete ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje preko Zavoda za zapošljavanje pod uslovom da se u roku od 90 dana od završetka školske godine ili zadnjeg ispita prijavite Zavodu za zapošljavanje."

Izvor: http://www.kzzosa.ba/index.php?type=0&a=10&offset=36

Naša akademska godina je završila 30.09.2013. Dakle, rok za prijavu je do kraja godine.

Nazovi i provjeri, ali ovako piše na njihovoj zvaničnoj stranici.

Ane
Posts: 76
Joined: Wed Oct 28, 2009 5:50 pm

Obnova godine

Post by Ane »

Sad bi te i poljubila za ovo hehe hvala ti puno :-)

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Obnova godine

Post by MarcusTulliusCicero »

Evo novih informacija, sada sam razgovarao sa gospođom iz Zavoda da provjerim ovo. To 90 dana se odnosi na one koji diplomiraju, a kada se status promijeni onde ide 30 dana. Ali ne 30 dana od završetka akademske godine, nego od datuma kada se dobije status vanrednog studenta. Dakle, bitno je da studentska u indeksu stavi datum kada se stekao status vanrednog studenta i onda se od tog datuma računa 30 dana. Znači, obrati pažnju ima li datuma i ako nema zahtijevaj da upišu jer bez tog datuma ne možeš ništa.

Ružno su fakat napisali te dvije odredbe i nisu do kraja definisali, ali eto bitno da je potvrđeno kako je u praksi.

Ane
Posts: 76
Joined: Wed Oct 28, 2009 5:50 pm

Obnova godine

Post by Ane »

Znači,kad dobijem index nazad,i od datuma kad mi u index upisu promjenu statusa,od tog dana mi teče 30 dana? Znači, ako dobijem index npr u petak,i datum mi stoji,npr 30.10.2013g, meni od 31.10. Teče taj rok za zavod?

fani
Posts: 324
Joined: Wed Jan 27, 2010 12:39 pm

Obnova godine

Post by fani »

Ja sam i napisala da je rok 30 dana, jer tada sam shvatila kolegicu da nije diplomirala i za sta joj treba. Rok od 30 pocinje od 30 septembra. Tako je meni prosle godine receno i tako je bilo. Prijavila sam se bukvalno dan prije isteka roka. A u indexu ne pisu datum nego samo šk god. Opet nazovite biro za svaki slucaj, jer ako je u pitanju npr opcina centar tete na birou su vise nego korektne i spremne pomoci.:) Sretno
Last edited by fani on Wed Oct 30, 2013 10:55 pm, edited 1 time in total.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Obnova godine

Post by MarcusTulliusCicero »

Ja sam zvao Zavod i gospođa (moram isto naglasiti veoma ljubazna) reče da se računa od datuma u indeksu i da se traži da se upiše datum. Ima situacija kada se odobre dodatni rokovi, studentska sporo obradi zahtjeve za upis... i onda je jedino logično da se rok računa od datuma kada je student upisan. Ali eto neka i kolegica provjeri, ne bi me iznenadilo da su u svakoj opštini druga pravila. :mrgreen:

Ane
Posts: 76
Joined: Wed Oct 28, 2009 5:50 pm

Obnova godine

Post by Ane »

Hvala kolege,puno ste mi pomogli :-)

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”