Obnova godine

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Obnova godine

Post by Lisaa »

Kada se 2x obnovi ista godina gubi se status redovnog studenta.

bad_religion
Posts: 135
Joined: Tue Sep 29, 2009 2:51 pm

Obnova godine

Post by bad_religion »

Dakle gubim status redovne studentice. Hvala.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Obnova godine

Post by MarcusTulliusCicero »

[quote="mallaprinceza"]
Obnavljam treću godinu prvi put, a ostao mi je Ustav II iz druge godine. Htjela sam pitati da li ima nekih posljedica na položene predmete iz treće godine zbog ovog Ustava iz druge godine? Ili samo nastavljam polagati ove predmete koji su mi ostali i Ustav II? Nova bolonja sam. Unaprijed hvala! Lijep pozdrav!
[/quote]

Nastavljaš normalno polagati. Nema nikakvih posljedica.

[quote="bad_religion"]
Dakle gubim status redovne studentice. Hvala.
[/quote]

Ne gubiš status redovnog studenta. Kada treći put obnoviš onda gubiš.

Ane
Posts: 76
Joined: Wed Oct 28, 2009 5:50 pm

Obnova godine

Post by Ane »

Kad se 3x upise obnova god onda se prelazi na vanredne? Koja je procedura sa biro,zdravstveno?

fani
Posts: 324
Joined: Wed Jan 27, 2010 12:39 pm

Obnova godine

Post by fani »

Pozuri da se prijavis na biro, jer rok ti je do kraja ovog mjeseca. Kad se prijavis na biro, imas godinu zdravstveno osiguranje. Treba ti sa studentske diplome srednje skole, uzimas ih na revers tako sto ispunjavas kod njih listic na studentskoj dajes im index koji stoji kod njih dok ne vratis diplome. KOpiras diplome, ovjeravas ih u opstini. Treba ti rodni list, zatim kupujes radnu knjizicu koju nosis u svoju opcinu, pa s tim na biro. Zdravstveno mozes poceti koristiti tek sedam dana poslije sve te procedure.

Dzeniii
Posts: 929
Joined: Tue Jan 05, 2010 12:00 am

Obnova godine

Post by Dzeniii »

ZAKON O IZMJENI ZAKONA O OSNOVNOM ODGOJU I OBRAZOVANJU
Četvrtak, 18. aprila 2013. godine
SARAJEVO


Član 31.
U članu 81. stav (7) se mijenja i glasi:
"(7) Redovni student koji se finansira sredstvima osnivača na visokoškolskoj ustanovi kao javnoj ustanovi gubi taj status kada dva puta zaredom obnovi istu studijsku godinu i ne ispuni uslove za upis u narednu studijsku godinu, ali može nastaviti studij u statusu samofinansirajućeg studenta".

Breskvicca
Posts: 222
Joined: Sun Nov 27, 2011 8:05 pm

Obnova godine

Post by Breskvicca »

Ako placam 700km , dal' prva rata iznosi 300 km , a druga 400 ???

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Obnova godine

Post by MarcusTulliusCicero »

[quote="fani"]
Pozuri da se prijavis na biro, jer rok ti je do kraja ovog mjeseca. Kad se prijavis na biro, imas godinu zdravstveno osiguranje. Treba ti sa studentske diplome srednje skole, uzimas ih na revers tako sto ispunjavas kod njih listic na studentskoj dajes im index koji stoji kod njih dok ne vratis diplome. KOpiras diplome, ovjeravas ih u opstini. Treba ti rodni list, zatim kupujes radnu knjizicu koju nosis u svoju opcinu, pa s tim na biro. Zdravstveno mozes poceti koristiti tek sedam dana poslije sve te procedure.
[/quote]

Rok za prijavu na biro je 90 dana od završetka školske godine ili zadnjeg položenog ispita.

Ane
Posts: 76
Joined: Wed Oct 28, 2009 5:50 pm

Obnova godine

Post by Ane »

Ne kontam sad,jel se svaki mjesec mogu na biro prijaviti? Jer nema sanse. Index da dobijem do petka,a ne daju mi dokumente bez toga,bar mi tako rekose juce

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Obnova godine

Post by MarcusTulliusCicero »

Imaš rok od 90 dana. Ako se u tom roku ne prijaviš na biro onda imaš problem. Nemoguće je prijaviti se nakon toga.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”