Obnova godine

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
berince_s
Posts: 532
Joined: Sat May 30, 2009 6:27 pm

Obnova godine

Post by berince_s »

:U Pomalo je neobicno ovako "RANO" da se neko vec raspituje sta mu treba za obnovu godine... Jos pogotovo ako je redovan student, a ima jos jedan rok do kraja skolske/akademske godine. Koga god sam upitala za "zanimljivosti" sto se obnove tice, nije mi znao reci pojedinosti, jer svi oni koje znam, a da su obnovili godinu su samofinansirajuci, ili vanredni, a od redovnih studenata-OBNAVLJACA, ni traga ni glasa...
Ja se i dalje nadam da cu stici do kraja septembra rijesiti 3 ispita :kava: :moli: ....mada nije na odmet "naoruzati" se informacijama za svaki slucaj :mrgreen:
Is there anyone who can help me? :moli:




Ah da, zaboravih upitati kako to ide sa kolizionim predmetima?
:mrgreen:
Last edited by berince_s on Wed Sep 09, 2009 8:19 am, edited 1 time in total.

SupremeJustice
Posts: 35
Joined: Mon Sep 07, 2009 5:10 pm

Odg: Obnova godine

Post by SupremeJustice »

Sta te zanima?
Obnova godine redovno kosta 200 KM, moras prikupiti potpise iz onih predmeta koje u medjuvremenu nisi polozila, znaci, ako ti je ostalo nesto iz I semestra, moras otici po potpis da  bi mogla ovjertiti semestar prije januarskog roka. Ako u januarsko-februarskom polozis i ono sto ti je ostalo iz II semestra, onda samo ovjeris na kraju godine. Ako ti ostane nesto, opet ides po potpis krajem II semestra, prije izlaska na junski rok.
U pravilniku pise da moras ici na predavanja iz tih predmeta, medjutim, moje je iskustvo da to niko od profesora ne trazi, bitan je samo potpis. Mada mozes pratiti nastavu, sto moze biti korisno kod predmeta gdje se vodi racuna o parcijalama.
Jos nesto?  :)

berince_s
Posts: 532
Joined: Sat May 30, 2009 6:27 pm

Odg: Obnova godine

Post by berince_s »

[quote="SupremeJustice"]
Sta te zanima?
Obnova godine redovno kosta 200 KM, moras prikupiti potpise iz onih predmeta koje u medjuvremenu nisi polozila, znaci, ako ti je ostalo nesto iz I semestra, moras otici po potpis da  bi mogla ovjertiti semestar prije januarskog roka. Ako u januarsko-februarskom polozis i ono sto ti je ostalo iz II semestra, onda samo ovjeris na kraju godine. Ako ti ostane nesto, opet ides po potpis krajem II semestra, prije izlaska na junski rok.
U pravilniku pise da moras ici na predavanja iz tih predmeta, medjutim, moje je iskustvo da to niko od profesora ne trazi, bitan je samo potpis. Mada mozes pratiti nastavu, sto moze biti korisno kod predmeta gdje se vodi racuna o parcijalama.
Jos nesto?  :)
[/quote]


Joj hvala ti puno. Zanima me jos nesto...
Ispiti se placaju ili ne? I racuna li se koliko sam puta izasla na ispit iz nekog predmeta prethodne godine, ili se to ponovo broji kao da izlazim po prvi put? :mrgreen:

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: Obnova godine

Post by elSaik »

Ne plaćaš. Računa se.

SupremeJustice
Posts: 35
Joined: Mon Sep 07, 2009 5:10 pm

Odg: Obnova godine

Post by SupremeJustice »

Ako si redovna i prvi put obnavljas, placas samo 200 KM za cijelu godinu i to je to, ne placas nista pojedinacno za ispite. Ako jos jednom obnovis, automatski moras biti vanredna, i onda placas 100 KM po ispitu. Ali, nece doci do toga  :)
Racuna ti se koliko si puta izlazila na ispit ove godine, znaci, ako si izlazila 3 puta, u januaru kreces sa komisijskom prijavom.

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Obnova godine

Post by Dama Pikova »

[quote="SupremeJustice"]
Racuna ti se koliko si puta izlazila na ispit ove godine, znaci, ako si izlazila 3 puta, u januaru kreces sa komisijskom prijavom.
[/quote]

To nisam znala.  :w849: Sreca pa ne izlazim na ispite ako ne naucim. Bas bih se izradila za dogodine ccc.

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Obnova godine

Post by Dama Pikova »

[quote="elSaik"]
Ne plaćaš. Računa se.
[/quote]

Vidi njega. Sto mi nisi rekao. I ne, ne moram te sve pitati, nesto mozes i sam reci  :h035:

berince_s
Posts: 532
Joined: Sat May 30, 2009 6:27 pm

Odg: Obnova godine

Post by berince_s »

[quote="SupremeJustice"]
Ako si redovna i prvi put obnavljas, placas samo 200 KM za cijelu godinu i to je to, ne placas nista pojedinacno za ispite. Ako jos jednom obnovis, automatski moras biti vanredna, i onda placas 100 KM po ispitu. Ali, nece doci do toga  :)
Racuna ti se koliko si puta izlazila na ispit ove godine, znaci, ako si izlazila 3 puta, u januaru kreces sa komisijskom prijavom.
[/quote]



Super onda  :) hvala puno, spasila si me jurcanja po studentskoj

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: Obnova godine

Post by elSaik »

[quote="Dama Pikova"]
[quote="elSaik"]
Ne plaćaš. Računa se.
[/quote]

Vidi njega. Sto mi nisi rekao. I ne, ne moram te sve pitati, nesto mozes i sam reci  :h035:
[/quote]

Mislio sam da znaš.  :dunno:

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Obnova godine

Post by Dama Pikova »

Ovo je tema za raspravu oko prenosa ispita... http://epravo.ba/dogadanja-na-fak ... os-ispita/
Stoga od sada sve daljnje upite i odgovore oko prenosa ispita, ukidanja rokova i sl. brisem.

delicate, smatraj se upozorenom, ovo je vec druga tema na kojoj pises o prenosu ispita. Drzi se gornje teme i tamo iznesi svoje stavove.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”