Rok za završetak studija "stare bolonje"

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Rok za završetak studija "stare bolonje"

Post by Eborg »

Koji je uopće argument USP-u što traži socijalni rok?

Da li se pozivaju na vanredne okolnosti ove godine (poplave) ili samo pucaju socijalnu priču?

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Rok za završetak studija "stare bolonje"

Post by kp500 »

Evo poslao sam ja mail za staru bolonju prodekanu pa da vidimo sta ce čovjek odgovoriti gleda ovog. Trebali bi se mi organizovati samostalno razmijeniti fb profile i otići kod dekana ili prodekana

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

Rok za završetak studija "stare bolonje"

Post by vuk usamljeni »

šta tačno tražiš u tom što si poslao/la prodekanu.ja odavno govorim da se treba slati njima dvojici,jer se ima dokaz da se tražilo.Onako od razgovora,bez zapisnika,nema ništa jer ne poštuju ni imperativne norme a kamoli da im se vjeruje na riječ.Ako možeš iznesi,pa da i ja sa starog sistema,jer smo u istom,tražim..s tim što ću ja tražiti za oba režima,jer veće vjerovatnoća da se uspije nego samo parcijalno da udovolje jednom režimu,a drugom ne,il mogu reći kako se ovi drugi ne bune a u istoj situaciji...I gdje su oni,mislim da ih je bilo nekoliko koji su rekli da će da idu kod Dekana,da li bi jučer ili danas?Ne javljaju se..

Recoba
Posts: 92
Joined: Fri Aug 13, 2010 10:17 am

Rok za završetak studija "stare bolonje"

Post by Recoba »

Kad bi dobili makar da nam ukinu liste vezanih predmeta to bi bilo odlicno ! Imate moju punu podrsku,i ako sta treba tu sam,

ally
Posts: 139
Joined: Sat Aug 29, 2009 9:49 pm

Rok za završetak studija "stare bolonje"

Post by ally »

[quote="Nejraaa"]
Ja ne vidim razlike između ljudi koji nisu dali uslov jer su im ostala 3 ispita s III godine (a znamo koja 3 su uvijek u pitanju) i zbog toga obnavljaju godine i ljudi koji obnavljaju godine jer ne mogu polagati ispite s IV godine dok ne riješe dva ispita (dakle samo obligacije). Ok jedni su dali uslov za IV godinu drugi nisu, ali realno tu se radi o samo jednom predmetu. Tako da mi je sasvim razumljivo zasto ljudi traze bezuslovan upis. Ipak je veca sansa da je manjina onih koji su stara bolonja a ostala im tona ispita s III godine, u odnosu na one koji imaju samo ta 3.
Ovaj bezuslovni ima smisla ako se definise tako da se dozvoli studentima kojima je sa III ostalo "famozna 3" ,da to bude kao "olaksani" uslov za takve studente jer vecina ybog ta tri predmeta bude u situaciji da obnavlja :(
[/quote]

Recoba
Posts: 92
Joined: Fri Aug 13, 2010 10:17 am

Rok za završetak studija "stare bolonje"

Post by Recoba »

Ima li ikakvog odgovora od prodekana ?

Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Rok za završetak studija "stare bolonje"

Post by Eborg »

Kakvog prodekana, pa nije ništa ni poslano.

USP nije zainteresovan da ovo izloži na sjednici Nastavničko-naučnog vijeća a ni studenti nisu da to zahtijevaju.

Tako da od ovog nema ništa, tj. treba zaboraviti na eventualno ukidanje liste vezanih predmeta, odnosno bezuslovni upis za ovu narednu akademsku godinu.

Recoba
Posts: 92
Joined: Fri Aug 13, 2010 10:17 am

Rok za završetak studija "stare bolonje"

Post by Recoba »

"Evo poslao sam ja mail za staru bolonju prodekanu pa da vidimo sta ce čovjek odgovoriti gleda ovog. Trebali bi se mi organizovati samostalno razmijeniti fb profile i otići kod dekana ili prodekana "

Eto o cemu pricam !

Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Rok za završetak studija "stare bolonje"

Post by Eborg »

Pa ne znam šta on ima s tim, ne može on to odobriti niti odbiti. Ni on niti dekan.

Listu vezanih predmeta je donijelo NNV i jedino ono i ima pravo odlučivati o tome.

guess who
Posts: 187
Joined: Mon Dec 05, 2011 9:57 pm

Rok za završetak studija "stare bolonje"

Post by guess who »


Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”