Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Nejra4 »

Vidim pišete da su vam MPK i Kriminologija teški, a tek kad počnete učiti Stvarno i Nasljedno šta ćete onda reći :D

Na I godini, definitivno je Rim najteži.. Sada na II godini, Ustav II je malo teži, ali meni se ne može porediti sa Stvarnim i Nasljednim (pravo sam kivna na te predmete haha :D)

endless
Posts: 277
Joined: Thu Mar 29, 2012 2:11 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by endless »

Meni su najtezi predmeti oni koji su mi bili dosadni za uciti. U tom smislu, mislim da su mi Sociologija i Socijalno pravo bili najtezi.

Dzeniii
Posts: 929
Joined: Tue Jan 05, 2010 12:00 am

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Dzeniii »

[quote="Nejra4"]
Vidim pišete da su vam MPK i Kriminologija teški, a tek kad počnete učiti Stvarno i Nasljedno šta ćete onda reći :D
[/quote]

Pa zezaju se Nejraaaa :D

Dacca
Posts: 714
Joined: Wed Dec 08, 2010 6:10 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Dacca »

Ja sam četvrta godina i po meni svaki predmet je nosio neku svoj težinu. Trebalo je vremena odvojiti da se svaki spremi, pa makar to bilo samo čitanje par dana pred ispit. Svaki ispit,parcijala je sa sobom nosila određenu dozu nervoze,stresa, opterećenja.
Po meni, ima predmeta gdje su profeosri zahtjevni, al je materija super, pa je lakše učiti, konkretno mislim na obligacije, nasljedno..
Izdvojila bih eu kao jedan od najtežih predmeta koji spremamo iz knjige koja je totalno konfuzna,nejasna i bukvalno su informacije samo ''nabacane'', da se čovjek potpuno pogubi, da ne zna jel ''poš'o il doš'o'' i izgubi volju i da uči.

Stari Grad
Posts: 42
Joined: Sun Oct 09, 2011 11:35 am

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Stari Grad »

Na 3. sam godini, obligacije jos nisam izlazio, ovo ostalo sam polozio. Reci cu da je 3. godina osim navedenog predmeta plus EU (vise radi profesora nego radi gradiva) je mnoooog laksa od 2. godine.

Dacu glas za Evropsku Uniju kao najtezi ispit

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by nuki_cika »

[quote="hare_krishna"]
Roditeljsko i starateljsko pravo :D Zbog njega obnavljao... Znaci sad sam IV god. i Obligacije 1 i 2 polozio od prve, evo iz EU- prva parcijala dobio 10 ali sam kod gospodje Habul pao. Naravno uz RiSP ostao mi je Ustav 2 bio.
[/quote]
Oooooom,što se hvalimo  :mrgreen: :haha: :haha:.Šalim se .Eto taman da me malo zamijeniš za EU ,nek tebe porukama sad zatrpavaju ,dobio si bolju ocjenu od mene ,doduše ,ja sam išao usmeno...
Ne znam,mnogi su se žalili na stvarno pravo  pismeno da je poteško mada sam ja to usmeno odgovarao ,građansko je pismeno također prvi dio zeznut po meni ,nasljedno nije kad ovladaš zadacima i tu su potrebna predavanja obavezno,ustavno nije toliko teško za položiti koliko je potrebno uložiti enregije da se sve glave ispolažu-ispit je pravo peglanje  ,na prvoj socilogija mi je dušu uzela ,na trećoj od težih bih izdvojio obligacije posebni dio zbog obimnosti ,EU je šaša.Na četvrtoj ,procesno je poteško ,jer ima previše podijela i gradivo mi se ne sviđa i intelektualno nije lagano , :)
Last edited by nuki_cika on Wed Jan 08, 2014 5:14 pm, edited 1 time in total.

Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Eborg »

Na nekim "teškim" bilo sve bez problema, na nekim "bezveze" duša mi ispala, poput recimo sociologije, metodologije i komparativne pravne historije.

Sve je to individualno.

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by nuki_cika »

[quote="Eborg"]
Na nekim "teškim" bilo sve bez problema, na nekim "bezveze" duša mi ispala, poput recimo sociologije, metodologije i komparativne pravne historije.

Sve je to individualno.
[/quote]
jest vala i komparativvna pravna historija je smor

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Lisaa »

Meni je definitivno najodvratniji bio Savremeni pravno-poiticki sistemi, znaci FUJ.

Stari Grad
Posts: 42
Joined: Sun Oct 09, 2011 11:35 am

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Stari Grad »

[quote="Lisaa"]
Meni je definitivno najodvratniji bio Savremeni pravno-poiticki sistemi, znaci FUJ.
[/quote]Taj predmet vise ne postoji ali vjeruj mi da ni pravo privrednog sistema nije nista bolji :P

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”