Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
User avatar
STUDOMAT
Posts: 882
Joined: Sat Jan 19, 2013 12:41 am
Contact:

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by STUDOMAT »

Koji je prema vašem mišljenju najteži ispit? Za koji ste ispit odvojili najviše vremena?
Instaliraj STUDOMAT Android aplikaciju - čitaj korisne savjete za studente i budi samo na klik od konkursa za stipendije, studentske poslove i prakse.

Kazuyoshi
Posts: 53
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:00 am

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Kazuyoshi »

eu :h055: pa onda obligacije :mrgreen:

Rourke
Posts: 5
Joined: Tue Jan 07, 2014 8:18 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Rourke »

najvise vremena mi je oduzelo ustavno pravno, ali definitivno evropska unija je ispit koji sam najteze polozio.

zanimljivo je kako se u javnosti proteze prica "ko polozi rimsko pravo zavrsio je pravni fakultet" i u to uglavnom vjeruju svi brucosi dok ne dodju na drugu godinu, a tamo ih doceka mnogo ispita koji su puno zahtjevniji i tezi od rimskog prava.

sto se tice godine studija, najteza mi je bila druga godina. nakon nje prva zbog prilagodjavanja. na trecoj osim olbigacija i evropske unije i nema previse zahtjevnih predmeta. o cetvrtoj jos uvijek ne mogu davati kompetentan komentar jer mi to tek slijedi ovih dana. :)

Fikret_mali(YNWA)
Posts: 11
Joined: Tue Sep 03, 2013 10:49 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Fikret_mali(YNWA) »

Medjunarodne Pravne Kodifikacije :/

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by MarcusTulliusCicero »

[quote="Fikret_mali(YNWA)"]
Medjunarodne Pravne Kodifikacije :/
[/quote]

Misliš "moderne"? :D

tuga
Posts: 139
Joined: Mon Apr 11, 2011 2:50 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by tuga »

Sad sam cetvrta godina, a ja ne znam odgovor na ovo pitanje konkretno :D

Izdvojila bih Obligacije I Eu  , znam da mi je svaki oduzeo najmanje mjesec dana sna... ali isto tako Finansije i finansijsko pravo, jedini ispit koji me obarao dok mi se nije posrecilo da polozim... Ustavno pravo je trazilo dosta vremena, ali kad ga rijesis, shvatis da je lagan na osnovu prethodno navedenog...

Bilo je predmeta koji su "lagani" ali su ih svrstavali profesori i ass. u "teske" , kad sve oduzmem i saberem, znam da sam iscrpljena od svakog predmeta i na ovoj cetvroj godini dajem zadnje atome snage :D

Dincica_
Posts: 949
Joined: Sun Oct 07, 2012 5:48 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Dincica_ »

Trenutno sam druga godina i ne mogu da vjerujem koliko su ljudi napuhali rim pored Ustava npr. Rim sam rijesila bez problema, a ostalo cemo vidjeti. Iskreno ohrabrujuce je citati komentare koje pisete za Ustav.

Emson1509
Posts: 1
Joined: Wed Mar 20, 2013 8:21 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by Emson1509 »

kriminologija definitivno :P

hare_krishna
Posts: 724
Joined: Sun Oct 11, 2009 9:05 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by hare_krishna »

Roditeljsko i starateljsko pravo :D Zbog njega obnavljao... Znaci sad sam IV god. i Obligacije 1 i 2 polozio od prve, evo iz EU- prva parcijala dobio 10 ali sam kod gospodje Habul pao. Naravno uz RiSP ostao mi je Ustav 2 bio.

be.baut
Posts: 82
Joined: Sun Sep 19, 2010 1:07 pm

Najteži ispit na Pravnom fakultetu u Sarajevu

Post by be.baut »

Obligacije :)

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”