Vječni studenti!!!!

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Vječni studenti!!!!

Post by kp500 »

Kolega MTC znaš li ti ili bilo koji od kolega, kolegica, do koje godine studenti stare bolonje mogu studirati. Tačnije hoću li i sa 27 godina moći biti u statusu studenta????

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Vječni studenti!!!!

Post by MarcusTulliusCicero »

30.09.2015. je rok, nakon kojeg nastavljaš studirati po ovom sistemu tzv. "nove Bolonje". U Statutu našeg Fakulteta ima odredba koja kaže da se u statusu vanrednog studenta može studirati 12 godina, ali u praksi ograničenja nema. Studiraj do kada ti se studira. Preciznije, sve dok plaćaš školarinu možeš i studirati. :D

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Vječni studenti!!!!

Post by kp500 »

Hvala MTC, pa i planirao sam do 2015 godine studirati. Sada mi je 25, ali su me upisali kako samofinansirajućeg :D

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Vječni studenti!!!!

Post by MarcusTulliusCicero »

Po novom Zakonu kad se izgubi status redovnog studenta koji se finansira iz sredstava budžeta, može se nastaviti studirati u statusu redovnog samofinansirajućeg. :)

malinaac
Posts: 129
Joined: Sun Oct 21, 2012 3:05 pm

Vječni studenti!!!!

Post by malinaac »

.....pozdrav svima,ja se zaista mnogo brinem oko ovog roka da zavrsimo do septembra.2015 g,
sta ako se nekome desi, prodje taj rok do kojeg je trebao zavrsit, a ostala su mu 2 il 3 ispita da zavrsi fax ,,
jel moguce da takve student prebace na bolonju.. zbog 2 il 3 ispita.
postoji li mogucnost da se takvim studentima dopusti da zavrse fax po starom, I poslije tog roka.
da li mozda kolega MTC zna nesto o tome... :( :zamisljen:

dona
Posts: 36
Joined: Tue Dec 03, 2013 4:40 pm

Vječni studenti!!!!

Post by dona »

Nakon tog roka svi studenti će biti prebačeni na Bolonju ali nisam sigurna da li čete biti četvrta ili treća godina,možda zbog razlike predmeta budete morali ponovo biti godina koju ste već završili po starom režimu,raspitajte se u svakom slučaju,jedino što vas mogu ohrabriti da četvrtu godinu možete dati za 5 mjeseci,to je kod mene bio slučaj. Diplomirala sam al se javim da podržim svoje kolege,znači ipak bi bila bolja situacija da se potrudite i završite do 2015. godine jer zaista nije teška pogotovo četvrta godina,pozz svima

Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Vječni studenti!!!!

Post by Eborg »

Prvi put da čujem da četvrta godina nije teška, svi se satraše govoreći da će kičma otpasti od učenja. :D

Nejraaa
Posts: 380
Joined: Fri Dec 31, 2010 8:06 am

Vječni studenti!!!!

Post by Nejraaa »

I ja mislim da s dobrim planom ucenja nije teska. Vise se ljudi satrase jer si i onako na rubu snaga dok do nje dodjes.  :mrgreen:

malinaac
Posts: 129
Joined: Sun Oct 21, 2012 3:05 pm

Vječni studenti!!!!

Post by malinaac »

..hvala,,,,hvala dona...

binovski
Posts: 81
Joined: Tue Oct 05, 2010 9:40 pm

Vječni studenti!!!!

Post by binovski »

mene zanima ima li ova mogucnost stepenovanja u bolonji ako to ne uspiemo do 2015??????
zna li iko ista o tome???

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”