Plaćanje školarine na rate

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Plaćanje školarine na rate

Post by MarcusTulliusCicero »

Danas sam dobio informaciju u studentskoj službi da ove godine nije moguće platiti školarinu na rate! Nezvanično, kao jedan od razloga se navodi to da se često desi da brucoši upišu prvu godinu, plate jednu ratu i onda se više nikada ne pojave ili traže papire za ispis.

To je zaista problem, međutim nema razloga da se studenti viših godina stavljaju u isti koš. Neće student druge, a pogotovo treće ili četvrte godine platiti ratu i više se nikada ne pojaviti. Neko će možda reći da studiranje nije obavezno, ali država, tj. univerziteti i fakulteti su ti koji moraju imati razumijevanja i pomoći studentima kroz njihovo obrazovanje. Ekonomska situacija u državi nikada nije bila ovako loša i ovaj potez zaista nije logičan.

Ako studenti mogu mjesecima čekati da im se na ISSS unesu ocjene, onda i fakultet može uplatu školarine podijeliti na dvije jednake rate. Jednu sada, drugu do januarskih ispitnih rokova. Nadam se da će i USP reagovati i da će se ovo riješiti.

rale88
Posts: 291
Joined: Thu Oct 01, 2009 2:08 pm

Plaćanje školarine na rate

Post by rale88 »

Poptpuno se slazem sa navedem ja licno kao student trece godine vanredan radim i te mi rate dosta olaksavaju kao i vecini njih tako da smatram ovaj problem treba rijesiti sto prije

She
Posts: 58
Joined: Thu Sep 12, 2013 2:21 pm

Plaćanje školarine na rate

Post by She »

Ma mogu oni sta hoce..

Luckyluke
Posts: 24
Joined: Tue Jun 22, 2010 11:39 am

Plaćanje školarine na rate

Post by Luckyluke »

,cuj ne plate na kraju se sve svede na to da moras doci do studentske kako god bio redovan ,vanredan,ovaj onaj..

Jalle89
Posts: 283
Joined: Fri Dec 03, 2010 4:44 pm

Plaćanje školarine na rate

Post by Jalle89 »

:@Nadam se da ce USP da reaguje! I ja upisujem IV godinu danas su mi na studentskoj sluzbi rekli da uzalud pislitim molbu i da se nece dozvoliti placanje skolarine na rate. Bas sam se iznenadila da ne moze.

sdada
Posts: 127
Joined: Tue Sep 10, 2013 1:49 am

Plaćanje školarine na rate

Post by sdada »

Meni nisu dali ni prosle godine valjda im izgledam sumljivo.

sdada
Posts: 127
Joined: Tue Sep 10, 2013 1:49 am

Plaćanje školarine na rate

Post by sdada »

[quote="sdada"]
Meni nisu dali ni prosle godine valjda im izgledam sumljivo.
[/quote]sumnjivo*

money
Posts: 17
Joined: Wed Oct 27, 2010 12:10 pm

Plaćanje školarine na rate

Post by money »

ja se nadam da ce USP reagovati ukoliko se ispostavi da je ova odluka vazeca ..i prosle godine je bila situacija da malo moze molba - pa malo ne moze...pa moze u ratama-pa ne moze...na kraju se i zadnji rok za uplatu pomjerio,i moglo se platiti u ratama uz molbu.
o informacijama sa studentske sluzbe necu uopce komentarisati...nedavno sam zvala studentsku i od tri poziva i razgovora sa tri osobe dobila sam tri razlicite informacije. na kraju je nesto sasvim cetvrto bilo tacan odgovor.
zato se iskreno nadam radi sviju nas, da je kolega koji je dobio ovu informaciju naletio na nadrndanu tetu..
u ostalom, ako su vec stavili informaciju do kada traje upis,onda su trebali i staviti obavjest da nema placanja na rate.

Mahalusa
Posts: 37
Joined: Fri Sep 23, 2011 3:45 pm

Plaćanje školarine na rate

Post by Mahalusa »

Pored svih informacija meni oci bode ono 'radi sviju nas'.
Moj Boze! Ispricajte me..

She
Posts: 58
Joined: Thu Sep 12, 2013 2:21 pm

Plaćanje školarine na rate

Post by She »

Pored svih problema koje nam prave sa ispitima nije im dosta, pa i ovo nam sad rade.. Nije ni cudo sto je raja pocela upisivati privatne fakultete..

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”