Bezuslovni upis

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Praetor
Posts: 63
Joined: Mon Jun 21, 2010 3:34 pm

Bezuslovni upis

Post by Praetor »

Ukupna vrijednost nepoloženih i kolizionih ispita ne smije prelaziti 30 ECTS po semestru. Dakle, ako su ti ostale Obligacije I i EU (6 + 4 = 10 ECTS), onda za zimski semestar možeš prijaviti ispite u vrijednosti od 20 ECTS.

Ispite sa četvrte godine možeš vidjeti na isss.ba u dropdown meniju STUDIJ pod IZBOR KOLIZIONIH PREDMETA. Tamo je naznačena i njiova vrijednost u ECTS.

Ne znam samo da li će se i koliko plaćati za izbor ovih predmeta. Ako neko od kolega raspolaže tom informacijom, cijenili bismo kada bi ju podijelio s nama. :)

ius is best
Posts: 425
Joined: Mon Feb 23, 2009 12:01 am

Bezuslovni upis

Post by ius is best »

Samo je pitanje da li će studentska praviti frku oko prijave kolizionih predmeta, jer npr. neko k'o ima tri nepoložena iz prethodne godine, osim što će za zimski semestar uzeti manje predmeta, isto mu važi i za ljetni semestar, jer se kolizija i predmeti za nju prijavljuju sada u oktobru, a šta je sa onima koji polože u januaru npr. obligaciono pravo, biti će oštećeni jer će manje ispita prijaviti a kasnije bi ipak mogli predmet-dva više polagati. Zbog toga je greška što se za oba semestra prijavljuju predmeti za koliziju u oktobru.

Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

Bezuslovni upis

Post by Aida_ida »

Ima li neko informaciju o nacinu placanja ovog bezuslovnog .Da li se placa cetvrta godina samo ili sa ispitima iz trece ?
Hvala.

LaOs
Posts: 112
Joined: Mon Oct 31, 2011 3:42 pm

Bezuslovni upis

Post by LaOs »

Plaćaš samo četvrtu godinu  ;)  :d055: Ako griješim, neka me neko ispravi!

zinka zinka
Posts: 21
Joined: Sun Feb 10, 2013 9:59 pm

Bezuslovni upis

Post by zinka zinka »

da li se kolizija placa

Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

Bezuslovni upis

Post by Aida_ida »

@LaOs ,hvala .Ma i ja mislim da je samo cetvrta.

mh
Posts: 32
Joined: Wed Sep 02, 2009 9:17 pm

Bezuslovni upis

Post by mh »

Moze li ko postaviti listu predmeta iz cetvrte godine sa ovim etc poenima ?

Diesel
Posts: 644
Joined: Sat May 23, 2009 8:05 am

Bezuslovni upis

Post by Diesel »

dobro znaci ako su nam ostale obl i eu onda uzimamo predmete iz cetvrte u visini do 20 poena a da li uzimamo predmete samo iz zimskog semestra ili mozemo iz oba semestra??

ius is best
Posts: 425
Joined: Mon Feb 23, 2009 12:01 am

Bezuslovni upis

Post by ius is best »

Zna li neko informacije vezano za plaćanje kolizije?

lea 123
Posts: 51
Joined: Thu Oct 08, 2009 12:57 am

Bezuslovni upis

Post by lea 123 »

Plaća se obnova treće godine, ne četvrta, a kako u odluci ne stoji nista u vezi plaćanja kolizije, to bi trebalo da znači da je ista i besplatna, osim ako naknadno nešto ne izmisle, što me uopšte ne bi iznenadilo :D. Dalje, oko izbora predmeta, niko neće biti oštećen, prijaviš lijepo ispite u vrijednosti 30 ects, polažeš ono što može i bez obligacija, pa kad obligacije budu položene onda izlaziš na ostale izabrane predmete (jer izbor kolizionih predmeta ne zavisi od ispita koji su nam ostali, problem je samo polaganje). E jedino ako čega se stvara problem jesu izborni predmeti iz drugog semestra, jer spisak istih navodno daju u januaru, pa mi onda sad ne znamo koje prijaviti. Zato bi trebalo tražiti da nam negdje izbace listu svih predmeta (pa i izbornih) sa ects bodovima ako već moramo sad sve da prijavimo, pa da se onda fino orjentišemo.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”