Bezuslovni upis

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Ane
Posts: 76
Joined: Wed Oct 28, 2009 5:50 pm

Bezuslovni upis

Post by Ane »

Hoće li tete na stud praviti frku ako se u pon upiše? I još nešto, kako ide prelazak na vanredne? Molba se piše? Nešto posebno vezano za to? :-)

Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

Bezuslovni upis

Post by Aida_ida »

Ja mislim da je upis produzen do kraja mjeseca, ili grijesim?

Smacker
Posts: 633
Joined: Fri Nov 05, 2010 2:05 pm

Bezuslovni upis

Post by Smacker »

I mene takodjer interesuje da li upis produzen do kraja mjeseca ili do kraja ove sedmice?

ius is best
Posts: 425
Joined: Mon Feb 23, 2009 12:01 am

Bezuslovni upis

Post by ius is best »

Upis je produžen do kraja mjeseca (30.10.2013. godine) ... Samo se nadam da nas i ovom kolizijom koju su nam odobrili ne zeznu, jer odugovlače sa informacijama vezano za plaćanje, kad onda da se žalimo na odluke!? Ne mogu da shvatim da jednu od najbitnijih informacija nisu stavili na obavještenje, a zahtjevi su NNV-u bili poznati puno prije sjednice.

mujo_hrnjica
Posts: 85
Joined: Thu Jan 10, 2013 3:13 pm

Bezuslovni upis

Post by mujo_hrnjica »

ima li negdje zvanična obavijest u vezi ovog bezuslovnog i kolizije..da se može vidjeti na koga se šta odnsoi i pod kojim uvjetima..ili trebamo zvati studentsku? javljaju li se oni na telefon?

reina
Posts: 71
Joined: Wed Sep 09, 2009 2:30 pm

Bezuslovni upis

Post by reina »

Meni je danas na studentskoj receno da bi obavjestenje o koliziji trebalo biti postavljeno u slijedeci ponedjeljak ili utorak.  :)

Breskvicca
Posts: 222
Joined: Sun Nov 27, 2011 8:05 pm

Bezuslovni upis

Post by Breskvicca »

Koliko je sigurno to da cemo informacije o koliziji dobiti u ponedjeljak ??? Stvarno vise nema smisla , ja ne mogu da vjerujem, TOLIKA NEODGOVORNOST PREMA STUDENTIMA..i jos ne znamo šta cemo za izborne, kako njih izabrati ako nisu ni ponuđeni...UZASS ,KATASTROFA !!!  Zna li bilo ko nesto pouzdano u vezi ovoga , BILO STA ???

ius is best
Posts: 425
Joined: Mon Feb 23, 2009 12:01 am

Bezuslovni upis

Post by ius is best »

Imate informacije na fb grupi, kolizija se plaća. Plaćaju je svi studenti bez obzira na status (100 KM po predmetu, s tim da cijena školarine ne može prelaziti 800 KM, odnosno 1000 KM). Ništa mi ovim nismo dobili, nisu oni džaba ovoliko odugovlačili sa informacijama za cijenu kolizije. Praktično, plaćamo dupli upis, sada kada obnavljamo, plus istu cifru kad budemo upisivali narednu godinu, jer realno neće svi stići sve položiti ... Naš fakultet ide mimo svih drugih. Namjerno je urađeno da se studenti ne bi mogli žaliti jer je sami kraj upisnog roka, a i da bude neki skup u cilju protesta na ovu odluku, više od polovine studenata bi od kuće pratilo dešavanja na internetu ...
Last edited by ius is best on Mon Oct 21, 2013 3:38 pm, edited 1 time in total.

gija
Posts: 79
Joined: Fri Jan 14, 2011 10:38 pm

Bezuslovni upis

Post by gija »

Može li neko tu odluku staviti i ovdje jer nemamo svi pristup toj grupi?

Da li to znači da, ako nam je npr. ostala famozna trojka (obligacije + EU), plaćamo 300 KM za ta 3 ispita + 100 KM za svaki koji uzmemo za koliziju. Znači, na isto nam dođe ako uzmemo još 5 ili više ispita (ako ne smije preći 800 KM).

lea 123
Posts: 51
Joined: Thu Oct 08, 2009 12:57 am

Bezuslovni upis

Post by lea 123 »

Da, meni je rečeno 300 plus 100 po ispitu, s tim da ne znam za to da ne smije preći 800. Znači li to onda da možemo prijaviti samo 5 ispita ili da možemo i više, ali plaćamo 800? Hm, ako neko ima tačnu informaciju bilo bi poželjno da podijeli sa nama :). Mene interesuje možemo li mi polagati te ispite (naravno one koji nisu vezani) ili će nam smisliti u neka doba da moramo očistiti godinu pa tek onda?

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”