Bezuslovni upis

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Diesel
Posts: 644
Joined: Sat May 23, 2009 8:05 am

Bezuslovni upis

Post by Diesel »

neodgovornost ovog fakulteta i uprave je na samom dnu ljestvice...danas sam bila na faxu i  nigdje zvanicnog obavjestenja o nacinu placanja kolizije a prema rijecima one djevojke sa studentske ( sorry ne znam ime ) info bi trebala biti danas ili sutra...eto ja jos i sutra cekam to famozno obavjestenje ako nista ne bude odoh pravo kod dekana...kolizija se po zakonu ne bi smjela placati jer kako kaze kolega/ica u postu iznad placamo duplu cijenu ( sada 800 + regularna 4-ta 800 )a jos ako i to obnovimo ...kaze mi jedna osoba " dosad si se trebala navici da na tvom faxu nista ne stima kako treba " i jesam se trebala navici ali budala svaki put se ponadam !!!buduci da je fakultet neodgovoran onda cu biti i ja mozda sad uplatim pola skolarine a na ostatak neka cekaju iduce godine....

She
Posts: 58
Joined: Thu Sep 12, 2013 2:21 pm

Bezuslovni upis

Post by She »

a je li bitno iz kojeg su mi semestra predmeti zbog kojih obnavljam godinu, zbog racunanja ovih etcs bodova ??

ius is best
Posts: 425
Joined: Mon Feb 23, 2009 12:01 am

Bezuslovni upis

Post by ius is best »

Ima li k'o zainteresovan da se preko USP-a pošalje dekanu dopis da tražimo besplatnu koliziju kao što je i na drugim fakultetima? Dosta studenata je u poziciju da bi im kolizija značila, ali istu nisu dužni plaćati protivno pravilima. Trebali bi nekako preko USP-a probati da tražimo da bude besplatna, dok još studenti nisu počeli prijavljivati kolizione predmete. Ovo je igranje sa nama, otimanje novaca koji nismo dužni za ovo davati. Treba stati tome u kraj, ako je već nešto odobreno, onda nek' bude i provedeno zakonski. Dajte da ovo odradimo pozitivno, da ne bude kao sa skupom kada je bila sjednica 9. oktobra ...
Last edited by ius is best on Mon Oct 21, 2013 11:34 pm, edited 1 time in total.

Breskvicca
Posts: 222
Joined: Sun Nov 27, 2011 8:05 pm

Bezuslovni upis

Post by Breskvicca »

Ma najiskrenije ovo me sve počinje frustrirati i gadi mi se šta je sve danas dozvoljeno !!! Znači, stari režim je dobro prošao, pa da bi
se negdje zaradilo ostavili su nas BUDALE da placamo duplo..Eto to je njihova logika kad se sabere 2 i 2 !!! MA FUJJJ , NEMAM RIJECI ! OVAJ FAX JE JEDNA VELIKA 0 !!!!!

ius is best
Posts: 425
Joined: Mon Feb 23, 2009 12:01 am

Bezuslovni upis

Post by ius is best »

Usp je mogao u ovih nekoliko dana kontaktirati upravu fakulteta, barem se oni mogu obratiti upravi lakše u odnosu na nekog pojedinca, a ne da se uposlenici studentske službe igraju sa studentima i daju razne verzije informacija oko kolizije ... Zar nije logično da se sve informacije odmah znaju, a ne ovako? Previše providno, sačekali da se dogovore, pa izletili sa informacijom ... Sutra će svi poletiti da uplate kolizione predmete i školarinu umjesto da se organizujemo da bojkotujemo ovo, a realno dosta nas ima što ispunjavamo uslove za koliziju tako da bi možda i uspjeli sa zahtjevom.
Last edited by ius is best on Tue Oct 22, 2013 12:05 am, edited 1 time in total.

Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Re: Bezuslovni upis

Post by Eborg »

Pa ima na stranici fakulteta obavijest, sta jos treba, nije mi jasno?

Breskvicca
Posts: 222
Joined: Sun Nov 27, 2011 8:05 pm

Bezuslovni upis

Post by Breskvicca »

Ma kakva obavijest na stranici fakulteta, nikakvih pojedinosti nema, bas ko da smo 'nesvrstani' tako su se ponijeli prema nama...OVO JE UZAS,!!!

gija
Posts: 79
Joined: Fri Jan 14, 2011 10:38 pm

Bezuslovni upis

Post by gija »

Ima li kakvih novosti za koliziju? Je li neko već upisivao?

marelicac
Posts: 33
Joined: Wed Feb 29, 2012 8:34 pm

Bezuslovni upis

Post by marelicac »

Kolege i kolegice,molila bih da me prosvijetlite vezano za ovaj bezuslovni upis,jer zaista ne znam o čemu se radi,,reći ću vam u kakvoj sam ja trenutno poziciji,pa vi pucajte s odgovorima  :)
Trenutno trebam da obnovim treću god.jer prošle godine nisam bila na faxu,a iz druge mi je ostalo građansko,
pored toga mislila sam stepenovati,
dilema je;
da li obnoviti treću,ili
upisati taj bezuslovni,za koji, by the way, ne znam koliko se plaća,i kao što rekoh šta bi u mom konretnom slučaju on značio,,
Please požurite s odgovorima,dok još imam vremena za upis

Smacker
Posts: 633
Joined: Fri Nov 05, 2010 2:05 pm

Bezuslovni upis

Post by Smacker »

Vezano za koliziju danas sam provjerio i receno mi je da redovni studenti ne placaju izabrane kolizione predmete.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”