Bezuslovni upis

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
dzenan.elma
Posts: 3
Joined: Fri Oct 26, 2012 6:10 pm

Bezuslovni upis

Post by dzenan.elma »

ima i onih studenat koji bi da bezuslovno upisu 3 god, i imate podrsku

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Bezuslovni upis

Post by kp500 »

Ima li nešto novo povodom ove teme vidim zapostavljena mi je već 3 dana pa da malo osvježim istu :D :D. Evo gledam ovu odluku Uprave fakulteta iz 2009 i tu se odobrava koliziono polaganje, a starom sistemu i bezislovni upis. Pa da li je vjerovatno da će takvu odluku ponovo donijeti. također me zanima da li je ova odluka Uprave fakulteta važila samo za ovu studentsku 2009/10 godinu ili ona nastavlja važiti i na naredne godine? Upravo gledam na isss.ba i vidim da se otvara rubrika odabira kolizionih ispita. Sada me tu zanima hipotetički ukoliko bi odobrilo cijenjeno naučno-nastavničko vijeće bar kolizija da li me sjećanje dobro služi pa se plaća 100 KM po ispitu i mogu li ja recimo uzeti 5 ispita iz četvrte? Pozdrav!

Minkica
Posts: 143
Joined: Tue Apr 27, 2010 1:29 pm

Bezuslovni upis

Post by Minkica »

Može li neko reći šta se podrazumjeva pod kolizionim polaganjem?Je li to važi  za bolonju ili i za stari sistem?
Last edited by Minkica on Wed Sep 25, 2013 2:33 pm, edited 1 time in total.

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Bezuslovni upis

Post by kp500 »

Kolizija važi za bolonju, iz price kolega sa drugih fakulteta to znaci da uzmes ispite sa narednih godina i polozes iz iako nisi uspio dati uslov. Recimo poznat mi je slucaj jednog momka sa ekonomije koji je uzeo veliki broj ispita sa naredne godine, ne smijem tvrditi ali mislim vecinu. Naravno svo to zadovoljstvo platis sa po 100 KM po ispitu koji uzmeš sa naredne godine. To je baš dobra stvar za nekoga ko hoće da uzme koliziono ispite sa četvrte godine, a nije uspio dati uslov za istu. Za ostale godine i ne znam baš koliko je dobro :)

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Bezuslovni upis

Post by MarcusTulliusCicero »

Student ne može biti opterećen sa više od 30 ECTS bodova po semestru. Sve piše u Zakonu o visokom obrazovanju KS.

no_name007
Posts: 224
Joined: Mon Sep 12, 2011 2:40 pm

Bezuslovni upis

Post by no_name007 »

sto bi znacilo da nema kolizije? Znaci da je jedina mogucnost bezuslovan upis? Ako sam dobro razumila :)

Balea
Posts: 23
Joined: Sun Oct 28, 2012 5:11 pm

Bezuslovni upis

Post by Balea »

Jedno pitanje...placam obnovu trece godine ,a ako odobre bezuslovan upis,sta onda?  mislim,jel se mijenja nacin uplate,jel ide vise novca???    glupo je pitanje :),al nisam upucena  :U :U :U :U :U

ritam
Posts: 10
Joined: Sun Sep 15, 2013 11:10 pm

Bezuslovni upis

Post by ritam »

postoji li mogucnost da se da bezuslovni bar onima kojima treba samo jedan ispit za uslov, npr. kad su ostale samo Obligacije I i II i EU... Koliko bi to nama znacilo...

no_name007
Posts: 224
Joined: Mon Sep 12, 2011 2:40 pm

Bezuslovni upis

Post by no_name007 »

Pa prema nekoj logici, ako se bezuslovni odobri, odobrice se svim studentima trece godine (staroj bolonji i starom rezimu), ili nece nikome :).
Last edited by no_name007 on Wed Sep 25, 2013 4:54 pm, edited 1 time in total.

ocajna_kucanica
Posts: 94
Joined: Tue Jun 14, 2011 9:28 pm

Bezuslovni upis

Post by ocajna_kucanica »

a sta ako sam ja na trecoj godini, a ostao mi jedan predmet sa druge, jel onda mogu upisati cetvrtu (ako odobre taj bezuslovni)?

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”