Bezuslovni upis

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

Bezuslovni upis

Post by Aida_ida »

Bila i potpisala se ,tad je bilo cini mi se oko 140 potpisanih.
Vidjecemo sta ce biti .

Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Re: Bezuslovni upis

Post by Eborg »

Ogavan potez nekih kolega danas.

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Bezuslovni upis

Post by kp500 »

zašto kolega?

Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Re: Bezuslovni upis

Post by Eborg »

Pa komentari nekih "novih Bolonjaca" kako su "stari Bolonjci" vec privilegovani, kako im se ne treba izaci u susret itd. Nikakve kolegijalnosti, Zasto doci na "tudji" sastanak da bi se minirao?

tvoj idol
Posts: 240
Joined: Thu Jun 18, 2009 10:25 pm

Bezuslovni upis

Post by tvoj idol »

Ukoliko postoji osnov da stara Bolonja traži bezuslovan upis, onda treba da svim silama radimo na tome.
To je naše pravo.

Neka kolege gledaju svoj posao, nek' se bore za sebe ako žele i ako imaju osnov.

Ane
Posts: 76
Joined: Wed Oct 28, 2009 5:50 pm

Bezuslovni upis

Post by Ane »

Nemas se sta truditi,kad je danas sakica ljudi došla,haj što novu bolonju ne bi trebalo to da zanima,al što ni staru..ni 200 ljudi nije došlo,a ima nas bar 700..

Julie
Posts: 1016
Joined: Sun Aug 29, 2010 9:30 pm

Bezuslovni upis

Post by Julie »

Meni iskreno nisu jasne kolege sa "nove bolonje".

Meni bezuslovni ne treba, ali razumijem kolege kojima treba.
Da li opravdavam taj bezuslovni to je druga stvar.
Ali, oni koriste svoja prava i u tome nema nista lose, da je nova bolonja na njihovom mjestu isto bi radili, kao da bi se sekunde neckali i brinuli za starije kolege, ali sta bi mi bez moralisanja po internetu.

Drugo, nova bolonja uopste ne razumije da njima bezuslovni ne moze biti odobren.
Ja razumijem ljutnju i bijes ali ga pogresno usmjeravaju.
Nisu studenti stare bolonje, medju kojima sam i ja, krivi sto tako studiramo i sto imamo vise rokova, i neka prava koja novi nemaju.
Ljudi samo pokusavaju dobiti ono na sta imaju pravo, i moze se to nekome svidjati ili ne svidjati, ali to je tako, i nema razloga za ljutnju. Svako gleda kako ce se snaci i olaksati sebi.

Sve se svodi na kraju na tu podjelu u torove, sto rece Eborg, i ono cuveno "da komsiji crkne krava".
Hoce li nova bolonja upriliciti proslavu ako ovima ne bude odobren bezuslovni? Jer takvo raspolozenje vlada da mi se cini da je to izgledna opcija.
Ako ne mozete pomoci koji klinac idete drugima da odmognete, sta cete time dobiti za vas? Moralno zadovoljstvo?

alma989
Posts: 28
Joined: Sat Sep 12, 2009 12:03 pm

Bezuslovni upis

Post by alma989 »

Mozda ne bi bila losa ideja, za ostatak studenata koji nisu bili danas u mogucnosti da  se potpisu (ili nisu u Sarajevu )za bezuslovni upis u 4godinu,  da se produzi termin ili da naknadna satnica jer je to u cilju svih nas.

Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

Bezuslovni upis

Post by Aida_ida »

Svakako dekana nema do kraja sedmice kako cujem.Pa eto iskoristite jos ovih par dana ako se jos uvijek moze potpisati.
Sto vise studenta ,vece su sanse!

Samo me interesuje , kolege sto su danas bile u prostoriji gdje se potpisivalo, jesu li ispred USP-a ili je to neko od "nasih" (stara bolonja i stari sistem) ko je organizovao peticiju?
Last edited by Aida_ida on Tue Sep 17, 2013 7:42 pm, edited 1 time in total.

abdela
Posts: 42
Joined: Thu May 20, 2010 9:25 pm

Bezuslovni upis

Post by abdela »

Potpisati se  moze još, taman da se sto vise potpisa skupi i da se piči sa tim spiskom kod dekana kad dođe :) zato , ko se nije potpisao, ako zeli, moze to uciniti do petka ( kako sam ja shvatila ) . Peticija je  krenula na inicijatovu studenata koji su bili danas gore,  potpisivalo se u njihovoj prostoriji ( usp -a )  i oni će sa tim spiskom ici kod dekana i vidjeti šta  i kako dalje. Kolega Dženan i kolega Haris ( iz usp-a ) su  nas rekli obavještavati o svemu, kao i da će se potruditi da se izbore za to ...zasad nam preostaje da cekamo ( do prvih informacija )  i držimo palčeve :)

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”