Novi zakon o obnovi

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Novi zakon o obnovi

Post by Lucy »

Pozdrav,zna li neko nesto za ovaj novi zakon za sehidske porodice..Sto se tice obnove godine,ako 2x obnovimo jednu godinu,gubimo penziju,invalidninu i djeciji dodatak? Nije mi to jesno,jer dok smo god redovni studenti imamo pravo na te penzije,a ako obnovimo 3 eci put god na faxu gubimo status redovnog studenta,tad bi po pravilu trebali izgubiti penziju,a ne ovako? Pa sad jel to samo kradja sto me ne bi cudilo ili?

Alen89
Posts: 2458
Joined: Wed Jul 01, 2009 1:49 pm

Odg: Novi zakon o obnovi

Post by Alen89 »

@Lucy
Kolegice, ne znam da li sam vas dobro skontao! Ali sve dok si redovan student, imas pravo na penziju i ostale beneficije. A tako je uvijek bilo, koliko znam nije se nista mjenjalo!
Pravo na djeciji dodatak gubis cim jednom obnovis godinu, ali mozes ga obnoviti kada upises narednu godinu! :D

selmam
Posts: 45
Joined: Thu Jan 14, 2010 9:22 pm

Novi zakon o obnovi

Post by selmam »

Prvi put sam upisao 3. godinu 2010./11. ,a zatim obnovio 2011./12. i opet ove godine...sta ce biti ukoliko ne uspijem da ocistim godinu sad,da li gubim pravo skolovanja ili ???vanredan sam student po staroj bolonji..Hvala

alissa
Posts: 117
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:12 pm

Novi zakon o obnovi

Post by alissa »

Ne zasto bi gubio pravo.Ja koliko znam da van.studenti imaju pravo studirati 12 god.

selmam
Posts: 45
Joined: Thu Jan 14, 2010 9:22 pm

Novi zakon o obnovi

Post by selmam »

pa koliko znam jedna godina se moze upisati 3 puta,zato pitam sta ce biti...i kada se uopste gubi pravo skolovanja??

alissa
Posts: 117
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:12 pm

Novi zakon o obnovi

Post by alissa »

ma kakva tri puta meni je evo 4_ti put da sam na jednoj godini,na zalost posao me sprećava...ne brini nista kad sam ja pitala koliko puta mogu upisat jednu godinu kaze koliko budes htjela do tebe je....

selmam
Posts: 45
Joined: Thu Jan 14, 2010 9:22 pm

Novi zakon o obnovi

Post by selmam »

aha..hvala puno na odgovoru

attitudejogger
Posts: 4
Joined: Wed Nov 30, 2022 8:39 am

Re: Novi zakon o obnovi

Post by attitudejogger »

I ja imam isto pitanje, već sam se prijavio. Hvala na informaciji.
run 3

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”