Redovna skupština USP-a

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Redovna skupština USP-a

Post by MarcusTulliusCicero »

Na osnovu člana 17. i člana 18. Statuta Udruženja studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu u ponedjeljak 22.10.2012. godine u Sali prve godine na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu sa početkom u 18:00 sati održat će se redovna skupština Udruženja studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/463322210378656/

Molim sve studente koji ovo pročitaju, ukoliko su u mogućnosti, da dođu na Skupštinu. Veoma je bitno jer se prigovara kako su naše Skupštine tajne, a svako ko prati situaciju zna da je to laž. Na prethodnoj redovnoj Skupštini održanoj 22.09.2011. bilo je preko 200 ljudi. Nakon toga organizovana je jedna Vanredna skupština, dva informativna sastanka, informativni čas za brucoše na kojem je bilo skoro 300 brucoša itd. Naša stranica je ušla među tri najbolje u državi, imamo odličnu Facebook stranicu, a da ne spominjem :cenzura: portal i forum, a odnedavno i podršku STUDOMAT.ba portala.

Dakle, ponedjeljak 18:00 u Sali prve godine.

Napomena: Za prisustvo na Skupštini Udruženja studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu potreban je indeks ili drugi dokument koji potvrđuje status studenta na Pravnom fakultetu u Sarajevu.

Kazuyoshi
Posts: 53
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:00 am

Odg: Redovna skupština USP-a

Post by Kazuyoshi »

a ko to siri dezinformacije? :S pa na oglasnoj ploci i na webu 20 dana stoji dnevni red :h055:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Redovna skupština USP-a

Post by MarcusTulliusCicero »

Šire oni koji su godinu dana bili u rupama, pa sad iskaču. Šire oni kojima smo stopirali nametanje da studenti moraju plaćati 5 KM članarine. Šire oni kojima brišemo komercijalne poruke i reklamiranje pohoda, korida i teferiča na kojima se bogate i pune džepove.

Dopis Senata: http://:cenzura:/media/dopis_senata.pdf

Naravno, naš Fakultet nije postupio ovako. Ne može Odluka Senata biti iznad Zakona o studentskom organizovanju. Zanimljivo je da u Odluci izostavljaju član 9. stav (2) koji kaže da je članstvo dobrovoljno. Ko želi da plati neka plati, ko ne želi niko ga ne može natjerati. To je jedino ispravno i valjano rješenje.

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Redovna skupština USP-a

Post by Lisaa »

Com64 @ potpis i pecat!

Dodjite na Skupstinu u ponedjeljak, samo VI mozete uticati na promjene na Fakultetu i na one koji ce da nas predstavljaju i na najbolji moguci nacin rijese i rijesavaju i dalje nase probeleme. Nemojte cekati da se same od sebe dese promjene i docekamo bolje sutra u ovoj ustanovi vec trebamo svi uticati na to da se te promjene i dese. Zato dodjite i dajte svoje glasove i izaberite ljude koji ce predstavljati zahtjeve studenata i raditi za dobro svih nas.

I nek se ostali u USP-u ne ljute, ali najvise sam upucena u Amerov rad i njegovo zalaganje pa cu najvise njega da pohvalim i sigurna sam da ce i drugi uciniti isto i glasati za njega :D
Last edited by Lisaa on Sat Oct 20, 2012 3:56 pm, edited 1 time in total.

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: Redovna skupština USP-a

Post by Harvester_of_Sorrow »

Ovo rukovodstvo USP-a je do sada bilo najbolje. Najvise se konkretnih stvari uradilo otkako pamtim PFSA. :D Zasluzuju sve pohvale i podrsku da se taj rad nastavi i dalje.  :d055:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Redovna skupština USP-a

Post by MarcusTulliusCicero »

Nije ovdje samo stvar u tome ko će dalje biti u USP-u. Meni je najbitnije da pročitam i Skupštini pokažem svoj godišnji izvještaj, pa ako i odem da odem čista obraza.

Da mi neko ko je tek upisao prvu godinu i još nije dobio indeks ne šalje poruke i ne govori kako će on "otvoriti oči studentima".

Dacca
Posts: 714
Joined: Wed Dec 08, 2010 6:10 pm

Odg: Redovna skupština USP-a

Post by Dacca »

Mislim da su to ciste nebuloze, sjesti i tipkati takve gluposti na stvari koje su i vise nego ocite  :k837:

Puna podrska USP-u, dolazim i ja  :d025:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Redovna skupština USP-a

Post by MarcusTulliusCicero »

Poziv na Redovnu skupštinu proslijeđen na 1,285 e-mail adresa koje su pretplaćene na newsletter (informator) na www.usp.ba

Image

Image
Last edited by MarcusTulliusCicero on Sat Oct 20, 2012 6:45 pm, edited 1 time in total.

ady
Posts: 220
Joined: Sat Sep 26, 2009 8:49 pm

Odg: Redovna skupština USP-a

Post by ady »

MTC - Svaka čast na dosadasnjem radu i zalaganju i vjerujte mi USP nikada bolje nije funkcionisao. Ja studiram 11 godina ( nešto dobiješ, nešto izgubis) i prve dvije godine redovnog studiranja, bila sam aktivno uključena u rad USP-a, ne želim iznosit detalje, al mi smo bili smiješni u odnosu na sadašnji USP.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Redovna skupština USP-a

Post by MarcusTulliusCicero »

Hvala, ady! :d055:

Objavljena su i imena svih kandidata na https://www.facebook.com/events/463322210378656/

1. Kandidat za predsjednika USP-a: Amer Musić
2. Kandidat za potpredsjednika USP-a: Dzenan Alic
3. Kandidati za rukovodioca sektora za međunarodnju saradnju: Rejan Igor Roić i Emina Dedovic
4. Kandidati za rukovodioca sektora za studentski standard i prasku: Tarik Trbić i Merim Serdarevic
5. Kandidati za rukovodioca sektora za sport, kulturu i zabavu: Hana Ceranic i Kenan Aljić
6. Kandidat za rukovodioca sektora za finansije i fundraising: Irfan Cengic
7. Kandidat za rukovodioca sektora za retoriku i debatu: Dženana Petrović
Last edited by MarcusTulliusCicero on Sun Oct 21, 2012 3:56 am, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”