pauziranje na faxu

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

pauziranje na faxu

Post by Swatch83 »

Kakva je procedura oko puziranja jedne godine na faxu,tj.zamrzavanja godine? Negdje sam procitala da je uslov da zadnji ispit nije polozen prije vise od 2 godine,a sto je kod mene slucaj. Postoji li ipak sansa da da mi zahtjev bude odobren uz molbu?

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by Lucy »

Zalediti godinu mozes ako si trudna,ako se selis,ili ides na duzi period u inostranstvo.U dr slucaju ne mozes,ali moze pauzirati godinu tako da ne upises sad ponovo,i da slijedece godine pises molbu za povratak statusa,molba bude uvijek odobrena,ali placas puni iznos skolovanja tj ako si RS 1000km ako si VS800 km bez obzira koliko ti je predmeta ostalo...:)

ja_
Posts: 237
Joined: Tue Jul 13, 2010 2:25 am

Odg: pauziranje na faxu

Post by ja_ »

Ja sam pauzirala cetiri godine i nastavila sam studij nakon toga bez problema

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by Swatch83 »

Ma ja sam po starom sistemu,znaci vanredna,i treba aBd da dobijem bebu i ne znam koliko cu realno imati vremena da zavrsim preostale obaveze na faxu pa me zato zanima kakve su mi opcije. A opet rekoh bolje da ovdje prvo pitam,na studentskoj su puni krivih info...

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by Lucy »

eh ako je beba onda mozes zalediti na jednu godinu,samo im trebas dostaviti papire neke da imaju dokaz,zaista neznam koje oni ce ti to reci :)

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by Swatch83 »

Zvala studentsku da pitam,cini mi se da se javio onaj mladji lik,kaze da sam vec zakasnila i da se sve to trebalo obaviti u septembru. Da naredne godine u septembru prikupim upisni materijal i uplatim skolarinu i nastavim gdje sam stala. Malo mi je to sve nesigurno,da godinu dana nista ne poduzimam,da nigdje nema cak ni evidentiran razlog pauziranja....ne znam sta da radim??

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: pauziranje na faxu

Post by MarcusTulliusCicero »

Ne slušaj ga, nego traži šeficu studentske službe i neka ti ona kaže šta dalje.

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by Swatch83 »

I ja  mislim da mi je to najsigurnije,bas su konfuzni :S

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by Swatch83 »

Evo ako jos nekome zatreba i nadje se u istoj ili slicnoj situaciji,isla sam do studentske i zaista nista ne treba,nikakva dokumentacija,nisu mi cak ni index uzeli da pogledaju,ona crvenokosa gospodja mi je rekla da naredne godine se upisem regularno u septembru i nastavim gdje sam stala aBd. I dalje mi je malo nevjerovatno ali eto,po drugi put mi isto govore pa valjda je tako..

rama
Posts: 127
Joined: Thu Oct 07, 2010 9:38 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by rama »

Vanredan,2 godina,obnavljam,nova bolonja,nisam jos stigao uplatiti ovu godinu jer sam mislio sad zalediti jer idem na put,sad vidim da kolegica kaze da joj je receno da nema potrebe za ikakvom dokumentacijom prilikom zaledjivanja.Zanima me moram li uplatiti ovu sad(napominjem,iako necu ici na fakultet nikako jer idem na put) da bih ostvario pravo da upisem naredne ili da ne uplacujem nista pa ce se tako smatrati da sam trenutno zaledio i da se jednostavno upisem normalno,u ovom drugom slucaju,iduce godine,tj. da nastavim tamo gdje sam stao,kao sto je receno kolegici na studentskoj?Nadam se da je jasno sta zelim reci...
Last edited by rama on Thu Nov 01, 2012 4:04 am, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”