pauziranje na faxu

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
ZAGII
Posts: 94
Joined: Sun Mar 28, 2010 10:45 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by ZAGII »

prosle godine i par predhodnih sam upisivala 10,11 mjesec bez problema jer mi se jednostavno nije dalo gurat u guzvi samo donesem uplatnicu da je sve uplaceno bez ikakvih problema,a sad sve neke procedure izmisljaju,BAS SAM U BRIZI JER NI JA NISAM JOS UPISALA

rama
Posts: 127
Joined: Thu Oct 07, 2010 9:38 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by rama »

Ja mislim da nece praviti problem oko toga vanrednima,nikad i nije bilo problema.Samo sam pitao imam li potrebe uplacivati,jer  mislim zalediti/pauzirati zbog puta,ako se moze nastaviti normalno iduce godine gdje smo stali i bez uplate.

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by Swatch83 »

Pa nekako mi je logicno da ne placas nista jer neces ni biti na faksu,ici na predavanja,polagati ispite. Meni je licno jedino malo cudno sto mi nisu trazili nikakve pismene potvrde ili slicno zbog razloga iz kojeg hocu zalediti godinu na faksu ali eto...

rama
Posts: 127
Joined: Thu Oct 07, 2010 9:38 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by rama »

Na normalnim fakultetima je logicno,a posto toga nema na nasem fakultetu i dalje stoji moje pitanje.I meni to nema smisla,kao imaju oni razlozi zbog kojih se moze zalediti a eto ispade,ako se ne mora jos placati,da se jednostavno ne pojavljujes ni sa parama ni papirima i podrazumijeva se da pauziras,najnormalnije nastavis kasnije.Nije da je to lose i da  se zalim,plus za nas da se ne peglamo,ali da kasnije ne bude kako ovo-ono,sto se cesto zna desiti.

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by Swatch83 »

E pa ne znam stvarno,i kada sam zvala stud na telefon i kada sam licno otisla,isto su mi rekli....najbolje da odes do stud pa pitaj i javi sta su ti rekli...

Nejraaa
Posts: 380
Joined: Fri Dec 31, 2010 8:06 am

Odg: pauziranje na faxu

Post by Nejraaa »

Da ne otvaram novu temu radi ovoga, znali neko da li se moze paralelno vanredno studirati na dva fakulteta? Znam da ima ljudi koji to rade, ali kako su rijesili pitanje svjedocanstava iz srednje? Posto moraju biti originali...  :zamisljen:

fani
Posts: 324
Joined: Wed Jan 27, 2010 12:39 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by fani »

Moze. Sa studentske sluzbe uzmes papir koji popunis da uzmes diplome na revers, a oni ti uzmu index, i vrate ti ga kad vratis diplome. Te diplome moras vratiti u roku od sedam dana. Kopiras diplome i ovjeris u opstini, s tim da poneses i orginal kada se upisujes i na drugi fakultet , te im kazes zasto dajes ovjerene kopije.

mina**
Posts: 220
Joined: Thu Apr 15, 2010 12:17 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by mina** »

da li se 5.g moze zalediti i nastaviti nakon nekih par godina

tina.
Posts: 243
Joined: Sat Sep 12, 2009 5:29 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by tina. »

Moze, s tim da ako je u pitanju stari sistem, rok je do 2015 pa bi vjerovatno nakon toga student bio prebacen na bolonjski sistem. Naravno upis je moguc samo u septembru , oktobru kada je upis i svim ostalim studentima. U slucaju da ne zaledis, gubis status studenta koji svakako mozes obnoviti uvijek s tim da placas cijeli iznos od 800 km
Last edited by tina. on Mon Dec 10, 2012 11:31 am, edited 1 time in total.

lelusa
Posts: 39
Joined: Wed Jul 01, 2009 8:39 pm

Odg: pauziranje na faxu

Post by lelusa »

Ovako, ja sam pauzirala dvije godine, porodjaj, njega bebe etc, i tek sad imam novac da uplatim obnovu, da li ce mi dopustiti da se sad upisem, , kakvu molbu trebam napisati, zahtjev? Please odg

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”