sa redovnog u vanredne

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
fani
Posts: 324
Joined: Wed Jan 27, 2010 12:39 pm

Odg: sa redovnog u vanredne

Post by fani »

:( predpostavila sam da ce biti tako. Hvala na odgovoru.

zaljepljena
Posts: 682
Joined: Mon Sep 14, 2009 9:13 am

Odg: sa redovnog u vanredne

Post by zaljepljena »

[quote="Jenny1406"]
Ljudi dragi ja na birou bila prije 3 dana. Donesen je novi Zakon na osnovu kojeg je od sada tako. Svakako se mora prijaviti u roku od 30 dana da bi stekla pravo na zdravstveno osiguranje od jedne godine...ako se ne prijavi u tom roku ne moze nikako onda. :d055: U tom periodu od godinu dana, moze da nadje posao i da se osigurava tako. Ukoliko ostane bez posla, opet se prijavi na biro, pa nakon toga joj onda oni ovjeravaju. Ukoliko ne uspije naci posao, a protekne joj rok od jedne godine..zdravstveno osiguranje moze da ostvari tako sto ga sama sebi uplacuje. U slucaju da se odmah nakon zavrsetka srednje skole javila na biro i upisala na fax kao vanredan student, onda bi od biroa imala zdravstvenu zastitu, a ovako ne moze, jer ona svojevoljno napusta redovno skolovanje - pa u tom slucaju vrijede druga pravila.

@zaljepljena

Najbolje ti je idi sama i provjeri, ali reci ce ti isto sto i meni 100% :mig:
[/quote]

ma ja radi posla i zelim da predjem u vanredne, tako da bih bila prijavljena i imala bih to zdravstveno.
a evo jos cu da se odlucim da li cu da se prebacujem.
je li upis do 30og? moze li se malo zakasniti? npr 2 dana?

Slatka mala
Posts: 92
Joined: Tue Apr 05, 2011 10:48 pm

Odg: sa redovnog u vanredne

Post by Slatka mala »

Jest do 30. a mozes malo i zakasnit  :P

zaljepljena
Posts: 682
Joined: Mon Sep 14, 2009 9:13 am

Odg: sa redovnog u vanredne

Post by zaljepljena »

hvala :)

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Odg: sa redovnog u vanredne

Post by kp500 »

Mene sada zanima druga jedna stvar, pa nadam se da sam na pravom mjestu sa pitanjem. Šta u slučaju da sam bio redovan, pa sada vanredan, ali se nisam nikako prijavljivao na biro. Hoću li imati problema oko zaposlenja sutra. tačnije hoći li kada se zaposlim imati problema da ostvarim zdravstveno, preko poslodavca. Pozdrav

zaljepljena
Posts: 682
Joined: Mon Sep 14, 2009 9:13 am

Odg: sa redovnog u vanredne

Post by zaljepljena »

uhhh, ja mislim da ti je rok mjesec dana poslje gubitka statusa redovnog studenta da se prijavis na biro.
ja se sjecam da kada sam zavrsila srednju, da su nas obavjestili o obaveznoj prijavi na biro svih osoba koje ne studiraju kao redovni studenti.
a sto se nisi prijavio? kako si riješio pitanje zdravstvenog osiguranja?

lilki
Posts: 108
Joined: Sat Jun 12, 2010 5:09 pm

Odg: sa redovnog u vanredne

Post by lilki »

Pozdrav a kakve je situacija kod obnove apsolventskog statusa, ostao mi je 1 ispit, sta trebam raditi, kakva je situacija (zdravstveno, prevoz...)

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”