Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
bambi_88
Posts: 367
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:19 am

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by bambi_88 »

tu se slažem što se tiče ispita... primjerice profesorica iz MJP na parcijali za dva pitanja da sat vremena, a na integralnom za 4 pitanja da sat i 15 min max sat i pol... kod Udžejne isto, možeš stići, ali nemaš vremena da razmisliš nego kao robot moraš pisati a znamo da je Udžejna pegla kod ocjenjivanja... ako nam već ne daju više od sat vremena onda nek bar koncipiraju ispit tako da mi možemo napisati to sve realno u sat vremena.

A što se tiče prof. Jasminke ta žena izgleda opako na prvi pogled, ali na parcijalama ne jednom  je snižavala kriterij ispod traženog minimuma kako bi što više ljudi prošlo...a za Bikića i Misitu me to uopće ne čudi još da je Jahić u NNV bio bi to pakleni trio...

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by MarcusTulliusCicero »

Za početak, napravljena je aplikacija na: http://usp.ba/glas-studenata/

Koliko sam ja razumio, ako npr. na ispitu nema nijedna desetka onda profesor mora sniziti kriterij. To profesorica Jasminka radi, mislim da je jedina na Fakultetu. :d055:

bambi_88
Posts: 367
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:19 am

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by bambi_88 »

ok imam samo jedno pitanje nevezano za ovu temu ali eto valjda nije problem koji su uvjeti da bi se postalo demonstrator na našem fakultetu... pitam radi radoznalosti jer mislim da se uveliko krši zakon ili Pravilnik što god kad na nekom predmetu je demonstrator osoba koja dotični predmet nije odslušala, a kamoli položila... onda ispada da svako može biti demos na osnovi kvalitetnog ulizivanja... :zamisljen:

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by nuki_cika »

Onda bi to prvo trebala da uradi meliha.Na njenim ispitima ne da nema nikad ni jedne 10 tke,već nema ni jedne sedmice :haha: :haha:

Ja sticem dojam da na našem fakultetu demonstrator možeš postati jedino ako asistent ili pofesor gaje velike simpatije prema dotičnom studentu :c053:
Last edited by nuki_cika on Thu Sep 20, 2012 9:44 pm, edited 1 time in total.

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by pravnik_123 »

Ekstra vam ova aplikacija. Ovo je odavno trebalo napraviti. :) Mnogi bi bili na meti, ali bi bilo fino da objavite te prituzbe javno (naravno bez objavljivanja identiteta studenta) , jer i sami profesori treba da vide gdje grijese. Isto tako bi trebalo napraviti i rubriki pohvale - i da se na taj nacin da potstreka da budu malo bolji :) Mozda da biramo profesora godine :)))

Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by Aida_ida »

Ovo je super ,nadam se da ce barem malo imati nekog uticaja na tiraniju i samovolju pojedinih profesora.Neki od njih se stvarno ponasaju kao da je njihov fakultet :@
Last edited by Aida_ida on Thu Sep 20, 2012 11:39 pm, edited 1 time in total.

alien
Posts: 41
Joined: Mon Oct 10, 2011 5:56 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by alien »

Trebali su odobriti oktobarski rok u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju br.01-977/10 od 08/07/2012 , član 49 stavka 5 koji omogućava organizovanje oktobarskog ispitnog roka za studente kojima je ostalo najviše  da izvrše obaveze  2 nastavna predmeta odnosno najviše
15 ECTS bodova iz studijskog programa.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by MarcusTulliusCicero »

Kolegice, to što pišeš je iz Zakona o visokom obrazovanju Republike Srpske. :h055:

Chocolate
Posts: 119
Joined: Fri Jun 10, 2011 9:42 am

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by Chocolate »

Znam da ovo nije ta tema ali eto rekoh da pitam :) je li bilo ikakve zvanicne obavijesti ili cega vec da se nece ponistavati ocjene ako se nije rijesio predmet sa prethodne godine...znam da je odluceno tako na prosloj sjednici ili tako nesto ali kao da se sjecam da je receno da ce se nesto o tome govoriti i na ovoj sjednici u septembru...ili grijesim  :S

I upravo mi prodje kroz glavu kako se proslih godina skoro pa nije ni znalo za usp (malo pretjerujem ali znate na sta mislim) a sad skroz druga prica...  :w947:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by MarcusTulliusCicero »

Neće se poništavati ocjene sigurno. To je zaključak NNV-a. Odluka će se mijenjati sigurno, to sam opet tražio na zadnjoj sjednici. Nadam se da će na narednoj biti i urađeno.

[quote="Chocolate"]
I upravo mi prodje kroz glavu kako se proslih godina skoro pa nije ni znalo za usp (malo pretjerujem ali znate na sta mislim) a sad skroz druga prica...  :w947:[/quote]

To je sve zbog ePrava, jer sam (kao što sam i obećao prošle godine) iskoristio sve kapacitete ePrava i pomogao USP-u. Objavljivanje rezultata, obavještenja, Facebook stranica, Facebook grupe, mailing liste. Ali eto, ništa nije vječno pa neće biti ni ovo. Nažalost.

Locked

Return to “Događanja na fakultetu”