Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by Nejra4 »

Ko ti je to rekao? :D

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by MarcusTulliusCicero »

Dodatni ispitni rok nije odobren

Zahtjev studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu je po drugi put odbijen. Dodatni ispitni rok se neće održati, odluka je Nastavno-naučnog vijeća Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.

Zahvaljujemo se dekanu prof. Petroviću, profesorima i  asistentima koji su glasali za odobravanje roka, kao i administracjii Fakulteta jer su zaista uložili mnogo napora. Međutim, mnogo je više onih koji su zaboravili kako je studirati, kako je biti student i koji su glasali protiv zahtjeva za dodatni rok.

Paradoks je pozivati se na Zakon o visokom obrazovanju kada je u pitanju dodatni rok, a taj isti Zakon se tokom čitave godine krši, prije svega odredba koja kaže da je za prolaznu ocjenu potrebno 55% tačno urađenog testa.

Udruženje studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu je u protekloj godini uputilo desetine dopisa, primjedbi i prijava zbog kršenja Zakona o visokom obrazovanju. Na većinu dopisa nikada nismo dobili odgovore niti bilo kakve povratne informacije. I onda se samo možemo zapitati, kakva nas budućnost očekuje, kada se mi koji  se obrazujemo da štitimo zakone, u toku svog školovanja susrećemo sa ovakvim stvarima.

http://usp.ba/dodatni-ispitni-rok-nije-odobren/8474/

kaja
Posts: 203
Joined: Mon Feb 15, 2010 4:06 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by kaja »

Koji je sljedeći pravni korak USP-a tj. hoće li ga uopste biti?

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by MarcusTulliusCicero »

To je zvanično i definitivno. Jednom oborili, drugi put oborili. Oborit će da milion potpisa sakupimo i milion molbi pošaljemo.

Ono što nama ostaje je da se svi zajedno borimo za ovu prolaznost i tih famoznih 55%.

endless
Posts: 277
Joined: Thu Mar 29, 2012 2:11 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by endless »

Ja bih volio znati koji to profesori glasaju za odobravanje dodatnog roka, a koji ne. Osim ako je iz nekog razloga zabranjeno iznositi takve stvari u javnost.

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by nuki_cika »

To je skoro,pa nemoguće znati.Al koda gledam jasminka gradašćevič,misita su protiv :mrgreen:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by MarcusTulliusCicero »

Ko je sad glasao za, a ko protiv tačno ne znam, tako da neću da nagađam. Znam za ono prvo glasanje na sjednici. Protiv roka su glasali prof. Bikić i prof. Misita.

Slažem se da treba znati ko je glasao za, a ko protiv. Mada je nemoguće da se dođe do tih podataka. Treba znati samo iz jednog razloga, da ti isti profesori koji su glasali protiv sutra ne pričaju kako su glasali za. Znate kako ti ide, jedna je priča studentima, a sasvim druga na NNV-u.

Nuki, kad već spominješ prof. Jasminku. Profesorica je podržala zahtjeve na sjednici i svaka joj čast na tome.

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by pravnik_123 »

Nisam ni sumnjao za Jasminku, ta zena je zakon i po meni jedan od najjacih profesora na fakultetu. Bila bi idealan dekan s obzirom na svoju organizovanost i profesionalnost. Istina da izgleda strogo, ali je u sustini jako dobre duse i sigurno ce ti vise izaci u susret nego oni profesori koji se konstantno  smjeskaju. Bikic nam je najbolji primjer ;)

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by nuki_cika »

Bikić je veliki mudrac.Kao što rece ovamo kez,a ustvari igrač sa sva lica ;)
To sam primjetio čim sam ga vidio

Od misite se nije drugačije moglo ni očekivati,to se znalo prije nego sto se i glasalo.On kako da može ukinuo bi pravni fakultet,kako se već jednom izrazio na ispitu da smo mi stoka,a on eto profesor sa dugogodišnjim iskustvom i kulturom,pa ti baci index kad odgovaraš.To mi se nije desilo,ali znam da je raji bacao indexe.Žao mi je ove raje kojima treba taj rok :(
Last edited by nuki_cika on Thu Sep 20, 2012 7:36 pm, edited 1 time in total.

justBiH
Posts: 105
Joined: Thu Sep 02, 2010 3:35 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by justBiH »

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Dodatni ispitni rok nije odobren

Zahtjev studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu je po drugi put odbijen. Dodatni ispitni rok se neće održati, odluka je Nastavno-naučnog vijeća Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.

Zahvaljujemo se dekanu prof. Petroviću, profesorima i  asistentima koji su glasali za odobravanje roka, kao i administracjii Fakulteta jer su zaista uložili mnogo napora. Međutim, mnogo je više onih koji su zaboravili kako je studirati, kako je biti student i koji su glasali protiv zahtjeva za dodatni rok.

Paradoks je pozivati se na Zakon o visokom obrazovanju kada je u pitanju dodatni rok, a taj isti Zakon se tokom čitave godine krši, prije svega odredba koja kaže da je za prolaznu ocjenu potrebno 55% tačno urađenog testa.

Udruženje studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu je u protekloj godini uputilo desetine dopisa, primjedbi i prijava zbog kršenja Zakona o visokom obrazovanju. Na većinu dopisa nikada nismo dobili odgovore niti bilo kakve povratne informacije. I onda se samo možemo zapitati, kakva nas budućnost očekuje, kada se mi koji  se obrazujemo da štitimo zakone, u toku svog školovanja susrećemo sa ovakvim stvarima.

http://usp.ba/dodatni-ispitni-rok-nije-odobren/8474/




[/quote]
Eh sada vi lijepo radite neku vrstu monitoringa nad njihovim radom u smislu da se informisete kako se koncipira ispit, koliko se vremena daje studentima da rade taj ispit ( posto neki ispiti izgledaju kao konjske trke tj moras znati materiju napamet kao papagaj i opet nemas vremena da stignes dok se isti psofesori slavodobitno smjeskaju i misle u sebi "e jesam vas zeznuo i ovaj put necete poloziti"),i na kraju kakva je prolaznost.
Zalosno je da se odnos prema studentima zasniva na tome da se sto vise njih potopi na ispitu i da ti treba da izlazis na ispit u prosjeku po 4 puta da bi polozio dok te nabodu na sestar.
Pri tome ne mislim na sve profesore, cast pojedinim.

Locked

Return to “Događanja na fakultetu”