Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Praetor
Posts: 63
Joined: Mon Jun 21, 2010 3:34 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by Praetor »

[quote="MarcusTulliusCicero"]
To je zvanično i definitivno. Jednom oborili, drugi put oborili. Oborit će da milion potpisa sakupimo i milion molbi pošaljemo.

Ono što nama ostaje je da se svi zajedno borimo za ovu prolaznost i tih famoznih 55%.
[/quote]

Definitivno NIJE dok studenti ne definišu stav da prihvataju ovu odluku. Predlažem da USP i svi ti organi koji se bave zaštitom prava studenata iskoriste sav svoj potencijal i okupe što više studenata na jednom masovnom protestu.

Treba pokazati snagu - a, ona je u mladosti. Kad su studenti nezadovoljni, jedno društvo mora biti u strahu. Ovi (uži krug naših profesora i asistenata) nas se ne plaše, već zastrašuju nas. Njih je malo, nas mnogo. Mi možemo, oni ne mogu. Mi hoćemo, oni neće. Kad im bojkotujemo predavanja, nema ni plate - niko, čak ni luda zemlja Bosna neće platiti profesorima nerad.

Dajte da se malo trznemo, ljudi. Ne treba aminovati na svaku njihovu odluku. Čast prof. Petroviću koji je na našoj strani u ovom slučaju i drugima časnim izuzecima od nadobudne i elitističke profesorske hunte, ali treba se trsiti ovih zadnjih, a ako to ne možemo, makar ih možemo bojkotovati. Pokažimo im da se ne slažemo sa svime što kažu, makar nas to koštalo mjesec dana neslušanja njihovih predavanja (ionako im nisu neka). Ne dozvolimo sebi da sjedimo i gledamo!

POKRENIMO SE!!!

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by MarcusTulliusCicero »

Onda se definišite i grupišite. Eno vam Obale Kulina bana i bujrum. Manite se Facebook grupa i foruma iza nickova.

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by kp500 »

ja prvi nisam spreman nikoga bojkotovati, ja nisam došao na fakultet da nekoga bojkotujem, mislim da to nema nikakvog smisla, moj cilj je da što prije završim taj fakultet i uzmem sebi hljeb u ruke. Ipak sam ja na tom fakultetu student i meni je taj fakultet puno potrebniji nego ja njemu. Pozivanje na nekakve revolucionarne akcije je meni apsurdno. Ima zakon koji treba da kaže da li imamo pravo na socijalu ili ne, a kaže da nemamo. I prije je znak dobro volje bio hoće li uprava dati socijalu ili ne. Pozdrav i samo za bilo kakve proteste, kao što MTC kaže, fino se imenujte da se zna ko i zašto protestuje

Kazuyoshi
Posts: 53
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:00 am

Odg: Potpisivanje peticije za odobravanje dodatnog ispitnog roka

Post by Kazuyoshi »

kljucajte ovo.sakupimo jedva 300 potpisa od 5k studenata koji studiraju,a sad bi revolucije dizali po forumima.

Locked

Return to “Događanja na fakultetu”