Upis ocjene

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
endless
Posts: 277
Joined: Thu Mar 29, 2012 2:11 pm

Upis ocjene

Post by endless »

Zanima me jesmo li obavezni doci na prvi termin koji je zakazan za upis ocjena iz nekog predmeta? Moze li profesor ponistiti ispit ako se ne pojavimo na upisu ocjene kad smo trebali? Ima li uopste neki pravilnik ovim pitanjima?

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Upis ocjene

Post by MarcusTulliusCicero »

Ne može ti poništiti ocjenu ako ne dođeš na upis. Jednom se o ovome raspravljalo na NNV-u. Jedino što može uraditi je da te ''natjera'' da čekaš sljedeći rok pa da tada upišeš ocjenu kada ostali studenti budu upisivali. Ovdje razumijem profesore, jer neko ne dođe na upis ocjene kada je zakazano pa onda ganja profesore po konsultacijama.

endless
Posts: 277
Joined: Thu Mar 29, 2012 2:11 pm

Odg: Upis ocjene

Post by endless »

Je li to bas 100% tacno? Ovo pitam jer sam cuo da u nekom pravilniku pise da ocjena mora biti upisana u roku od mjesec dana.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Upis ocjene

Post by MarcusTulliusCicero »

Ko god je to rekao laže. Kod nas se na Fakultetu dezinformacije šire brzinom svjetlosti. :)

Jenny1406
Posts: 2714
Joined: Sat Nov 21, 2009 10:41 am

Odg: Upis ocjene

Post by Jenny1406 »

To su rekli pojedini prof. i ass. i onda se ta prica prosirila. ;)

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Upis ocjene

Post by MarcusTulliusCicero »

Dezinformacije teške. Na jednoj od prošlih sjednica NNV-a jedan profesor je tako rekao ''ma ja ću poništiti ocjenu, ako mi ne dođe na prvi upis''. Onda je nastala rasprava  i zaključeno je da se ocjene NE MOGU poništavati. Bukvalno student može položiti u januaru, a da je upiše u septembru.

Mada također moram uputiti i kritiku studentima. Ako ste već položili, nemojte odugovlačiti bez opravdanih razloga i upišite te ocjene što prije.

endless
Posts: 277
Joined: Thu Mar 29, 2012 2:11 pm

Odg: Upis ocjene

Post by endless »

Danas je asistent iz Radnog prava rekao da ocjenu mozemo upisati u ponedjeljak inace cemo imati "problema sa upisom ocjene". Neko je pitao moze li se upisati u septembru, on je rekao da ne moze.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Upis ocjene

Post by MarcusTulliusCicero »

Na Sjednici NNV-a, njegov šef, tj. profesorica, je drugačije govorila. :d055:

endless
Posts: 277
Joined: Thu Mar 29, 2012 2:11 pm

Odg: Upis ocjene

Post by endless »

Hvala MTC. :)

namfim
Posts: 2
Joined: Wed Feb 22, 2023 3:29 am

Re: Upis ocjene

Post by namfim »

U nekim pravilnicima stoji da se bodovi moraju upisati u roku od mjesec danacolor by number To mi zapravo stvara određene nedostatke

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”