Lista vezanih/uslovnih predmeta

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
dade
Posts: 125
Joined: Thu Mar 12, 2009 6:39 pm

Odg: Lista vezanih/uslovnih predmeta

Post by dade »

aha ok posto je zadnja izmjena izvrsena prije mjesec dana pa zato .. malo me to zbunilo .. ok ugl. hvala ...

leptirka
Posts: 12
Joined: Fri Oct 02, 2009 10:14 am

Odg: Lista vezanih/uslovnih predmeta

Post by leptirka »

Nemam nista protiv ovih listi, MEDJUTIM morala se obratiti paznja da kad se vec stvari mijenjaju da se to cini kako treba.

Zasto su rokovi ovako lose postavljeni? Pojedini profesori cini se da su zloupotrijebili ovu odluku tako da sva ova prica oko toga da ce nam se dati prilika da polazemo ispite koje do sada nismo bilu u mogucnosti polagati pada u vodu. I na drugim fakultetima vec odavno postoji sistem vezanih predmeta, ali se to drugdje cini na nacin da se jedna sedmica da za ispite iz zimskog semestra, a druge za ispite iz ljetnog. Samo na Pravnom fakultetu profesori sve trpaju u jedan dan, nerijetko planiraju ispite u isti sat. A rokovi traju preko mjesec dana, radni dani fakulteta su od ponedjeljka do subote. 

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Lista vezanih/uslovnih predmeta

Post by MarcusTulliusCicero »

Ispitni rokovi iz vezanih predmeta su objavljeni na način da studenti gube ispitne termine. Npr. ispit iz predmeta Međunarodno privatno pravo je zakazan za 15.11.2012., dok je ispit iz predmeta Procesno međunarodno privatno pravo zakazan za 08.11.2012. Nelogično, s obzirom da je položen ispit iz predmeta Međunarodno privatno pravo uslov za polaganje ispita iz predmeta Procesno Međunarodno privatno pravo. Ovo je samo jedan primjer, jer se ista praksa ponavlja i na ostalim vezanim predmetima u januarsko-februarskim ispitnim terminima.
Ovo citirano je još u oktobru upućeno Dekanu i Prodekanu, uz molbu da se koriguje, međutim kao što vidite ništa nije urađeno.

crvenikonac
Posts: 200
Joined: Sun Feb 27, 2011 11:45 am

Odg: Lista vezanih/uslovnih predmeta

Post by crvenikonac »

kolega, ne radi ovaj link za listu uvezanih, ima li neki drugi?

berince_s
Posts: 532
Joined: Sat May 30, 2009 6:27 pm

Odg: Lista vezanih/uslovnih predmeta

Post by berince_s »

Mene konkretno zanima, da li je izborni iz obligacionog prava vezan za obligaciono-opci dio?
Koliko sam ja skontala po onoj listi vezanih, samo su licna prava, mjp i radno kao izborni predmeti vezani...ali nigdje nisam vidjela obligacije

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”